Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Nem szeretném...

Mit csináljak? Nem szeretném megbántani (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Barátnőmnek van egy 5 hónapos kislánya.Kb 1 hónappal ezelőtt sírva jött hozzánk, hogy adjunk neki kölcsön 2 ezer Forintot, hogy a kislánynak tudjon tápszert venni, mert a szüleivel összeveszett(náluk lakik, nem a gyerek apjánál. Természetesen mamám adott neki, mert én épp nem tudtam. Azt mondta, következő héten megadja, ha megjön a kártyájára a pénz. Eltelt 1 hónap kb vagy másfél,nem adta még vissza. Mindig írja, hogy még nem tudja, stb. Már máskor is kisegítettem egy két ezressel, mondta, hogy vissza adja. Elsőnek mikor kért, akkor mondtam, hogy nem muszáj.De nem adta azt sem vissza. Most is óvatosan megkérdeztem, mikor adod oda mamának a pénzt? És írja, hogy pill, majd leszek, most babázom. Mit lehetne tenni? Legyek erélyes? Anyukáját ismerem, most az milyen lenne, ha mondanám neki, hogy mi van? Sajnos ez ilyen hosszú lett.
2010. márc. 15. 17:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Nézd, amennyiben nem adja vissza még kérésre sem, akkor szólj az anyjának. Akkor lennél tisztességtelen, ha azonnal az anyjához rohantál volna, de ebben az esetben nyugodtan szólj neki. Ez a helyzet csak rosszabb lesz, ha nem álltok a sarkatokra.
2010. márc. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Amúgy aranyos lány, ha baj volt számíthattam rá. Mondjuk őt sem értem, mert folyton összeveszett a fiúval. 23 éves amúgy.Most is ő írt rám msn en. Mamám meg mondja nekem, hogy nem fogja hagyni, hogy nála maradjon.Nem tudom, hogy mikor van otthon az édesanyja,szóval ez így kicsit nehéz. De nem szeretnék áruló lenni. Azon gondolkoztam, ha visszajön msn--re, megírom, hogy ez van, nagyim már engem nyaggat. És ne haragudjon ezért meg.Vagy ha nem adja vissza, nagyimnak oda adom azt a 2 ezrest,és azt mondom, vissza adta.
2010. márc. 15. 17:27
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Akkor megint te fogod tartani a hátad. Akármennyire is rendes valaki, azért más pénzével nem illik szórakozni. Írd meg neki msnen, de a pénzvisszaadás lehetőségét, mármint,hogy te adod vissza, azt ne vállald el. A végén már a házatokban fog lakni és észre sem veszed.
2010. márc. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Gondolj arra, hogy azt a pénzt valószínűleg a babára költötte. És gondolom nem egy eget verő összegről van szó. Legközelebb ne adj neki (kölcsönt legalábbis ne, hanem akkor max úgy adj h az nem jön vissza). De ha most elkérnéd tőle, azt is a gyerektől vennéd el. Szóval sztem könyveld el, hogy segítettél a babának egy kicsit, és a barátnőd meg "jön neked eggyel". (23/L)
2010. márc. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele,hogy amint tudja adja vissza. Másnem részletekben,azt a néhány ezer forintot,ha egyben nem tudja a pici miatt. Pedig jobb lenne ha visszaadná,mert ha netán legközelebb is ilyen helyzetbe kerül,hamarabb kapna kölcsön. Legalábbis szerintem.
2010. márc. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
legközelebb ha kér, neadd költsönt, hanem vegyél te a babának tápszert, vagy amire szüksége van, és ennyi.
2010. márc. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem is az a baj,hogy kért, segítettem neki, csak már máskor is kért, és nem adta vissza. De mindig akkor jött, ha kellett valami.albérlet, kajára, mert csak a barátja melózott, ő nem. Örültem, ha segíthettem,de annyi pénzem nekem sincs, hogy állandóan kölcsön adjak neki. Legközelebb ha kér, nem adok.Most viszont mama is ott volt mikor kért, és az ő pénze.köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 15. 17:47
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű akármilyen jó barát nem adsz neki.Vagy ne múljon ennyin a bartátság és írod.
2010. márc. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Bár örülök, mert a kislányára költötte. De ha megint kér nem adok az biztos.Azt arra írtam, hogy hagyom a fenébe, nem szólok neki, hanem a zsebpénzemből oda adom a 2ezret mamámnak, és mamámnak azt mondom, vissza adta a barátnőm.
2010. márc. 15. 17:53
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megmondhatod az igazságot is.A lány meg lehet mástól is kér kölcsön ugyanígy(ne haragudj hogy ezt írom lehet nagyon alaptalan)mert tudja adnak neki.Miért nem dolgozott egyébként a kölcsönkérés helyett?
2010. márc. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!