Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valahol olvastam hogy a...

Valahol olvastam hogy a házasság szerelem romboló. Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés

Nemsoká férjhez megyek és félek de nemtudom mitől.:) És olvastam valahol hogy a házasság rombolja a szerelmet és és csak mégjobban félek:)

Valaki mondana valami okosat nekem?

Köszönöm


2010. márc. 18. 14:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi csak még jobban szeretjük egymást, amióta összeházasodtunk. :-)


Az is igaz, hogy tudatosan teszünk ezért. Nem a házasság maga rombolja a szerelmet, hanem az, ha azt hiszed, hog a házassághoz a szerelem kellő hajtóerőt biztosít. Ugyanis ez baromira nem igaz.


A házasságban az embernek áldozatokat kell hoznia, komrpomisszumokat kell kötnie, és szeretnie kell akkor is, ha ez épp nehezére esik a számára valami miatt. Folyamatosan adni kell, szolgálni kell a másikat. (És viszont, természetsen.) Dolgozni kell a közös boldogságért, magától ugyanis nem lesz semmi.

2010. márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

nem is értem a kérdést.

2 éve vagyok házas, de én nem vettem észre, hogy a házasság lerombolta volna a szerelmet. sőt, örülünk egymásnak, hogy együtt lehetünk és építgetjük szépen a mi kis életünket.

persze vannak rosszabb napok, de az nem a házasság miatt van.

ne hagyd, hogy ilyen általánosságok félelmet ébresszenek benned!

2010. márc. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
76%

Persze nem mézeshét a házasság, de ha együtt élsz valakivel akárhogy is más mint amikor csak ünneplőbe öltözteted lelked és úgy lát Ne akard megváltoztatni mert nem tudod alkalmazkodni kell mind kettő félnek Amúgy a szerelem szerintem sehogy nem tat örökké csak plátói. szeretet lesz belőle ha jól funkcionál a kapcsolat és megbecsülés

HA gyerek lesz az egy új fejezet, ne téveszd össze szerelmet sexuális vonzalommal

2010. márc. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem tévesztem.Szeretem Őt és már van egy 1éves fiunk is.4éve vagyunk együtt és 2éve élünk egymással.
2010. márc. 18. 14:31
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
egy kisbaba sokkal nagyobb megpróbáltatás egy kapcsolatban. ti ezen túl vagytok és ha jól vettétek az akadályokat (a házassággal nem kompenzálni akartok valamit, azért írom, mert erre sok példa van), akkor nincs mitől félned
2010. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok megint.


Arra figyeljetek oda, hogy a házasság nem egy olyan hely, ahová végre révbe érsz és hátradőlhetsz, malmozhatsz nyugodtan, hanem elköteleződés egymás mellett. Amennyiben eddig is mindent megtettetek egymásért, hogy a másik boldog legyen, és ezt a házasságkötéssel nem hagyjátok abba, hanem továbbra is ezt teszitek, akkor nem kell aggódnod.

2010. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

14:34 Nagyon egyetértek!

Talán azért alakult ki az a téveszme, hogy a házasság megöli a szerelmet, mert sokan valóban elengedik magukat. Arra gondolok, hogy úgy hiszik, már "megvan" a másik, semmit nem kell tenni érte. Figyelmetlenné válnak, elhanyagolják a másikat, és önmagukat. Úgy egyetlen kapcsolat sem működik hosszú távon. Tenni kell érte, figyelni egymásra. Az apró figyelmességek, a szeretet kimutatása, a törődés, a gondoskodás végtelenül fontos.

Ha ez megvan, nincs mitől félned. Én 26 éve férjnél vagyok, és nem csak szeretjük, hanem szerelmesek is vagyunk egymásba mind a mai napig. Sok nagyon nehéz helyzeten és boldog pillanaton vagyunk túl, végig számíthattunk egymásra. Ha elfogadsz tőlem egy tanácsot, akkor én azt mondom, három dolog van, ami talán a leg fontosabb egy házasságban(vagy bármely tartós kapcsolatban). Figyelem, kommunikáció(annak minden formája, a szavaktól az érintésekig) és jó adag humorérzék. A többi megy magától:D

46/N

2010. márc. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha már itt tartunk: az együttélés is rombolja a szerelmet adott esetben. Ráadásul még kevesebb következménye is van, mint egy törvényes házasság megszünésének. Ha félsz, biztos jó okod van rá. A helyedben remegő lábakkal azért mégsem kötnék házasságot!
2010. márc. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%
Azért még egy kérdést feltennék. Vadházasságban szülni nem féltél? Mennyi biztonságra számíthat a te gyermeked?
2010. márc. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak azok mondják, akiket nem vettek feleségül vagy pedig a házasság után költöztek össze. :-) Ha józan ésszel belegondolsz, ugyan mit változtathatna egy papír két ember kapcsolatán, ráadásul negatív irányba? Ettől nem kell abszolút tartanod, viszont azt javasolnám, hogy a házasság előtt érdemes kicsit együtt élni, hogy jobban megismerd a másikat. Sokkal kevesebb válás lenne.
2010. márc. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!