Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akit a párja...

Van itt olyan, akit a párja egy betegsége miatt hagyott el?

Figyelt kérdés

A férjemnek (43) drámaian megromlott a hallása az elmúlt két hónapban. Ma megállapították, hogy kb. 50%-os, valószínűleg visszafordíthatatlan halláskárosodása van (feltehetőleg ráment egy vírus), és hallókészülék fog kelleni neki.

Halál komolyan megkérdezte, hogy akkor is fogom-e szeretni, ha hallókészüléke lesz.

Ez ihlette a kérdésemet.

38/N


2015. szept. 30. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Igen, volt olyan párom, aki nem tudta tolerálni az életmódom (inzulinrezisztens vagyok), de szerintem abban a kapcsolatban nem csak ez volt a gond. Ahol őszinte szeretet van, ott nem fordul meg a másik fél fejében, hogy lelép, ha a társa megbetegszik. Azon dolgozik, hogy segítse, amiben csak tudja. Ez lenne a normális egy kapcsolatban. N32
2015. szept. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Én csak a kövérség miatti elhagyásról tudok. A kövérség is betegség.
2015. szept. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Egyet tudok elkepzelni : súlyos mentális betegségnél lehet, hogy nem tudnék maradni. Alzheimer pl, vagy nagyon súlyos depresszió. Alzheimeres volt a családban. A betegsége tönkretette őt. Eltűnt a személyisége, az emlékei, agresszív lett - semmi nem emlékeztetett önmagára. Súlyos depresszional pedig még van az esély, hogy magával ránt, a partner is lecsuszik. Ezeken kívül mást nem tudnék elkepzelni oknak. Hallokeszulek, látás vesztes, amputáció, hasonlók, nem mondom hogy nem raznanak meg, de az érzelmeim nem valtoztatnanak. Nem csak a testet szereti az ember a partnerének, sőt, az többnyire másodlagos, a személyiség a lényeg. Ha az elveszik. ... De mondjuk ez csak egy elképzelés, lehet hogy adott helyzetben eszembe nem jutna lelepni az Alzheimeres partnertol. .. Pláne hogy jóval 60 felett van rá esély, addigra pedig már sok évet lehuztunk együtt
2015. szept. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Engem... ez van, már kezdem túltenni magam rajtra, és lesz másik férfi.
2015. okt. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A párodat nagyon felzaklatta ez a hallókészülék téma. Nem hiszem, hogy benned nem bízna, csak ettől annyira kevésnek érzi magát, hogy odáig jutott, hogy nem lehet szeretni (hallókészülékkel). Nagyon meginoghatott az önértékelése, szerintem beszélgessetek erről sokat, sok ember él ilyennel, ez még nem a világ vége. Bár úgy tűnik ő annak érzi.
2015. okt. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4-es, szabad megtudni, milyen betegség miatt?
2015. okt. 1. 10:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!