Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem engednek felnöni 30...

Nem engednek felnöni 30 évesen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

30 éves lány vagyok,dolgozom,menyasszony. Mégis a környezetem,a páromon kivül úgy kezel,mint 11 éves lennék. Régi barátaim szülei is semmi perc alatt kiordítoznak a lakásból,mint derült égből a villámcsapás,hogy mostmár tessék szépen hazamenni,mert elég volt a látogatásból. És addig állnak fölöttem,míg haza nem megyek. 2 órát engedélyeztek nekünk beszélgetni délután,kettőtől négyig. Barátaim közül egyik se csodálkozik ezen,hanem engedelmeskednek. A szüleink is ismer.ik egymást,és azt mondják,joguk van hozzá,hiszen a szülei. Itt az elmúlt 20 évben semmi sem változott. És ez egyedül engem zavar.

Ha máshol találkozunk,akkor is hívogatják őket haza ordítva,érzelmileg zsarolva ('ennyit nem érdemlünk meg'). És ők mennek.

A páromról is nagy egyetértésben akarnak a mai napig lebeszélni,engem is érzelmileg zsarolva,és tényleg mindenki,a régi barátaim szerint is engedelmeskednem kellene a szüleimnek,és nem tetszik nekik,hagyni a páromat,mert párom még lehet,de szülők szeretete csak egy van. Emiatt az egyikük 30 évesen,a másik kettő 40 évesen van egyedül,és lakik a szülőkkel,mert senki nem volt elég jó.

Csak én érzem bolondokházában magam,vagy ez az általános? Kinek van igaza? Így sosem fogunk felnőni!


2015. szept. 3. 07:06
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
*és HA nem tetszik nekik
2015. szept. 3. 07:09
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Keress új barátokat?
2015. szept. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Abból is milyen körtelefonos cirkusz lenne a szülők közt is,túl régi kapcsolatok. Ha egyvalaki megbontja a sort: én,akkor én lennék a minden.
2015. szept. 3. 07:16
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad érzelmileg zsarolni, ezt használják ki hogy így tudnak befolyásolni. Tedd azt amit akarsz úgy ahogy akarod, akinek nem tetszik nyasgem. Vagy életük végéig befolyásilni fognak.
2015. szept. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%

1./ Valóban kinőttél már a gyerekkorból, és nem kellene, hogy még mindig ők irányítsák az életedet!

2./ Eléggé kinőttél már a gyerekkorból, és ha ennyire rád telepednek, állj ki a saját érdekeidért, és ne engedd, hogy még mindig úgy éld az életedet, ahogyan ők diktálnak!

3./ Eléggé felnőtt vagy már ahhoz, hogy legyen saját akaratod, legyen saját életed...

4./ Legyen saját lakásod, saját otthonod, és akkor már gyakorlatilag attól kezdve nem tudnak beleszólni az életedbe!!!

2015. szept. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
11%
Vallásos család vagytok?
2015. szept. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
vannak ilyen emberek, és nem tudsz velük mit kezdeni. Nem is kell. Felesleges bízni abban, hogy megváltoznak. Egyszerűen ne hagyd magad. Finoman, de határozottan. Saját lakás, saját élet. Pont.
2015. szept. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
97%

30 évesen már bőven nem lány vagy, hanem NŐ. Itt kezdődik.

A barátaid szülei valóban elég bunkók, hogy hazaküldenek, de az ő lakásuk, végül is joguk van hozzá. A barátaid is igazán elköltözhetnének már otthonról, ha ilyen kretén szüleik vannak, sőt, akkor is, ha nem, könyörgöm, felnőtt emberek vagytok!

Itt az egyetlen megoldás nem elvárni, hogy "engedjenek felnőni", hanem felnőni az engedélyük nélkül is. Önálló életet kezdeni, a szülőkkel szeretettel egészséges távolságot tartani, dolgozni, családot alapítani. És normális emberekkel venni körül magad.

2015. szept. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de hol élsz te? Ez valami szekta vagy kommuna? Én ilyen begyöpösödött, beszűkült emberekről még nem hallottam. Sajnálom hogy ilyen környezetben kell élned. Ennél már az is jobb, ha lelépsz és vissza se nézel.
2015. szept. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

először is nem kötelező azokkal a "barátokkal" találkozni akikkel csak a szüleid miatt kell tartani a kapcsolatot. a leírás alapján megkeseredett nők,ha nekik nem jó neked se legyen alapon "tanácsolnak" neked dolgokat.

nyilván fontos a család is az életben, de ha valakinek vagy egy elmélyült párkapcsolata akivel nagyon szeretik egymást,akkor miért kéne eldobni azért,mert párod még lehet? tök logikátlan. értelmes emberek nem kérik,hogy válassz köztük és a kapcsolatod között.ez 2 olyan dolog ami megfér egymás mellett,főleg 30 évesen.

szóval éld a saját életed és ne nagyon hasson meg más mit tanácsol. ha te is tudod,hogy hülyeség,akkor miért hagyod?

és tényleg, nem kötelező senkivel barátkozni mások nyomása miatt. keress új barátokat akik osztoznak az örömödben,nem pedig próbálnak lebeszélni a jó dolgokról

szóval állj a sarkadra és xard le a negatív embereket.

2015. szept. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!