Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Velem van a baj? Normális ez?...

Velem van a baj? Normális ez? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Cigizek (egy doboz 2-3 tart), energia italt iszom. Anyám mindig veszekszik emiatt velem. A múltkor injekciós tűt talált nálam, mert mindig kutakodik nálam. Nem hitte el, hogy egyik osztálytársamnak szúrtam vele fülbevalót. Viszont vagdosom magam, ha valami 'baj' van, mert így nyugszom meg. Ma emiatt veszett össze velem, hogy milyen balhés gyerek vagyok, és nem lesz belőlem semmi. Ez mért jelentené azt? Suliban nem olyan rossz az átlagom (4.0), nem vagyok rossz magatartású, nem lógok, mégis anyám olyanokat vágott a fejemhez, amivel óriásira megbántott. Elvette a pénzemet, örök életnyi szobafogságot kaptam, és azt mondta, ne is álmodjak zsebpénzről. Tudom, le kellene ülni dumálni vele, de nem ért meg, mert 'mindig neki van igaza'. Apámat is sikerült ellenem szerveznie, szal minden, amit csinálok az rossz, és belém kötnek. Utálom, hogy nem lehet velük semmit megbeszélni normálisan velük, de nyilván velem van a baj...16L
2010. márc. 13. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Lehet egymassal van bajuk es nalad csapodik le,ill rajtad
2010. márc. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát 16 évesen nem kéne még cigizni de még ha arról nem szoksz le akkor energiaitalt ne.Én is sokat ittam belőle régebben és nagyon szétvágta a szervezetem..most már annyira hogy nem tudok meginni egy egészet se mert rosszul leszek tőle.A vagdosást hagyd abba inkább keress valami sportot ami tetszik vagy valakit akivel akármit megbeszélhetsz.Akár nekem is irhatsz bár kétlem hogy fogsz:) 16évesen kicsit másképp látod a világot mint később pedig nem vagyok nálad nagyon idősebb(20/l).A szülők ilyenek nemsokára jobb lesz és nem kapsz örök szobafogságot hidd el nekem :)
2010. márc. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
utolsónak: persze, tudom, hogy örökre nem zárnak be, csak ma mentem volna a városba a barátnőmnek, csak szólt, hogy beteg lett, nem tud jönni. erre anyám cinikusan a fejemhez vágta, hogy 'veled se akar senki barátkozni. nem veszed észre? ha felhívnám a barátnődet kiderülne, hogy nem is beteg!'. annyira unom már...
2010. márc. 13. 21:38
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Remélhetőleg az egyik nyugtató célzatú vagdosós akciód egyszer túl jól sikerül. Ne feledd az örök tanácsot: hosszába, ne keresztbe! :P

Egy emós szeméttel kevesebb lenne a világban...

2010. márc. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát ha így neveltek, meg ilyeneket megenged anyád, de a fejedhez vágja meg így beszél veled, akkor magára vessen. Bár azért te se vagy semmi...
2010. márc. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy emos mert vágdossa magát.(második vagyok)nyugodj meg és ne foglalkozz most vele aztán ha nyugodtabb próbálj meg vele beszélni.Nekem apuval voltak nagyon nagy vitáim (szüleim elváltak és vele laktam)és végül sikerült vele beszélnem mert nem akart sehova engedni (még barátnőzni se nem bulizni) 17évesen.
2010. márc. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Az én anyám ugyan ilyen volt! Az energiaital, a cigi, a vagdosás nem old meg semmit, csak súlyosabb lesz a helyzet (támadási felületet hagysz neki) A kérdésnél az jutott eszembe, hogy félt téged, így is van! A tűtől én is halálra rémülnék, persze a reakció nem volt vmi fényes. Ha vele nem tudod megbeszélni, próbálkozz apukádnál. A férfiak mindig higgadtabbak. Kérd, hogy bízzanak benned, te pedig próbáld meg ugyanezt a barátnőddel! Cáfolj rá a "Veled nem barátkozik senki mondatra"!
2010. márc. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Bocs még valami kimaradt! Próbáld finoman jelezni, hogy a tisztelet amit te megadsz nekik, neked is jár, úgyhogy ne turkáljanak a szobádban és tiszteljenek meg azzal, hogy végighallgatnak!
2010. márc. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Előszőr is miért vagdosod magad?! Megértem, hogy vannak gondjaid ahogy mindenkinek,nekem is,de nem így kéne levezetned a feszültséget és a haragodat,hanem máshogy.Pl kezdj el sportolni,vagy találj ki új hobbit.(rajzolás,fotózás stb...) Ezzel magadat is tönkrevágod,nem csak a szüleidet.Bizonyára ők is aggódnak érted,és szeretnék,ha nem süllyednél le. Amiket a fejedhez vágott barátnőddel kapcsolatban,bizonyára csak azért mondta,mert ideges volt. Ha meg nem tudja elfogadni anyukád, hogy Te ilyen vagy, akkor ne is törődj vele. Nekem is szokott ilyeneket a fejemhez vágni,hogy reméli,hogy megváltozom,mert ha ilyen maradok akkor nem lesz teljes életem... Én annyit mondok tisztában vagyok vele, ha akarok és majd tudok is változtatok,csak még nem jött el az időm! A változás mindenkinek ott van az életében csak tudni kell ,hogy mikor,és megfelelően kell használni. Nem kell ezt siettetni, ha jön akkor jön:) Nincs mit tenni ez ellen!

Viszont lehet,hogy tényleg kéne beszélgetned anyuddal, szerintem az valamennyire segítene is, de nem szabad mérgesnek lenned ,ha valamit beszól megint(Tudod milyenek a szülők). Csak higgadtan kell, és ha látja rajtad, hogy magabiztos vagy abban amit mondassz és higgadt vagy ,akkor meg fog enyhülni! De erről a vagdosásról szokj le.Hidd el ez így hosszútávon nem lesz jó!:/ Ha ilyen kényszert érzel, számolj el legalább 10-ig. Ha még mindig érzed,akkor megint számolj el 10ig! Próbáld a gondolataidat jó felé vezérelni,vagy amit nagyon szeretsz pl gondolom szeretsz zenét hallgatni-ha vagdolásos kényszert érzel, és a számolás se jó,akkor kezdj el a kedvenc zenédet hallgatni,hátha úgy másfelé tereled a gondolataid és lehiggadsz! Vagy menj el futni és sétálj ,levegőztes a fejed picit.Hidd el,egy jó séta bármire képes.Tiszta gondolatok leginkább csak ekkor születnek! Ha túl ideges vagy általában, kezdj el jógázni vagy meditálni. A jóga nagyon jó a testnek.Ezáltalál új energiára fogsz kapni hidd el.A meditálással pedig rendesen fogsz tudni gondolkodni,mert lehet csak sok gond gyűlt össze és ezt az agyad nem bírja feldolgozni amitől még stresszesebb leszel, ha viszont egy időre meditálsz és úgymond kiüríted az agyad, akkor tisztábban fogod látni a dolgokat is!

És nem Veled van a baj! A baj azzal van,hogy így gondolod.Egy beszélgetés sosem árt.

A vagdosást pedig tényleg hagyd abba,nem vezet semmi jóhoz!:S És ezt bárki meg is mondhatja!:S

Remélem segítettem valamennyit! És bocsi,hogy ilyen sokat írtam,de tömören nem tudtam megfogalmazni.

Minden Jót!

2010. márc. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Elakartam menni otthonról, amikor ez ment, csak anyám baromira félt. Suli után egyből haza, aztán tanulok, és elmegy a délutánom vele, aztán netezek. Hétvégén meg általában itthon vagyok, vagy elmegyek a városba ezzel-azzal, de anyám szívrohamot kapna, ha csak úgy lelépnék, pedig néha tényleg jó lenne csak úgy, semmi szó nélkül lelépni otthonról, mint ahogy apám csinálja, aztán hazajönni, amikor kedve van...
2010. márc. 14. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!