Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor ne hordjam? De én...

Most akkor ne hordjam? De én nagyon örültem neki.

Figyelt kérdés

A tizennyolcadik születésnapomra a szüleimtől kaptam egy szép aranynyakláncot. Nálunk a családban még szokás az ilyen tárgyi ajándék, főleg ilyen alkalmakra, mert úgy mondják, ezt akkor is tudni fogod, hogy tőlem kaptad, ha már nem leszek.

De erre beszóltak, hogy milyen gizda dolog, meg rendesen lenéznek, hogy "apuci kislánya menőzik" meg ilyenek. Ez olyan rosszul esik. Most akkor nem kellene felvennem és hordjak bizsut, mert ciki, hogy ilyet kaptam?


2010. márc. 12. 01:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Legyel karakter es ugy csinald, ahogy neked jolesik! Az arany mindig divatban van, csak tudni kell viselni!
2010. márc. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
kik szóltak be? osztálytársaid? szard le őket...
2010. márc. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen, meg a barátom anyukája is, hogy minek az nekem, hogy úgy látszik anyámék azt se tudják mire költsék a felesleges pénzüket, neki meg kevés a fizetése. A barátom nővérének a férje meg megfogta a nyakamban és azt mondta, hogy "Jól megy öcsém". Hát már rendesen kellemetlenül érzem magam. Pedig ki se teszem, de nem járhatok sálba, egy rendes felsőből is látszik, hogy van.
2010. márc. 12. 02:27
 4/23 A kérdező kommentje:
Apa meg olyan büszke, hogy szépet kaptam és nekem is tetszik, csak teljesen elrontották a kedvem, pedig nem is ilyen csicsás borzalom, hogy nézd mennyi lém van. :(
2010. márc. 12. 02:29
 5/23 anonim ***** válasza:
63%
Ha olyan környéken laksz, akkor lehet hogy más bajod is lehet belőle, mondjuk megtámadhatnak érte. Ezt csak azért mondom, mert nálunk ilyen elképzelhetetlen lenne, pedig nem vagyunk mi se, se az osztály milliomosok.
2010. márc. 12. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora parasztok vannak. Biztos nem Bp-n laksz.Már 1 aranyláncot sem lehet ilyen beszólások nélkül hordani? Én is kaptam aranyláncot pl nagymamámtól h legyen emlékem, pedig mi sem vagyunk gazdagok. A baj azoknak az embereknek a gondolkodásával van akik beszólnak. Pl az én osztályomba mindenki hord ékszert, mindenkinek van 1-2 értékesebb darabja is én nem hittem volna h van olyan hely ahol ez különösebben még problémát is jelentene.

Am ha nekem tetszik vmi akkor hordom. A normálisabbaknak lehet elmondanám h családi 'ereklye', a kötekedőknek meg azt mondanám h 'semmi közöd hozzá'.

2010. márc. 12. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Irigyek, és ebből adódóan undorítóak.
2010. márc. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Éppen 14 voltam (a 80-as évek közepén), amikor szegény nagyapám meghalt. Megörököltem tőle egy kis dobókocka medált, amihez szüleim a szekrény mélyéről (gondolom ez valami korábbi örökség lehetett) előkotortak egy vékony kis aranyláncot, hogy hordani tudjam. Azóta is a nyakamban van és soha, sehol (még az általános iskolában sem) szólt érte senki.

Megdöbbentett, hogy téged bántanak a szüleidtől kapott láncért, főleg 18 évesen. Hová tart ez a világ?!

Szerintem viseld bátran, de diszkréten - amúgy sem illik az aranyékszert hivalkodóan hordani.

De hogy közeli ismerősök, majdnem rokonok is így beszólnak... hát erre eláll a szavam. Ne törődj velük, irigyek és faragatlanok!

2010. márc. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%
Irigyek.Igenis legyél rá büszke, a szüleid nagy szeretettel vették neked,megbántanád őket, ha nem viselnéd.Az ilyen embereket le kell sz@rni,és mondd el nekik, hogy igen nekünk nagyon jól megy...A mi családunkban is ez a divat, és majd ha a pici lányom eléri azt a kort, én is a nyakába fogom tenni a 10. születésnapomra kapott vékony kis aranyláncot.
2010. márc. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok!Ha mégsem megy jól a családodnak, gondolhatod mit güriztek azért a láncért.Ebben az esetben le sem venném a nyakamból.Amúgy mi ez a bizsu őrület?Nincs szebb egy szép aranyláncnál.
2010. márc. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!