Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor ne hordjam? De én...

Most akkor ne hordjam? De én nagyon örültem neki.

Figyelt kérdés

A tizennyolcadik születésnapomra a szüleimtől kaptam egy szép aranynyakláncot. Nálunk a családban még szokás az ilyen tárgyi ajándék, főleg ilyen alkalmakra, mert úgy mondják, ezt akkor is tudni fogod, hogy tőlem kaptad, ha már nem leszek.

De erre beszóltak, hogy milyen gizda dolog, meg rendesen lenéznek, hogy "apuci kislánya menőzik" meg ilyenek. Ez olyan rosszul esik. Most akkor nem kellene felvennem és hordjak bizsut, mert ciki, hogy ilyet kaptam?


2010. márc. 12. 01:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Csak sajnálni tudom azokat, akik ilyen miatt beszólnak :D

Valószínűleg féltékenyek, ne is foglalkozz velük.. Ők sose kaptak esetleg ajándékot?:)

2010. márc. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
89%
Legyél büszke rá, és viseld. Nekem is mindig azt mondta a volt párom anyja, semmibe sem nézem az ékszereket. Én azt szoktam mondani aki irigy az szól le. A rokonságom nagy része szegény ezért ugatnak be.Ilyenkor azt szoktam mondani a ruha többet ér rajtam mint ezeknek az élete.
2010. márc. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

basszus nem normálisak.

a tesód férjének, aki mondta h "jól megy öcsém" mondd azt h "naná, felvettem az összes fuxot otthon"

a barátod anyjának meg csak simán mondd el h nálatok ez a szokás, ti ezt nem tartjátok menőzésnek, és sajnálod ha ezt ő annak veszi...

2010. márc. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Igenis hordjad csak. Ez egy szép ajándék. Én is ezt kaptam a szüleimtől a 18. születésnapomra, és utána a következő éven egy medált. De tudtam, hogy mennyit dolgoznak érte, és a mai napig nagy tisztelettel hordom, és nagyon büszke vagyok rá. Nálunk is a "szokás" illetve még ugye a ballagásra szokás arany. De hordjad büszkén, gondolja arra, hogy a szüleid menniyt dolgoztak, hogy ezt meg tudják neked venni és ne foglalkozz az olyan barmokkal, akik leszólnak érte. Én pl. most külön becsüllek is, hisz a mai világban a tiniknél az ócska bizsu a divat, attól hiszi valaki magát menőnek és nem értékelődik az igazi. És ha beszólnak, ogy "milyen gizda dolog, meg rendesen lenéznek, hogy "apuci kislánya menőzik" meg ilyenek" akkor csak annyit mondjál rá, hogy igen ez van, nem tetszik: ki a fenét érdekel. Csukd be a szemed és kész.
2010. márc. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked tetszik, és jól is áll, akkor ne érdekeljen más véleménye (esetleg torna órán - ha van még ilyened - pakold jól el, tőlem anno loptak öltözőből, pedig az csak bizsu volt).
2010. márc. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem olyan a környék (biztonsági szempontból), akkor hord nyugodtan. Esetleg tesis napon ne vedd fel (a lányoméknál loptak az öltözőből is)

A barátod nővérének a férje meg ha mégegyszer megfogja a nyakadban a láncot, mondd azr neki, hogy ne nyúlkáljon hozzád, nem a te barátod. Ha meg beszól valaki, hogy erre volt pénzetek, mondd azt, hogy van annak, aki el nem issza.

2010. márc. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne hordanád!!!!! Akinek szúrja a szemét ne nézzen rád. Irigyek, majd megszokják.
2010. márc. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Majd rájössz kicsi lány, hogy milyenek az emberek! Aztán már nem fog érdekelni, ez az első döbbenet volt, és ezután jön majd a többi.

Senkivel ne törődj, örülj, hogy ilyen jó fej szüleid vannak.

Én is mindig aranyat vettem a kislányomnak nagyobb ünnepekre (pont ezért, örök emlék), pedig engem sem vet fel a pénz. Lehet, hogy akik irigykednek piára, cigire költenek, ti meg aranyra!!!

Boldog szülinapot és viseld bátran amit kaptál!!! Minden csoda 3 napig tart!

2010. márc. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon kedves ajándék, és ha neked tetszik akkor hordani kell, mint ahogy mindenki írja.


A kedves sógornak meg lehet mondani, ha beszól, hogy "én a te helyedben nem vágnék fel azzal, hogy nem telik egy nyamvadt aranyláncra" baromira össze fogja szégyellni magát.


A barátodékról meg annyit, hogy lehet hogy szereted a fiút, de nem sok jó származik abból, ha anyuka ilyen. Nincs hozzád való fiú aki tetszene?

2010. márc. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy szép, vékony, ízléses arany nyaklánccal akinek gondja van, az nem normális. Bár húgom kapott ilyet 14 évesen és az utcán a c*gányok letépték a nyakából, pedig tényleg az a legvékonyabb fajta volt. Szomorú, h ez van.

Szerintem hordd büszkén, ne érdekeljenek a többiek, az utcán pedig vigyázz.

2010. márc. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!