Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kennek mindent a szülőkre?

Miért kennek mindent a szülőkre?

Figyelt kérdés

Sok rossz gyerek, kamasz van manapság. Szemtelenek, bunkók, sorolhatnám.

Mindig a szülőkre fogják, hogy elrontották a gyereküket, pedig aztán nem egy ismerősömnek olyan szülei voltak, hogy meg is lepődtem rajta, miért lett ilyen a gyerekük.

Ti, hogy vagytok ezzel? Csak a szülő tehet arról, ha már a 7 éves gyerek trágárul beszél, verekszik és kötekedik stb.?

Szerintem nem, de sokan váltig állítják, hogy csak a szülők tehetnek mindenről.


2010. márc. 12. 23:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

04.05. !


Leírtad az én történetemet. Azzal a különbséggel, hogy az enyém már évtizedekkel ezelőtt volt.


Viszont ezzel, hogy nekem így telt a fiatal korom, csak a gyerekeim jártak jól /amire büszke vagyok/.


Még most is /21 és 24 évesek/ apró-cseprő és nagy gondjaikkal bátran fordulnak hozzánk.

Elmesélek egy kényelmetlen szitut, amivel igazán nehezen birkóztam meg.

Nagyobbik fiam 15!!! évesen készült élete első sexuális együttlétére.

Megkeresett a fog.gátlás lehetőségivel kapcsolatban. Neki természetes volt, hogy nem korlátozzuk szinte semmiben, ezért nem is gondolta, hogy megtilthatjuk neki.

Nagy dilemma volt, de nem avatkoztunk bele, és jól tettük.

azt hiszem itt kezdődött volna az elidegenítés.

Ma már felnőtt, barátnőjével él együtt, tanul, dolgozik és BOLDOG. Biztos önmagában, és tudja bármikor számíthat ránk. Sosem avatkoztunk bele az életébe, nem kritizáltuk /ami néha nehezen esett/, csak segítettük.

Mindenkinek saját jó és rossz tapasztalatai alapján kell élnie megélni életét. Ehhez szüksége van egy biztos háttérre, ahová bármikor visszavonulhat.


Sok szülő ezt felejti el ,amikor saját vágyait erőszakolja rá gyerekére. Ebből következik, a düh, a dac és ellenségesség.


Most 47 évesen mikor apám meglátogat, még mindig csomóban van a gyomrom, hogy...már megint milyen hibát talál bennem.

Egy ujjal nem nyúlt hozzám, mindig szeretet, csak a jót akarta, de...rosszul állt hozzá. Sosem bíztam meg benne. Apró titkaimból mindig ellenem gyártott fegyvert a nevelésem érdekében. Ezzel csak azt érte el, hogy semmit sem tudott már rólam, nem ismert.


Sok mindent csináltam amivel fellázadtam , rossz gyerek lettem, de talán ezért azt hiszem jó szülő.


Szép napot mindenkinek! :)

2010. márc. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
66%
Én azzal értek egyet, aki azt mondja, hogy a szülő tehet róla milyen lesz a gyereke! az én környezetemben is van olyan gyerek, aki annyira csúnyán beszél, hogy én csak ámulok és bámulok (4 éves) és amikor ránézek az anyjára, akkor ő ennyit felel: "Igen, jól hallottad, sajnos tőlem tanulta el!" és nevet hozzá, mert szerintük ez vicces, hogy a gyerek "hülyéskedik", ráadásul már most hazudozik, ami szerintük szintén vicces és nagyokat nevetgélnek rajta és elnézik neki, de nem mondják, hogy ez csúnya dolog, és nem illik ilyet csinálni stb... hát majd később pár év múlva próbálják csak meg megvédeni ezt a gyereket bármitől is. másrészről azzal nem értek egyet, hogy a gyereket hagyjuk élni teljesen, mert akkor majd kialakul egy bizalom és mindenről tudhatunk vele kapcsolatban. csak az én példámat tudom erre felhozni. nekem anyukámmal soha nem volt bensőséges a kapcsolatom, mert mindig tiltva volt sok mindentől. amikor a többiek már disco-ba járhattak minden héten én max. csak 1 hónapban egyszer és akkor is értem jöttek időre! 18 éves koromig nem hagyahattam el a várost még csak egy egynapos kirándulás erejéig sem. és még sorolhatnám. akkor ezek a dolgok nagyon nem tetszettek, sőt rossz szemmel néztem anyukámra. abba is beleszólt, hogy xy-nal ne barátkozz, mert ő csak bele visz a rosszba. nem hittem neki és vitáink voltak emiatt, aztán egy kicsivel később kiderült, hogy milyen igaza van! tényleg egy rossz emberrel akartam barátkozni. ez csak néhány példa. Nah, de most Nagyon-Nagyon hálás vagyok neki azért, amiért ilyen sok mindenben szigor volt nálunk. Ezér is vagyok most normális! nem fekszem össze fűvel-fával, nem lehet még azt sem mondani, nem iszom alkohol, nem ribancoskodom és nem is hazudozom! És előttem irt valaki néhánnyal egy hosszú történetet, neki csak annyit, hogy nálunk is szigor volt, mégsem lázadtam, hogy akkor már csak azért is csinálom! haragudtam rájuk, de azért tudtam azt, hogy ők jobban látják, azt, hogy nekem mi a jó! nem a saját képükre akartak formálni, nem, de azt akarták, hogy jó emberré válljam. és azt hiszem ez sikerült! és most a kapcsolatom az anyukámmal bensőséges!
2010. márc. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek egy családot,ahol három gyerek van.

A legidősebb önbizalomhiányos,gátlásos,tétova,mert annak idején azt is megmondták neki,hogyan vegyen levegőt,és hogyan tüsszentsen.Viszont jólelkű,kedves,megértő,mert nem szeretne másokkal úgy viselkedni,mint ahogy Vele viselkedtek a szülei.

A középső nagyképű,nagypofájú,gátlástalan,rosszindulatú,egoista, gonosz,és önző.Mindig mindent megkapott,elkényeztetett kis majom,soha nem szóltak rá semmiért,mindenkivel úgy beszélt,ahogy akart.

A legkisebbik egy szürke kisegér.Igazából b@sznak rá,megkapja a 20 ezer forintos ruhát,meg oda megy ,és azt csinál,amit akar.Egy a sok ember közül.


A nevelés nem dísznek van.A nevelésen rengeteg minden múlik.

2010. márc. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem CSAK ők tehetnek arról, hogy milyen a gyerekük, hanem sajnos az is befolyásoló tényező, hogy milyen közösség veszi körül a gyereket az otthonon kívül. A gyerekek mindent nagyon hamar eltanulnak egymástól.
2010. márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
49%
utolsó, igazad van, de a gyerek társaságát is alapvetően a szülő határozza meg (írtam erről, nem direktbe megmondja, kik lehetnek a barátai, de lehet terelgetni). szóval visszaértünk ugyanoda...
2010. márc. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!