Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akkor hagynak ott (...

Anita112 kérdése:

Miért akkor hagynak ott ( tűnnek el) a barátok ha szükség van rájuk?

Figyelt kérdés
az a szitu áll fenn hogy én még soha nem kértem kölcsön senkitől de adok ha van és most nekem kéne hirtelen nagyon fontosan 2000 ft nem több hirtelen senkinek nincs. Ez annyira jellemző de vásárolni tudnak?
2010. márc. 17. 12:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ezt már én is tapasztaltam!Ezek nem barátok és onnantól kezdve én sem úgy viszonyultam hozzájuk.Az igazi barát viszont mellettem volt mindenben és én is mellette:)
2010. márc. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
mert nem igazi barátok. mondjuk nem azért barát egy barát, hogyha pénzt ad, de azért ez így egyoldalú, hogy csak te adsz de ők nem képesek rá
2010. márc. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ilyen az élet....

Szerintem sokan vannak akik hasonló esetet már átéltek..

Én még soha nem kértem kölcsön baráttól mert van 2 testvérem akikre számíthatok ilyen esetben is.Persze ők is számíthatnak rám..

Egyébként én életemben egyszer adtam kölcsön egy barátnak.NA azóta is futok a pénzem után,mára már tudomásul vettem,hogy buktam 10.000 forintot.

Ezért megfogadtam,hogy a testvéreimen kívül soha senkinek nem adok kölcsönt.Még a legjobb barátimnak sem..Mivel tudják az álláspontomat így nem is kérnek...

2010. márc. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Azért, mert ezek nem barátok. Sajnos mostanában azt veszem észre, hogy az összes bozótból kibújó embert barátnak mondják. Akikről te beszélsz, azok haverok, ismerősök.

A barát ad kölcsön, mégha azt is adja, amiből másnap vásárolna, mert a kedvedért nélkülöz (egy kicsit). Na, ebből nagyon kevés van.

2010. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság,hogy a barátságot kár összekavarni pénzzel.

Arra ott a család,meg a bank,hogy kölcsönadjon(unk)

Baráttól szívességet lehet igazából kérni,legalábbis szerintem.

Mondjuk kérd meg az egyik barátodat,hogy átmehetnél-e ebédelni,mert anyagi gondjaid vannak,így megspórolod pár nap alatt azt a 2000-et.

2010. márc. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
hát nem tudom idáig mellettem voltak és óvodás korom óta nagyon jó barátok vagyunk de most hirtelen megváltoztak pedig mondtam hogy nekik is csak jó lesz ha adnak mert arra kell hogy megkapjak egy műkörmös készletet nekik onnantól nem kell fizetni érte de ez sem segít
2010. márc. 17. 13:13
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Barátságot összekötni a pénzzel? Elég önzőség egy barátot kellemetlen helyzetbe hozni avval,hogy kölcsönkérünk..Nem attól vagyok igazi barát mert kölcsönadok.Hanem attól,hogy ha kell adok enni neki ha nincs étele,adok szállást neki ha nem tud hol aludni.mellette vagyok ,hogy ha kell sírjon a vállamon,mellette vagyok ha öröm érte és vele együtt örülök a boldogságának,és fogom a kezét amikor már öreg,fáradt,és búcsúzunk..Itt a pénzről nem lehetne beszélni...Ezért ritka az igaz barátság..
2010. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó kettő nincs igazatok. Nekem is szükségem van most ezer forintra, holnap kérek is kölcsön a barátnőmtől. És biztos vagyok benne hogy fog adni. Kinek kéne segíteni ha nem neki?? Attól hogy pénz, ugyanúgy problémát lehet megoldani vele. És ugye a probléma megoldásában a barátoknak kell segíteniük. Ha ennek a pénz az eszköze akkor azzal. Ha nektek szükségetek lenne 100 ezer forintra hogy ne kerüljetek az utcára, a barátotoknak meg lenne de nem adna, ti ezt normális dolognak tartanátok, csak azért mert pénzről van szó? Itt nem a pénz a fő dolog, hanem a probléma amit csak azzal lehet megoldani.
2010. márc. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%
üdv a clubban!
2010. márc. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

Akkor ezentúl szerezz gazdag barátokat.

Nem a hitel miatt választunk barátokat. Eddig még nem kértem kölcsön, de ha kérnék, csak Anyutól.

Azt viszont nem értem, hogy annyira meg vagy szorulva, hogy 2000ft-ra szükséged van, de nem kajára meg számlákra, hanem műkörmös cuccra? Ne haragudj, de az édestestvéremnek se adnék, ha ez lenne az egyetlen szükséglete.

22/L

2010. márc. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!