Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valahol olvastam hogy a...

Valahol olvastam hogy a házasság szerelem romboló. Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés

Nemsoká férjhez megyek és félek de nemtudom mitől.:) És olvastam valahol hogy a házasság rombolja a szerelmet és és csak mégjobban félek:)

Valaki mondana valami okosat nekem?

Köszönöm


2010. márc. 18. 14:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyum azt mondta h ez már nem szerelem ami apum és közte van. Hanem inkább már egy sokkal mélyebb kötelék. Hiába hogy már szenvedély kialudt, a szeretet ami összeköti őket csak még erősebb lett. Én inkább úgy mondanám, hogy ez már nem egy gyerek szerelem ami csak a kölcsönös(néha eltúlzott) érdeklődésre és testiségekre alapul.
2010. márc. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%
15:06-os nem értelek. Mi az, hogy mennyi biztonságra számíthat a gyermeke? a te felfogásod szerint akkor a házas férfiak nem lépnek le a gyerekük mellől, de akik csak együtt élnek, azok igen? Hát én ezzel nem értek egyet. egy házas ffi ugyanúgy elhagyhatja a családját és a gyermekét... komolyan nem is értem, mi ez a kérdés. A házasság nem életbiztosítás. Nem tart örökké (általában, sajnos)! Soha nem tudhatod mit hoz a holnap, vagy a jövő hónap.
2010. márc. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a szerelmetek az, ami megőrzi a házasságot, hanem a házasságotok az, ami megőrzi szerelmeteket." ezt a templomi esküvőnkön idézte az atya, nagyon igaz! a mi kapcsolatunk csak jobb lett azóta, pedig előtte is együtt éltünk 1 évet, de az más volt, nem volt ilyen jó! egyébként meg a házasság is olyan, mint egy ház. nem elég, hogy egyszer megszerezted, vigyázni kell rá, folyamatosan karban tartani, csinosítani, hogy jól érezd magad benne. :)


(egyébként tlge furi...gyereket vállalni nem féltél, férjhez menni meg igen?)


sok boldogságot!

2010. márc. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
77%
Csak az irigy emberek hivatkoznak erre. Valójában ha törődtök egymással és a kapcsolatotokkal, akkor teljesen mindegy, hogy házasok vagytok-e, vagy nem. Házasság nélkül is elmúlik a szerelem, de házasságban is élhetsz együtt boldogan. Nem kell túldramatizálni a dolgot: a papír tényleg csak egy papír, sok szempontból hasznos, de nem kell köré nagy misztériumokat költeni.
2010. márc. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

nekünk adott egy plussz érzelmi töltést a kapcsolatunknak, az esküvő előtt 8 évig éltünk együtt!!

Ne félj, sok boldogságot!

2010. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ennyi ideje együtt éltek és gyereketek is van, akkor nem hiszem, hogy a papír lerombolja a szerelmet. Azt csak 2 ember tudja lerombolni, amikor még nem készek a hétköznapi problémák megoldására, amikor azt gondolják, hogy a házasság után, az együttéléssel is folytatódnak a mézeshetek. De ez nem így van, de ezt Neked nem kell elmagyarázni, mivel már együtt éltek, így ismeritek a hétköznapi gondokat. Ne aggódj!
2010. márc. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!