Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, akiknek 16 éves...

Szülők, akiknek 16 éves gyerekük van! Mennyit engedtek meg Nekik?

Figyelt kérdés
Azért teszem fel a kérdést, mert a lányom 16 éves és gyakran mondja, hogy az osztálytársai a legmenőbb helyekre járnak bulizni, Ő meg úgy érzi, le van maradva. Eddig nem járt bulizni, nem azért mert nem engedtem, hanem mert még nem nagyon foglalkoztatta a dolog, de már szeretne. Én őszintén megvallva nem tartom helyesnek, hogy egy 16 éves gyerek odajár szórakozni, ahova a 25-30 éves felnőtt korosztály is. És azt sem tartom helyesnek, hogy a gyerek hajnalban jöjjön haza. Nála most kezdődik ez a korszak és nem tudom, hogy mennyit kéne megengednem Neki ahhoz, hogy ne kallódjon el, de mégis szórakozhasson. Egyáltalán ti elengeditek az ennyi idős gyereketeket bulizni? És barát-barátnő téren mennyit engedtek meg Nekik? Ottalvás lehet?
2010. márc. 11. 11:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szia! Én 25 vagyok, lány, és ha elmegyek szórakozni, megvan a véleményem a 16éves részeg kislányokról. Szerintem semmi szükség rá, hogy ott legyenek. Engem anyám soha nem engedett el sehová (mondjuk nem is vittem túlzásba a tanulást), de természetesen ez csak felbuzdított arra, hogy titokban járjak kocsmába, ittam, cigiztem. Baromi nagylánynak éreztem magam, pedig hol voltam még attól...Épp ezért írtam az elején, hogy ilyenkor még semmi keresnivalójuk nincs a fiataloknak diszkóban.

Kérlek, ne tiltsd el a lányod mindentől, de "ellenszolgáltatások" fejében (tanulás, bizonyos házimunkák) 1-2 helyre mondjuk 1-ig igazán elengedheted (bár diszkóba szerintem ne). Várd meg ébren eleinte (kb félév), és ellenőrizd, hogy ivott, cigizett-e. Ha megbízható, óvatos, felelősségteljes, szerintem nincs mitől féltened.


Pasinál alvás...hááát, ha ismered a fiút, be van mindenki mutatva mindenkinek, nem sokkal idősebb a lánynál, esetleg a lányod maga szól, hogy szeretne nőgyógyászhoz menni, nincs értelme tiltani. Ha akarják, úgyis megtörténik a dolog, hogy nem alszanak egymásnál. Itt is a felelősségen, és az irányodba való őszinteségen van a hangsúly. Én az első barátommal 1 év után feküdtem le, a szüzességét (már aki) nem adja könnyen az ember...

2010. márc. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

kitalálom, hajógyári szigetre szeretne menni? white angelbe?

én 17 éves vagyok én is pesti, két éve járok oda, szerintem ha bízol benne, egészen nyugodtan engedd el. esetleg vidd el őket meg hozd haza őket kocsival. ha tudja hol a határ, értelmes és letudja rázni a részeg bepróbálkozó emberkéket szerintem nyugodtan engedd el. szerintem nagyon biztonságos hely a hajógyári sziget, és igen vannak akik drogoznak, de maguktól adni nem fognak ha a kislányod nem akar akkor nem fog ennyi. olyannal se találkoztam még, hogy erőltetnének valakit a drogra. esetleg egy két pohár pezsgőt igyon és annyi, szerintem ez belefér. sok olyan ember van hajógyárin, akik részegen megpróbálnak letaperolni, megcsókolni, de ezeket kb egy pofonnal meglehet állítani. mi pl. egy konkrét helyen szoktunk állni sokan a mi korosztályunk 16-21 év krüliek, itt nem kell tartunk semmitől. na a lényeg akkor engedd el, ha megbízol benne :]]


17L

2010. márc. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

Szia! Nekem még nincs gyerekem, de nagyon nehéz megtalálni a középutat. A bizalom , és a beszélgetés a legfontosabb, én régen nem mindent mondtam el anyámnak, mert nem akartam a cirkuszt, viszont nem is hagytam magam belerángatni hülyeségekbe. Az ital mértékkel nem hiszem hogy kockázatot jelent, csak arra figyelmeztesd, hogy mindíg magának kérje (idegen helyen), elkerülendő a diszkódrogokat. Többen kipróbálják ilyen korban a különböző "enyhe" drogokat (én is kipróbáltam) mert a többiek szekálják az embert, aztán többet nem nyúltam hozzá, és senki nem is szekált utánna. Ahogy elöttem írták fiúnál alvás nem célszerű...kétlem, hogy igazuk lenne...a sexhez nem kell egy éjszaka, suli után elég egy óra is akár... viszont ha megbízol a lányod ítélőképességében és felvilágosítod (óvszer, miegymás) akkor lehet hogy nem is fogja elsietni a dolgot, bár ezt embere válogatja. Érdemes a barátnők szüleivel is tartani a kapcsolatot, hogy ne legyen az, hogy mindketten azt mondják a másiknál alszanak. Szervezz magatoknak olyan programot, ahol te is jelenvagy (tisztes távolban akár más szülövel, akinek hasonló problémája van) és láthatod a lányod viselkedését egy bulikörnyezetben, ebből sokat leszürhetsz, és programnak sem utolsó. Remélem ezekután nem zárod 7 lakat alá a lányod.


28/F

2010. márc. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én is pesti vagyok,igaz,hogy még nincs gyerekem,de a saját tapasztalatom elég jó. 17 éves koromban kezdtem eljárni bulizni,általában egyik barátnőm anyukája jött értünk vagy egyik barátnőmnél aludtam. Az aranyszabály az volt,hogy soha nem szabad egyedül maradni és ha úgy érezzük nem stimmel valami rögtön hívni a szülőket. A szüleim 16 évesen leültettek és elmondták a bulizás és a sex veszélyeit is ha nem ésszel csinálja az ember. Tudtam,hogy ha szólok,hogy pl. fogamzásgátlót akarok szedni akkor támogatnak. Szerintem nagyrészt ennek is köszönhető,hogy 19 éves koromig nem pasiztam komolyan. Sajnos azt,hogy a lányod berúgjon vagy se nem lehet szabályozni. Sok jó kislány osztálytársa volt,akik mindig leszóltak minket,hogy járunk bulizni(havi egy alkalommal vagy kétszer). Aztán osztálykiránduláson nem győztem őket összeszedni,mert járni se tudtak annyit ittak. Ha a lányod okos,értelmes lány és meg tudjátok beszélni a dolgokat,szerintem engedd el,mondjuk havi 1-2 alkalommal. Én a mai világban viszont biztos érte mennék.

27/N

2010. márc. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
16 évesen nem gyerek már. Én mehettem mindenhová, ugyanígy fogom kezelni a gyerekeimet is.
2010. márc. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Szerintem meg igenis gyerek még, csak kár, hogy sokan túlértékelik a korukat.
2010. márc. 11. 20:55
 17/19 anonim ***** válasza:
Én 16 éves vagyok,anyu elenged,nincs időkorlát mikorra jelenjek meg otthon.Bízik bennem 100%san.BÁr én nem is vagyok olyna bulizós fajta én csak a barátommal szoktam lenni,nála alszom.Van,hogy egész hétvégén.:)Tényleg bízik bennem.Felnőttként kezel,de nincs is mitől félnie,mert igencsak tudom hol a határ.:)Szóval vannak ilyen jobb esetek is.A lányod mennyire felelősségteljesn,a barátnői milyenek?:)
2010. márc. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,se nem cigizem,saját döntésem volt pedig ajánlották sokszor.DE nem.ÉS a párommal is több mint 1 éve vagyok és 8éve ismerem:)Anyu is.szóval csak figyelni kell a társaságra,kikkel van,de ha rossz a társaság akkor visszafognám,(Drog),de ha biztonságos engedném,ha nem tartja be a szabályokat,akkor nem érdemli meg:)
2010. márc. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mindenekelőtt: 19 éves lány vagyok, gondoltam hasznodra válaht ha leírom a tapasztalataimat...

Előszöris: örülj neki hogy nem akaro diszkóba menni... Lehet hogy arock koncerten elszív egy cigit és iszik is, de a diszkóba a könnyűdrog már alap.

Én s úgy gondolom hogy ennyi idősen még gyerek (én is az vagyok még valamiylen szinten, csak már tapasztaltam) mndazonáltal nemhiszem hogy el kéne tltanod. Találd meg az arany középutat, hogy a lányod bízzon benned és hallgasson rád. Ezzel elérheted hogy tudod hova megy és kikkel, tudod hogy mti csinál és ez a maximum amit a biztonsága érdekében tehetsz (elhiszem hogy nehéz egy anyának, de muszáj)

Azért nem árt ha utánnanézel hogy hova akar menni, de szerintem elengedheted már.

Barát kapcsán meg szintén csak azt tudom mondani, beszélgessetek, bizz meg benne és engedd el, hiszen ha szekszelni akar, úgyis fog, így legalább "kordában" tudod tartani, és fel tudod készíteni mennyire fontos a védekezés..

2010. márc. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!