Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sajnos a napokban derült ki/...

Sajnos a napokban derült ki/ jöttem rá, hogy apakomplexusom van! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Először nem tulajdonítottam ennek nagy jelentőséget mert nem érdekelt meg nem fogtam fel. Nálam három évvel idősebb haverom ébresztett rá. Sokkal jobbam érdekelnek a 30-40 éves pasik mint a korombeliek. Apukám nem él velünk már 8 éve...a szüleim elváltak. Rendben találkozunk évente legalább 2x de akkor sem valami rózsás a helyzetem mert az új felesége folyton piszkál apám meg dettó. Tesómmal ellentétben őt nem piszkálják csak ha én nem vagyok ott. (Volt már amikor megharagudtam rá és a felesége én nem mentem velük sehová).

Nem is tudok vele lenne ha akarnék sem mert teljesen más országban él.

Ezen a nyáron szerettem bele egy 40 éves férfibe akit teljesen az apámnak tekintettem. Elmondtam neki és ő meg teljesen elfogadott mint a lányát. Sajnos felnőtt nem hülye és rájött, hogy totálisan beleszerettem. Elkezdett "hanyagolni" amit elég rosszul viseltem/viselek. Fájt mert nem csak beleszerettem hanem új apámat láttam benne. Nem tudok az érzéstől szabadulni. Minden összeomlott körülöttem. Pár napja írtam rá és akkor mondta, hogy alakul egy lánnyal valami én meg próbáltam jó arcot vágni a dologhoz ami facebookon nem nehéz. (Mindegy a lényeg szenvedtem).

Már minden bajom van. Lelkileg hatalmas nagy törést okozott. Sosem akart semmit ami nekem rossz. Pótolni azt mondták lehet de nehéz ismét a bizalmamat elfogadni. Meg kiakarna egy olyan lányt aki nem kell senkinek? Normális válaszokat kérek! :( Szépen kérlek titeket! :( 17/L


2015. okt. 30. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Pszichológus talán tud na segíteni... Bele vagy gubancolódva az éréseidbe, nem látsz világosan -így nagyon sok szenvedés vár rád, ki kellene tisztítani ezt egy jó szakember segítségével.


"Sajnos felnőtt nem hülye és rájött, hogy totálisan beleszerettem."

- pontosabban látja a komplexusodat - ez nem szerelem - mi ennyiből látjuk, gondolhatod, hogy aki jobban ismer, jobban látja


"Elkezdett "hanyagolni" amit elég rosszul viseltem/viselek. "

A maga módján és eszközeivel kezelni próbálta - de nem ő lesz az, aki ebben segíteni tud, hanem egy szakember.


"Fájt mert nem csak beleszerettem hanem új apámat láttam benne. "

Ez az a pont, amikor magad is ráláthatsz, hogy ez betegség, baj.


Nem apát keresünk a párkapcsolatban hanem egy társat, akivel majd család lehetünk, gyerekkel, akiknek mi vagyunk az apa és anya. Ez akkor is így egészséges és SZABAD döntés, ha valami oknál fogva nem lesz család, gyerek.


Akivel teljes egész lehetünk testi-lelki-szellemi egységben, a másik felünket keressük és találjuk meg a szerelemben, nem a család generációkra visszamenő tagjait rekonstruáljuk - ez egy akadály, amit gyógyítani kell.

2015. okt. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1. válaszoló:. Tudom mondták már, hogy szakember kéne de Ő ellenzi mert baromságnak tartja!

Jah és amm elmondtam neki, hogy lehet h apakomplexusom van de azt mondtam nem hiszi, hogy ez lenne! :(

2015. okt. 30. 12:28
 3/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt nem ő tudja megoldani - az említettek hárítások volt a problémától.

Nem is kell vele ezt megbeszélned (ez benned egy kényszer(!), hisz az "apjával " megbeszélné ezt az ember... viszont ő meg fél, hogy "kibeszélődik" ..., félti saját magát ebben az esetben, de a pszichológus titoktartásra kötelezett, kettőtök közt maradna minden).

Ő a maga módján ki akar lépni - ismerkedik, megírja neked, ez rendben van.

A te életed szempontjából viszont nem megoldás, te változatlanul szenvedsz ettől a lelki-betegségtől.


Ez megakadályozza, hogy szabadon élj, hogy szabadon dönts, hogy boldogulj az életben.


Egy nagyon jó ember kellene, akivel ezt át tudnád beszélni - úgy néz ki, egyedül nem tudod elengedni.

Ez egyébként nagyon gyakori az elvált,vagy elhunyt szülők gyerekeinél - mintegy egész életen tét "keresi" amit széttörtek benne gyerekkorában az események..


És az a baj, hogy látszólag jól vagy (elfojtva a komplexus), de a legrosszabbkor felszakad a seb.. és tönkretesz mindent.

Ahogy József Attila írja, aki az elvesztett mamát kereste:

"Az éveket, mik sorsom összetörték,

reám zudítja minden pillanat."

2015. okt. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló rengeteget segítettél köszönöm!

Lehet fura de talán egy új apával tudnám megoldani a problémát! :(

2015. okt. 30. 12:54
 5/12 anonim ***** válasza:

nem tudsz magadnak apat grundolni. ahhoz kellene egy jo szakember, h ezt megertsd, elfogadd es feldolgozd.

nekem nen vilagos, h ezzel a ferfivel tortent-e ukoztetek vmi. pedig fontos lehet...

2015. okt. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Írtam neked privátban!! :)
2015. okt. 30. 15:21
 7/12 anonim ***** válasza:
koszi, megkaptam. mindegy, h o ellenzi vagy sem, mertvez a te eleted, nem az ove. keress egy jo pszichologust, aki segit magadban helyrerakni jo nehany dolgot. Sajnos van, akinek olyan sors jut, h apa nelkul no fel. amig ra nem jossz, h ezt nem tudod potolni, csak korbe jarsz. en 11 voltam, amikor anyam elhagyta apamat es 15, amikor mrghalt. soha nem akartam ilyen szinten potolni. inkabb ugy gondolkodj h apad nem tud ugy szeretni, ahogy te szeretned es olyan tarsat keress, aki ugy es olyannak szeret, amilyen vagy
2015. okt. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi és sajnálom! :( De ezt miért nem tudtad leírni privátban!?
2015. okt. 30. 15:50
 9/12 anonim ***** válasza:
mert a temaba vag es nem banom, ha rajtad kivul mas is elolvassa? :-)
2015. okt. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ok de akkor is privátban kellett volna! :P
2015. okt. 31. 00:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!