Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitévő legyek? Miért nem...

Mitévő legyek? Miért nem értenek meg a szüleim? Aggódom.

Figyelt kérdés

22 éves vagyok.

Nemrég kezdtem el dolgozni. Eddig öt munkanapom volt. A munkatársaim véleménye szerint megfelelően végzem el a rám bízott feladatokat. Ez idáig természetesen nem is probléma.

A baj ott kezdődik, hogy kisgyerekkorom óta pszichés gondokkal küzdök, és eddig is kifejezetten rossz alvó voltam. (Hajnalban/reggel tudtam csak elaludni, mert ideges voltam és sokat agyaltam.)

Most pedig hajnali ötkor kell kelnem minden nap. Hiába fekszek le időben, sokszor csak fél-egy, esetleg két órákat alszom így éjjelente. Jelen pillanatban is például remegek, szédelgek, minden bajom van, de hiába feküdnék le tapasztalataim alapján...

Ráadásul a vérnyomásom sincs rendben (ahogyan a beleim sem), sokszor felmegy, ingadozik. Jelenleg is fáj a fejem. Rengetegszer jártam orvosnál, vizsgálatokon.

Mivel kerti/mezőgazdasági munkát végzek, a 40 fokos hőségben is szinte állandóan a napon vagyok.

Nem magával a munkával van bajom, hanem az egyéb körülményekkel, amelyek tönkretesznek.

Úgy érzem, nem mehet így tovább, mert ezzel csak megrövidítem az életem és folytonos szenvedésnek vetem alá magam.

A szüleim utcára tesznek, ha otthagyom a munkahelyem. Nekik az jön le az egészből, hogy lusta, munkakerülő senkiházi vagyok, nem érzik át a helyzetem. (Pedig ezelőtt is kivettem a részem a házimunkákban, mindent megcsináltam, amire kértek.)

2014-ben érettségiztem. (A pszichiátriai kezeléseim, és hasonló okok miatt olyan későn.)

Vannak komoly terveim a továbbtanulást illetően.

Elhatároztam, hogy soha nem lesz olyan munkahelyem, ahol ennyire korán kezdődik a munkaidő, illetve, heti egy-két ilyen alkalom még beleférne.

Szeretném a legjobbat kihozni az életemből.


2015. szept. 1. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem ertem, ha orvosnal is voltal, hogyhogy nem irt fel valamilyen nyugtatot? Ha nem is rogton Xanax, Rivotril stb. de valami amitol tudsz pihenni. Ha neki nem volt annyi esze, Te menj el es kerj valamit! Ez igy nem allapot, hogy nem tudsz aludni. En tudom milyen az, ateltem de a gyogyszerek segitettek. Nem leszel fuggo ha ettol felsz!

Szuleid idiotak, hogy nem latjak be, hogy problemaid vannak. Amint tudsz menj el a haziorvosodhoz es kerj egy receptet valamilyen gyogyszerre!

2015. szept. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

22:42

Régebben sok gyógyszert szedtem, de nem használtak. Még az orvosok is csodálkoztak rajta.

2015. szept. 1. 22:44
 3/9 anonim válasza:
Édesanyádat nem értem, de egyszer beszélgess el vele vagy hívd el orvoshoz.Gondolom a munkáltatódnak is feltűnik néha-néha az hogy nem vagy teljesen jól.Tehát vagy marad ez,vagy próbálkozol orvosnál,illetve számodra kedvező munkát választasz.vagy altatót kérsz.Tudom írtad hogy pár gyógyszer nem mutatott negatívumot de pozitívumot sem,bár nem tudom próbáltad e már azt.
2015. szept. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
22 évesen egy szál érettségit tudsz felmutatni, persze, hogy csak szar melókat fogsz kapni! Pláne ezzel a nebáncsvirág "én ideggyenge vagyok, engem nagyon kell kímélni" hozzáállással. Aztán ez az első munkahelyed, de már azon töröd a kis buksidat, hogy ezt is otthagyod és élősködsz úgy 30-40 éves korodig a szüleiden? Az tetszene, mi? Hát meg is érdemled, hogy kitegyenek otthonról! Ha ennyire odavagy azzal, hogy te kiveszed a részed a házimunkából, akkor menj el takarítani valahová, ott majd nem kellene a napon lenned... de már most tudom, hogy arra is van valami frappáns kifogásod 😉 Nekünk idegeneknek előadhatod a haldokló hattyút,de a szüleid azok, akik már kiismertek téged, ők élnek veled és ha ők azt mondják, hogy te csak a munka elől akarsz elugrani, én bizony elhiszem nekik. Méghogy nem használ neked semmi altató, hát persze... mert te ilyen csoda erős szervezetű nő vagy, érdekes, a gyógyszer az nem üt ki, de a munka az "megrövidíti az életed és folytonosan szenvedsz tőle"
2015. szept. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Abban igazad van, hogy ha évekig ezt csinálod, akkor szervi problémád is lehet, a családban nekünk volt hasonló okokból (alváshiány) szívbetegség, műtét stb. Az egészség a legfontosabb!
2015. szept. 2. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
meg kéne találni az okot. mivel kezeltek?
2015. szept. 2. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Hajnali 5-kor kelsz. Szegény. Sajnáljalak? 5-kor már a buszmegálló tele van emberekkel, akik munkába mennek, és jóval 5 előtt keltek.
2015. szept. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Addig jarj az orvoshoz meg ki nem deritik mi okozza az alvashianyt. Fura, hogy annyiban hagyod. Valami megoldast kell erre mert igy tonkremesz! Pszichiater mit mond?

Figyi, ha tenyleg vannak terveid a tovabbtanulassal (is) akkor erre ki kell talalni valamit. Akarj valtoztatni rajta mert csak Te tehetsz valamit, mas nem!

2015. szept. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hü'e gyerek
2015. szept. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!