Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Nem szeretném...

Mit csináljak? Nem szeretném megbántani (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Barátnőmnek van egy 5 hónapos kislánya.Kb 1 hónappal ezelőtt sírva jött hozzánk, hogy adjunk neki kölcsön 2 ezer Forintot, hogy a kislánynak tudjon tápszert venni, mert a szüleivel összeveszett(náluk lakik, nem a gyerek apjánál. Természetesen mamám adott neki, mert én épp nem tudtam. Azt mondta, következő héten megadja, ha megjön a kártyájára a pénz. Eltelt 1 hónap kb vagy másfél,nem adta még vissza. Mindig írja, hogy még nem tudja, stb. Már máskor is kisegítettem egy két ezressel, mondta, hogy vissza adja. Elsőnek mikor kért, akkor mondtam, hogy nem muszáj.De nem adta azt sem vissza. Most is óvatosan megkérdeztem, mikor adod oda mamának a pénzt? És írja, hogy pill, majd leszek, most babázom. Mit lehetne tenni? Legyek erélyes? Anyukáját ismerem, most az milyen lenne, ha mondanám neki, hogy mi van? Sajnos ez ilyen hosszú lett.
2010. márc. 15. 17:19
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondom.Nem is kap elvileg gyest sem, mert nem volt állandó munkaviszonya előtte, csak 2 3 hónap (nyáron) meg segélyt sem kap, mert nem kisebbség.
2010. márc. 15. 18:19
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nagy kamu szoveg,hogy tapszerre kell.Gondolod a baratnod anyukaja hagyta volna ehezni a kisbabat?A vita ellenere sem!!!
2010. márc. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az a baj hogy sajnos én is voltam ilyen helyzetben h kölcsön kellett kérnem,tápszerre vagy pelenkára!hiába kap utana pénzt,nagyon nehez visszaadni,mert ugye a gyereknek mindig kell vmi.

2010. márc. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb hibát akkor követted el, mikor az első kölcsönadásnál nem kérted vissza a pénzt, hanem önként és dalolva lemondtál róla. A barátnőd elszemtelenedett. A mondás szerint is: kölcsön kenyér visszajár!
2010. márc. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van utolsó.Ott kezdődött az összeveszés közte, meg anyuja között, hogy nem engedte, hogy a fiú menjen, mert már sokszor össze vesztek,és ezen a csaj besértődött, fogta a kislány és elment akkor a barátnőjéhez. De már hazament. Hogy ebből mi igaz? Most már kár ezen gondolkozni. Bízom benne, hogy megadja,de ha nem, akkor legalább tanultam belőle, és máskor nem adok.
2010. márc. 15. 18:29
 16/20 A kérdező kommentje:
Apu is azt mondta, hogy úgysem fogja vissza adni, mert nincs neki pénze. De, hogy most levonom a következtetést, és legközelebb nem adok neki. Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2010. márc. 15. 18:35
 17/20 anonim ***** válasza:

Első alkalommal azt mondtad, nem muszáj megadnia, tehát azt ne hánytorgasd a szemére!

Második alkalommal én még nem ítélném őt el. Én úgy vettem észre, akik nem akarják megadni, azok nem mentegetőznek sehogy, hanem elegánsan kerülik a témát. Olyan gyönyörűen elbírnak felejtkezni róla. Az, hogy ő mindig írja, hogy még nem tudja, azt jelenti, hogy nem akarja elfelejteni és tényleg meg akarja adni.

Én legalábbis mint mondtam, azt tapasztaltam, hogy aki nem akarja megadni, az nem is mentegetőzik. Lehet hogy nem vagyok elég tapasztalt.

De az, hogy nem tudja vagy nem akarja megadni, nem mindegy.

Én soha többé nem adok kölcsön annak, aki elegánsan elfelejti, de ha valaki késve adja vissza, úgy hogy közben látom, kezét-lábát töri, hogy megmagyarázza, miért nem tudta még megadni, abban továbbra is megbízom.

Persze van egy pont, amikor már nem használhat ki benneteket.

Ő cseszte el az életét, oldja meg. De egyelőre még nem látom idejét annak, hogy elkönyveld őt olyannak, aki kihasznál.

2010. márc. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
GYES alanyi jogon jár. Szóval jár neki.
2010. márc. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A szomszédunk igen nehéz anyagi helyzetbe van... KFolyamatosan minket "szadizz" volt hogy 10ezer forintot is elkért...

Több hónapig nem adja vissza... Ha megígérte szólj neki kicsit komolyabban...

Nem szabad hagynod, hogy a nyakadba szakadjon! Ha következőleg kér, talán el is háríythatnád... nem tudom, elég rossz helyzetnek tűnik, sajnálom :(

2010. ápr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Szia! Azt mondta,a héten már vissza fogja adni. De legközelebb tényleg nem adok neki. Még nekem sincs önálló keresetem.
2010. ápr. 7. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!