Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

21 èves vagyok, 16 èves korom óta dolgozom, szakmám nincs, csak èrettsègim. 14 èves korom óta nem èlek a szüleimmel, nem támogattak sosem. Nehèz gyerekkor, apa iszik, anya elviseli, szegenysèg, satöbbi.. Nemrèg veszítettem el a munkahelyem (üzletvezető voltam), egy problèmás szakítás miatt. Az exem miatt összeomlottam, èdesanyám azonban mellèm állt ès felajánlotta a segítsègèt, kiköltözhettem hozzá egy szomszèdos országba, egy kisfaluba. Azt mondta ne aggódjak, szívesen látnak az új párjával ès segítenek új èletet kezdeni. Ez volt egy hónapja. Azóta mindennel baj van, mindent halogatni kell, semmi sem jó, mindenki szenved. Itt konkrètan èletem sincs, senkit sem ismerek, nincsenek is fiatalok, a házból sem megyek ki, mert nincs mièrt... Úgy èrzem teher vagyok itt, a segítsèg csak igèret volt de nem gondolták komolyan, ès ahogy szèpen lassan telnek a napok, bele őrülök a magányba. Az exemen túl vagyok, már nem is zaklat, de hiába, mert az èletem èrtelmetlen ès az anyámèkra vagyok utalva. Egyszerűen kín szenvedès minden nap felkelni, már nem bírom a tètlensèget, de egyedül nem tudok lèpni. Maximum vissza magyarországra, ahova az exem miatt nem szeretnèk mèg.

Mondtam az anyámnak, hogy úgy èrzem már az ittlèttől vagyok depressziós. Erre annyit válaszolt: az lehet.

Ti mit tennètek?


2015. okt. 1. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy nem csinálsz semmit, holott leírtad, hogy 16 éves korod óta dolgozol. A tétlenség visz a depresszióba. Nincsenek céljaid. Anyukádék mit dolgoznak és hol? Ott a lakhelyükön? Miért nem próbálsz munkát vállalni a legközelebbi városban?

Hazajönni gondolom az anyagiak miatt most nem tudsz, de ha kint vállalsz valami munkát, el tudsz tőlük költözni, vagy hazajönni.

2015. okt. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Elég nagy ez az ország, elfértek az exeddel szerintem, ha haza akarsz jönni gyere! Vagy pedig maradj kint, keress munkát, gondolom a nyelvet beszéled, csak úgy, mint itthon.
2015. okt. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is gyere vissza, legfeljebb másik városba. Keress munkát, társaságot, kezdj új életet.
2015. okt. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Miert gondoltad, hogy majd anyukad keres neked munkat is amellett, hogy egy helyet biztositott ahol alhatsz? Innentol mar a te dolgod, hogy legyen allasod. Milyen "kisfalu" az? Osztrak? Mert akkor biztos van munkalehetoseg, menj es keresd meg! Menj ki a hazbol, johogy depresszios vagy egesz nap a negy fal kozott!
2015. okt. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Èn már akkor kerestem volna munkát, mikor ide jöttem, de azóta azt hajtogatják hogy várjak... Nem tudom mire ès nem tudom mièrt. A nyelvet megèrtem, a válaszadás nehèzkes, ezèrt mondtam, hogy elmennèk legalább egy nèhány hetes nyelvtanfolyamra ès addig se itthon ülnèk. Azt mondták várjak. Kènytelen vagyok szótfogadni, hiszen náluk lakom. Úgy jöttem ide, hogy legkèsőbb októberben már önálló szeretnèk lenni, bármilyen munkát elvállalok kezdèskèpp, nem vagyok válogatós, csak had kezdhessem el az èletem... Erre èdesanyám párja azt mondta, itt èletem vègèig is maradhatok, nem kerül semmibe. Egyebkènt mostohaapám nyugdíjas, anyám most munkát keres mert az előző megszűnt.
2015. okt. 1. 18:01
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

sztem ne foglalkozz velük, kezdj el munkát nézni vagy tanfolyamot.

egyébként tényleg hülyeség az exed miatt nem vissza jönni Magyarországra. én pár száz méterre lakok az exemtől,mégis félévente ha látom az utcán. ennyi meg belefér..de amúgy sem menekülnék el senki elől.

2015. okt. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

felnöt ember vagy keres valami munkát és gyakorold a nyelvet, nem kel nyelvtanfolyam csak a napi rutin

azért mert 2 nyugdijas ráér te még élheted az életed nem is értem a tutyi mutyi hozzáállást

szed össze magad a te életed

2015. okt. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!