Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ingyenélő lennék? Többi lenn.

Ingyenélő lennék? Többi lenn.

Figyelt kérdés

Egész felnőtt életemben volt munkahelyem, néhány évvel ezelőttig. Akkor költöztünk ki tanyára a családdal, mert megcsömörlöttünk a várostól. Férj, 3 gyerek és én. Eleinte bejártam dolgozni a közeli településre, de úgy nehéz volt fenntartani a tanyát. Így kiléptem, és kibővítettük a gazdaságot.

A férjem sokat dolgozik, naponta bejár a munkahelyére (30 km), és sokat túlórázik, mert elvárják. Szellemi munkát végez.

Én imádom a földet, az állatokat, én viszem a gazdaságot. Fajtánként van 6-7 nagy gyümölcsfánk, kis szőlő, hatalmas veteményes, több hektár kukorica. Tyúkot, csirkét, kacsát, pulykát, malacot tartunk, és van két tehénkénk is. Vettünk egy régi traktort, megtanultam szántani, tárcsázni vele, de sok mindent kézi erővel megoldok. Csak nagy munkánál kell napszámost hívni, amúgy mindent én intézek (kivéve az állatok vágását).

Gyakorlatilag önellátóak vagyunk: takarmány az állatoknak, zöldség, gyümölcs, hús, tej, tejtermékek, méz (2 kaptár van csak), fa az erdőből.

A napom nagy részét kiteszi a gazdaság, meg persze hozom viszem a gyerekeket, foglalkozok velük, és nagyrészt én főzök.

Persze vannak olyan napok, amikor szinte bejönni sincs időm a házba, csak sötétedéskor. Ilyenkor a férjem főz, azt mondja, őt ez kikapcsolja, adott esetben ő takarít össze a gyerekek segítségével.


Én eddig azt hittem, optimálisan élünk. Mindenki azt csinálja, amit szeret, jut idő a gyerekekre, főleg télen jut idő a kikapcsolódásra is.

Erre egy nagy családi összeröffenésen, kissé betintázott társaságban kiborult a bili. Kiderült, a rokonság nagy része úgy érzi, hogy ingyenélő vagyok. Kiszakítottam a családomat a nagy jóból, és semmit sem teszek le az asztalra, hiszen még egy új bugyira is a férjem adja a pénzt, valamint ő fizeti be a tb-met, magánnyugdíjamat, mindent, ami készpénzes.

Tudni kell, hogy vannak dolgok, amiből pénz jön be. Tojás, gyümölcs, zöldség, tej, sajt, de csak annyi, ami elmegy a vetőmagra, üzemanyagra a traktorba, magyarán a gazdaságunk fenntartja önmagát, és ellát minket élelemmel, de nem termel plusz pénzt.

A férjem keresetéből mennek a számlák, a ruházkodás, a kikacsolódás, és ebből tudunk félretenni.


Most mondjátok meg, tényleg csak az a hasznos ember, aki készpénzzel járul hozzá a családja ellátásához?


2015. szept. 9. 10:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem:)
2015. szept. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Hát,nagyon nem. Azok akik így gondolják,egy órát se tudnák azt csinálni,amiben te az életedet töltöd. Le a kalappal,mert a háztartás vezetésén kívül,még egy teljes férfi ember munkáját is csinálod a gazdaságban. Egy városi pasi.
2015. szept. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Tök jól csinálod!


Én nem tudnám ezt amit te, nem vonz életvitelszerűen, de kipróbálnám magam 1-2 hétig, hogy mennyit bírnék belőle. Feltételezem keveset.


Rengeteg munkát végzel. Nem ingyenélő vagy, a te "fizetésed" másra megy el. Ha szeretnéd megnyugtatni magad, akkor számold ki, hogy mennyit költenétek élelmiszerre ha nem termelnétek meg. Minden legyen benne, meg fogsz lepődni milyen sokat is "keresel".

2015. szept. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Minden tiszteletem a Tiéd! 47/N
2015. szept. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%

Ó, te jó ég.... A rokonaid igen szűk látókörűek.

Komolyan azt hiszik, hogy " ingyenélő" vagy? Én lesz*rnám, hogy mit gondolnak. Ha mégsem tudsz ezen túllépni, egyszer írd le egy papírra, hogyan néz ki egy napod, és ha meg kéne venni az élelmet, amit különben megtermelsz, mennyibe kerülne! Így tudnád forintosítani, hogy tulajdonképpen mennyit is keresel.

Ja és számold bele a táppénzt is, mert gondolom ha a gyerekek betegek, akkor te vagy velük otthon. Ha dolgoznál, akkor nyilván kiesne a keresetetek, mert táppénzre kéne menni.


Egyébként pedig minden elismerésem!!! Gratulálok!


Amúgy mi is egy éve költöztünk tanyára. Így terveztük, ahogy te, végül máshogy alakult, de minden feltétel adott az önellátásra. Persze ami késik, nem múlik! :)

2015. szept. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Nem semmi amit csinálsz! Elismerésem! Azoknak a barmoknak meg mutasd meg ezeket a válaszokat! Szálljanak magukba!
2015. szept. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a rokonok csak irigykednek. Akkor lennél ingyen élő,hogyha egész nap otthon lakkoznád a körmöd ,bejárónő járnak hozzátok ,dada stb te meg csak várnád hogy mikor jön meg a férjed fizetése. DE ebben az esetben sem lenne senkinek semmi köze hozzá,amíg a 2 félnek jó így....

A te esetedben szó sincs erről.aki szerint ez nem munka,csak semmit tevés,az csak képen látott még jószágot meg veteményest.

Annyit tehetsz,hogy legközelebb ha nálatok vannak a rokonok akik beszóltak,akkor körbevezeted őket és megmutogaod,hogy miket szoktál csinálni.Persze ez kicsit olyan minthogyha elszámolnál nekik,de legalább rájönnek,hogy nem kéne ítélkezni és beleugatni más életébe...

Amúgy meg egyátalán nem gáz,hogy a férjed fizeti neked a tb-t stb.. a párommal nekünk is mindenünk közös,nincs olyan hogy ezt te kerested ezt én . nekünk ez így van rendjén. és legalább tényleg nem kell költenetek olyan nagyon kajára..a húsok és a tojás nagyon drága és olyan is ami a boltokban van..de a zöldségek,gyümölcsök se olcsók..te ilyen formában járulsz hozzá a családi háztartáshoz..egyátalán nem gáz és nem semmit tevés!!szóval xard le más mit gondol!!

2015. szept. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kajára azért kell egy minimálisat költeni. Nem terem meg a cukor, a só, a rizs, az ecet, az olaj, meg persze a csoki sem. Meg a lisztet is veszem, amiből a kenyeret sütöm (géppel). De van egy szép nagy fűszerkertem bazsalikommal, zsályával, tárkonnyal, rozmaringgal, azokat szárítom télire, meg a fűszerpaprika is megterem.

A háztartásban meg nem vagyok nagy spíler. Jó nagy adagokat főzök, sokszor olyat, amit csak oda kell tenni, aztán hadd rotyogjon, a takarításba meg besegítenek már a gyerekek is.

Nem kételkedem én magamban. Látom a bankszámlánkon, hogy mennyivel jobban élünk. Meg azt is tudom, hogy a családom szeret így élni, és nekem sincs terhemre a munka.

Csak piszkosul fáj, hogy egyesek ennyire leminősítik azt, ami az életem/életünk. Ezért érdekelt, hogy kívülálló hogyan látja a helyzetet.

2015. szept. 9. 10:30
 9/18 anonim ***** válasza:
96%

Egyáltalán nincs igaza a családodnak. Hiszen az ennivalót Te termeled meg, Te gondoskodsz arról, hogy legyen egy betevő falat (tényleg jó ötlet amit a 3-as mondott, számítsd ki az élelmiszerek árát, úgy, mintha boltban vennéd)

Tényleg nehéz fizikai munka ez, főleg, hogy nem kevés az állat, a föld.


Férjed nem állt ki melletted? Vagy pont ő, akivel összevesztél? (ne haragudj, ezt nem pontosan értettem)

2015. szept. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

Légy büszke magadra, és ha előkerülne megint ez a téma, mondd csak azt, hogy biztos irigykednek, mert élelmiszerre nektek gyakorlatilag nem kell költenetek :) Akik leszólnak, azok nem tuják, mi a munka a értéke, ha megkérdeznék tőlük milyen órabérben dolgoznak, és ez számukra megéri-e, a kérdést sem értenék. És ajánld fel nekik egy napodat, hogy próbálják ki az ingyenélést :) Valószínűleg az első vödör víz kicipelése után összerogynának :DDD

29N

2015. szept. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!