Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem engednek felnöni 30...

Nem engednek felnöni 30 évesen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

30 éves lány vagyok,dolgozom,menyasszony. Mégis a környezetem,a páromon kivül úgy kezel,mint 11 éves lennék. Régi barátaim szülei is semmi perc alatt kiordítoznak a lakásból,mint derült égből a villámcsapás,hogy mostmár tessék szépen hazamenni,mert elég volt a látogatásból. És addig állnak fölöttem,míg haza nem megyek. 2 órát engedélyeztek nekünk beszélgetni délután,kettőtől négyig. Barátaim közül egyik se csodálkozik ezen,hanem engedelmeskednek. A szüleink is ismer.ik egymást,és azt mondják,joguk van hozzá,hiszen a szülei. Itt az elmúlt 20 évben semmi sem változott. És ez egyedül engem zavar.

Ha máshol találkozunk,akkor is hívogatják őket haza ordítva,érzelmileg zsarolva ('ennyit nem érdemlünk meg'). És ők mennek.

A páromról is nagy egyetértésben akarnak a mai napig lebeszélni,engem is érzelmileg zsarolva,és tényleg mindenki,a régi barátaim szerint is engedelmeskednem kellene a szüleimnek,és nem tetszik nekik,hagyni a páromat,mert párom még lehet,de szülők szeretete csak egy van. Emiatt az egyikük 30 évesen,a másik kettő 40 évesen van egyedül,és lakik a szülőkkel,mert senki nem volt elég jó.

Csak én érzem bolondokházában magam,vagy ez az általános? Kinek van igaza? Így sosem fogunk felnőni!


2015. szept. 3. 07:06
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
19%

"Mit tettem? Sírtam,mint a bolond,hogy miért történik mindez. Sokat nem tehettem."


Arra értettem a kérdést, hogy azóta, hogy kaptál egy olyan sms-t anyukádtól, hogy "addig ne merjem keresni, amíg haza nem költözök", kerested-e akár telefonon, akár személyesen, vagy megszakadt azóta a kapcsolattartás?


"Szankcionálva vagyunk."


Hogy érzed, konkrétan mivel, mi módon tudnak téged szankcionálni a szüleid?

2015. szept. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:

Akkor mindnyájan gyerekek vagyunk,vagy ahogy a szülők fogalmaznak büszkén: szülőtisztelők.

Csak én lógok ki a sorból,mert ahogy nekem mondta anyám,én szerinte ellene fordultam (nem fogadtam szót)

2015. szept. 3. 13:16
 43/48 A kérdező kommentje:
41-es kérdést elsőre is értettem,csak hosszú választ később tudok írni.
2015. szept. 3. 13:18
 44/48 anonim ***** válasza:
100%

akkor azok az értelmes szülők meg nem gyerektisztelők.

aki ezt hagyja, azt nem tudom sajnálni, nem egy 13 évestől veszik el az xboxot, hanem egy 40 évest írányitanak, milyen ember lesz az ilyenből? semmi! aztán anyuci meghal, és majd azt se tudja merre a posta, meg hogy kell mosni%

2015. szept. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
0%

# 43


Persze, rendben, ha később írod majd le.


Még két - a helyzeted, illetve a viszonyotok szempontjából szerintem lényeges - kérdés jutott eszembe:


1) Te felnőtt embernek tartod, és úgy is kezeled a szüleidet?


2) Felmerült benned valaha annak a gyanúja vagy lehetősége, hogy esetleg lehetnek értelmi képességeikben bizonyos mértékig korlátozottak, vagy szenvedhetnek valamilyen fokú pszichiátriai betegségben?

2015. szept. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%

bocsi hogy ezt mondom de a szüleid méretes idióták. nemhogy örülnének neki,hogy felnőttél,dolgozol,van egy kapcsolatod akivel házasságot tervezgettek(eljegyzés megvolt)

de nem,ők jönnek a középkori dumájukkal,hogy már kinéztek neked egy férfit,miért nem jó ő? egyébként biztosan nagy fogás lehet ha szívesen beköltözne a mamahotelbe..de mindegy

a szüleid nem normálisak és szerintem ne nagyon foglalkozz velük. a minimális karácsonykor és szülinapkor köszöntés még beleférhet,de ennél jobban ne közeledj hozzájuk,sajnos még ezt sem érdemlik meg.

egy szülőnek támogatni kéne a gyereket,nem pedig vissza húzni és azt akarni hogy sose nőjjön fel.. ez az élet rendje, nem várhatják el hogy otthon élj egy olyannal akit kinéztek neked..komolyan mintha több évszázaddal visszább élnénk...

és én mélységesen fel lennék háborodva, mert 30 éves nő létemre annyira nem kíváncsiak a páromra,hogy meg se akarják ismerni,hanem a saját igazukat hajtják...nagyon gáz... próbáld minimálisra csökkenteni a kapcsolatot velük!!

2015. szept. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de a szüleid betegek...és a barátnőd családja sem különb. Tipikus önző emberek, maguknak akarnak nevelni. Hogy öregségükre legyen, aki kinyalja a popsijukat, és nem engedik élni a saját gyereküket. Na az ilyen érdemelné meg, hogy vagy ne legyen gyereke, vagy soha többé felé se nézzen. Én is a helyedben megszakítanék velük minden kapcsolatot, mert csak tönkretesznek. Nem normálisak.
2015. szept. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
93%

" állnak fölöttem,míg haza nem megyek. 2 órát engedélyeztek nekünk beszélgetni délután,kettőtől négyig"

Ez szerintem érthető a szülők részéről is, 30+ évesen nem otthon kellene lakni, vagy viseljék ennek a következményeit. Érthető hogy egy 50-60 éves szülő unja ha a "felnőtt" gyerekek egész nap náluk trécselnek.


A legnagyobb baj veletek van, mert simán megmondhatjátok a szülőknek hogy kapják be, és ennyi. Zsarolhatnak, hisztizhetnek, előbb utóbb megunják, ha igazán felnőttek lennétek akkor nem hazaköltöznétek anyuciékhoz.

2015. szept. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!