Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom mostohahúga miért nem...

A párom mostohahúga miért nem kíváncsi a babánkra?

Figyelt kérdés
A párommal gyerekünk született, de akárhányszor megyünk apósékhoz, a párom mostohahúga elmegy otthonról. Ő 16 éves, és azt mondja nem kíváncsi a babánkra és nem is szereti őket. Tehetünk valamit?
2015. szept. 27. 14:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
94%

A te gyermeked a te világod magja.

Neki csak egy baba.

Miért is kellene neki olvadozni tőle?

Egy gyerek. Ennyi.

Az még plusz,hogy 16 éves. Az ő világának most más,masok képezik a szerves részt.

Attól meg nem lesz jobb, ha adott esetben leszóljátok,megszóljátok.

2015. szept. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%
Minek maradjon ott 5 percre alakoskodni.
2015. szept. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
93%

Na, és ha nem kíváncsi rá, akkor mi van? Igazából nem is rokonok. 16 éves, nehéz korban van, és ezek szerint nem szereti a babákat.

Miért baj az nektek? Hagyjátok békén, és kész.

Lehet, hogy majd, amikor már nagyobb lesz a gyerek, meg ő is idősebb lesz, akkor érdekelni fogja, de ez sem biztos igazából.

2015. szept. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
58%
Miért mit kezdjen egy kisbabával, aki beszélni se tud?? Csak eszik, kakil, alszik, néha arcokat vág..vagy ha olyanja van valamin nevet, ha idegen fogja meg, fél percen belül sírni kezd, vissza kell adni anyának...jó buli
2015. szept. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%
Utolsonak igaza van. Én már 25 vagyok, de mikor a soginőm elhozta az üvöltő, hasfájós babáját, akkor nem voltam odáig meg vissza. Más tészta, hogy én nem léptem le, meg jártam is hozzájuk, ezt leszamitva jó gyerek. De azért nekem se a világ közepe. 16 évestől ne várj el muszáj dolgokat, mert ők megpattannak, ha vmi nem jó buli. Ennyi az egész. Majd ahogy nő, biztosan érdekelni fogja!
2015. szept. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
95%
Hát... én egy tizessel verem az unokahúgot, de így is teljesen meg tudom érteni: sokan vagyunk ám, akiknek alapból nem indul el a tejelválasztása, ha meglátunk egy babát, sőt... a "magunkfajtának" pedig elég nehéz tud lenni egy ilyen szituáció. Az összes rokon, barát, mindenki elfelejt normálisan beszélni, kommunikálni, gügyög-gagyog, úgy viselkedik, mint egy értelmi fogyatékos, az ember tisztára zárt osztályon érzi magát. Ezt még elviseli az ember, felnőttek vagyunk, ki lehet bírni, tényleg. Az igazán kellemetlen ilyenkor az, hogy az illetőt is bele akarják ebbe vonni. Mert nem, és nem hajlandóak elfogadni azt, hogy nem mindenki lesz infantilis, ha meglát egy babát. Azt gondolják, hogy "csak fiatal, majd kinövi", "hozzá kell szoktatni", "gyere, fog meeeeeg..." És te megfogod, mert MUSZÁJ. És az összes szempár rád szegeződik, én meg idióta nyomorék szaggatott mozdulatokkal próbálom átvenni, miközben rohadtul érzem, hogy nem az én kezembe való, közben meg attól rettegek, hogy nehogy leejtsem, vagy szarul fogjam a fejét, vagy mittudomén (attól még hogy nem olvadok el tőle, nem akarom, hogy baja legyen). És a többiek csillogó szemekkel várják, hogy "na, most megfogta, áttört a gát, mindjárt jön az üdvözült mosoly, meg a fátyolos tekintet..." Nem jön, b@aszki, és nem is fog. És lehet érezni a csalódást, amikor már nem tudod elfedni, hogy alig várod, hogy megszabadulj tőle, vegye már el valaki... és egy nagy rakás sz@arnak érzed magad, hogy te nem folytál szét a konyhakövön. Értem, hogy kicsi, meg tud sírni meg mosolyogni meg sz@arik meg fingik meg böfög, meg kaja után lehányja az anyját, jaj de édi... de nem vagyok képes órákon át megjátszani, hogy ezek cuki dolgok, ahogy a férjed húga sem képes erre, helyette úgy gondolta, hogy felnőtt ember módjára elég, ha őszinte a családhoz, és megmondja, hogy nem. Hát, úgy látszik nem elég...
2015. szept. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
94%
Az mellett, hogy teljesen egyetértek az utolsóval, még iderittyentem, hogy mennyire álszentnek tartom azokat a kérdéseket, hogy jaj, a postásom szomszédjának a nagynénijének az osztálytársának a barátja nem kiváncsi a babucikámra, mert igazából ez nem kérdés, hanem kérés, hogy most fikázzuk együtt a szerencsétlent, hogy mekkora egy érzéketlen tuskó, de hát egy tüncibaba, hát nem édibédi, gügyügügyü, babababa.... Nem! Neked ő a szemed fénye, de másnak meg nem, és ez a természetes!
2015. szept. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
91%

Mennyi osanya, aki lepontoz a nyers szavaimert, de hat ez van :-D

Masok szebben megfogalmaztak. :) es kerdezot nem ertem, sose volt ilyen erzese neki?

2015. szept. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
95%

Mi ezzel a baj? En i sutalom a babakat, menekulok is eloluk ha valamelyik ismeros elhozza hozzank. Oke, tesom gyereke mas, kibirom de oszinten nem a babaval van abajom, inkabb azzal, hogy az egy emberi leny aki nem tud komunikalni (szamomra ertheto modon legalabbis), nem csinal semmit, nem is aranyos (nekem nem az), ja es mindenki odaig van erte meg vissza. Nem tehetek rola, en gyulolom oket! Vannak ilyen emberek, tudom, tuom, pokolra jutok, haha!

De akkoris, ha valaki nem akarja, ne eroltessetek!

2015. szept. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
89%
Pedig ezek mind hasznos valaszok voltak tolunk. Csak epp nem tetszenek valakiknek, mert a lelkukbe tiporsz vele. Es olyan egyszeruek,hogy nem viselik el, ha maanak mas a velemenye. De miert? En se pontozom le azt, aki odavan babakert, az is velemeny...
2015. szept. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!