Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, akiknek 16 éves...

Szülők, akiknek 16 éves gyerekük van! Mennyit engedtek meg Nekik?

Figyelt kérdés
Azért teszem fel a kérdést, mert a lányom 16 éves és gyakran mondja, hogy az osztálytársai a legmenőbb helyekre járnak bulizni, Ő meg úgy érzi, le van maradva. Eddig nem járt bulizni, nem azért mert nem engedtem, hanem mert még nem nagyon foglalkoztatta a dolog, de már szeretne. Én őszintén megvallva nem tartom helyesnek, hogy egy 16 éves gyerek odajár szórakozni, ahova a 25-30 éves felnőtt korosztály is. És azt sem tartom helyesnek, hogy a gyerek hajnalban jöjjön haza. Nála most kezdődik ez a korszak és nem tudom, hogy mennyit kéne megengednem Neki ahhoz, hogy ne kallódjon el, de mégis szórakozhasson. Egyáltalán ti elengeditek az ennyi idős gyereketeket bulizni? És barát-barátnő téren mennyit engedtek meg Nekik? Ottalvás lehet?
2010. márc. 11. 11:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

Nekem nincs 16 éves gyerekem, de ha nem baj elmondom, én hogy csinálnám. :)

Pl bulizni ennyi idősen, csak helybeli helyre engedném, ahonnan akármikor haza tud sétálni, vagy el lehet érte menni. Hacsak nem Pestiek vagytok, mert akkor erre ez sem ad biztonságot. Én Pestre/Pesten nem engednék el egy 16 éves lányt bulizni. Kb. ezt olyannak tartanám, mint a harcmezőre küldeni valakit fegyver, "pajzs" és kiképzés nélkül.

Ott alvás alatt mit értesz? A szerelménél ott alvást?

Én azt sem engedném meg. Bár, ha a lányod szexuálisan aktív akar lenni, ahhoz nem szükséges ott aludnia. Szóval ez inkább annak függvénye, hogy mennyire tudod meggyőzni őt arról, hogy ráér még ezzel. Ha ő maga is azt mondja, hogy nem akarja még, akkor nincs mitől féltened, és ott alhat.

Ha csak barátnői ott alvásról van szó, mondjuk, hogy egy buliból nem haza jön, hanem ott alszik... azt szerintem akkor engedd meg, ha előtte egyeztettél a barátnő szüleivel, mert akkor nem az lesz, hogy mindketten azt mondják, hogy a másiknál alszanak, közben pedig reggelig kimaradnak.


Hajnali kimaradás. Szerintem mindegy, hogy valaki 11-ig, éjfélig, vagy hajnali 4ig marad ki, veszély szempontjából nincs különbség. Szerintem az a fontos, hogy egyezzetek meg egy időpontban és ne késsen. Akkor tudhatod, hogy bízhatsz benne.

2010. márc. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ahányféle szülő, annyi féle megoldás. Vannak akik tiltják a gyereket mindentől és vannak akik mindent megengednek nekik. Valahol a kettő között kellene megállapodnotok.Tegyük fel elengeded hajnali 2ig bulizni, és megbeszéled vele ha egy húzamosabb időn keresztül betartja hogy addigra érjen haza és nem lesz segg részeg, akkor folyamatosan, szépen lassan engedhetsz neki többet. Mértékkel, sztem ez a megoldás. Igazából ha a barátnőjénél akarna aludni hétköznap én azt nem biztos hogy megengedném, attól is függ hogy a másik lánynak a szülei hogy kezelik őt, mármint hogy mehet akárhova akár meddig. Mert ha ilyen a lány akkor valószínüleg nem aludni fognak egész éjjel, hanem bulizni. :)Ha fiú barátja van , 16 évesen még nem biztos hogy elsőre meg kell engedni hogy ott aludjon nála, legalábbis ilyen korban hirtelen lesznek szerelmesek, lehet hogy rossz emberbe de lehet hogy jóba. Én biztosan arra mennék rá ezen a téren is hogy megbízzon bennem a lányom, és tegyük fel egy idő után k amikor már 2-3 hónapja járnak, megengedném hogy nálunk aludjon a fiú párszor , aztán ha látnám hogy tényleg komoly, akkor engedném hogy ő is párszor ott aludjon, de csak hétvégén. :)
2010. márc. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 18 éves lesz, fiam 16. Házibuliba osztálytársakhoz, barátokhoz mehetnek, ott is aludhatnak. A lányomnak komoly kapcsolata van, a fiúnál aludhat, és ő is nálunk. A "legmenőbb" helyekre szerencsére nincs igényük. Esetleg egy megbízható felnőttel elengedném őket.
2010. márc. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
21%

Én 18 és fiú vagyok. Ha nem zavar, hogy inni fog, esetleg kábítószer fogyasztás.(Legmenőbb helyen ez alap), illetve a srácok szexuálisan kihasználják(megdugják), az iskolát pedig nagyon hamar elkezdi hanyagolni. akkor engedd el.

Ezt mind tapasztalatból írom, nem kötekedés. Ha lányom lesz esetleg valamikor, tuti, hogy 30 éves koráig nem mehet sehova :)

Üdv

2010. márc. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én gyerekem nem a diszkót kedveli hanem a koncerteket. Oda ugye még ötvenévesek is járnak. Tehát én és a barátnője anyukája vagy az apukák elvisszük a lányokat. Ők az első sorban buliznak mi hátul leülünk és beszélgetünk ha megunták irány haza! Őket nem zavarja sőt mindig mondják milyen jó fej anyukájuk és apukájuk van. 16 évesen ugye már szeretnek pasizni meg néha innának is. Egy két 3centes seris kolát megszoktunk nekik engedni ettől bajuk nem lesz de még sem tününk gonosznak. Mi is jól érezzük magunkat és ők is!

2010. márc. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy budapestiek vagyunk és épp ezért is vagyok bizonytalan, itt elég sok rossz dologról hallani. Én max 10-fél 11-ig engedném el itt bárhova is, mert nagyon féltem. Ha megbíznék a barátaiban, azt mondanám, menjen nyugodtan, megbeszélünk egy időpontot, hogy mikorra érjen haza és valamikor telefonáljon nekem, hogy nyugodt legyek. Azonban sajnos az osztálytársai közül nagyon sokan el vannak kapatva ilyen téren, már az összes "legmenőbb" buli helyet ismerik és nem számít, ha részegen jönnek haza kora reggel, én viszont ettől óvom a lányomat. Meg kell találni az aranyközéputat, nem akarom, hogy azt vágja a fejemhez "Persze, mert nem mehetek sehova, míg mások..", de azt sem akarom, hogy elkallódjon. Épp nemrég mesélte, hogy az egyik osztálytársa jött haza a barátjával egy buliból olyan éjfél-1 körül és a lány barátját összeverték részeg fiatalok. Féltem, mert szép, csinos kislány és így is mindig fütyülnek, meg kiabálnak utána az utcán, pedig egyáltalán nem öltözik kihívóan. Van 1-2 olyan barátnője, akikben megbízom, de 2 fiatal lányt sem célszerű elengedni késő estig tartó bulizásra. Vannak idősebb (21-22 éves) barátai is, de ők sem valami megbízhatóak, eléggé gyerekként viselkednek még.
2010. márc. 11. 11:40
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

Nekem ugyan nincs 16 éves lányom, de nem olyan rég voltam 16 éves.(Most leszek 21) Engem 15éves koromba csak a kisvároson belül engedtek el bulizni. Aztán 16 évesen már egyre több helyre mehettem. Szerintem nem a tiltás és a túlzott óvás a megoldás. Én rengeteg buliztam régen, és szerintem azért lettem elengedve már 16 évesen, mert meg volt a bizalom szüleim részéről( nem mondom h néha nem csináltam hülyeségeket a bulikba, de ez mind hozzájárult a személyiségem fejlődéséhez, és h most az vagyok aki). Barátomnál 16 évesen nem aludhattam, sőt még 18 évesen se aludhatott nálam barátom. Viszont mikor először eljött az a komoly szerelem, akkor szó nélkül ottaludhatott nálunk. Szóval szerintem a lényeg a bizalom, a sok beszélgetés, és az odafigyelés.:) Jah és még annyit azoknak akik 20éves korukig nem engedik el a gyerekeiket, na azok lesznek anyuci pici fiai, akik egy vajaskenyeret nem tudnak megkenni, és az első igazin bulijukon 1sör után szedhetik ki az árokból a gyereket.

20/L

2010. márc. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! azért jó látni, hogy vannak itt olyan szülők, akik odafigyelnek a gyerekeikre, de túlzásba sem viszik. Lányom is inkább koncertezős, meg nem a diszkók híve, de vannak itt táncteres-rockosabb zenét játszó szórakozóhelyek is és ezeken gondolkodom.
2010. márc. 11. 11:45
 9/19 A kérdező kommentje:
Mi szinte mindent megbeszélünk, persze vannak biztos magányügyei, de az a normális, ha én nem is tudok mindenről (csak a jelentősebb dolgokról, amikben esetleg tudok tanácsot adni). Most van egy barátja és még nem járnak olyan régen, azt mondja, még szerelmes, csak jól érzik magukat együtt és még ugyan nem vetette fel, hogy mi lenne, ha ott aludhatna a srácnál, de már készülök erre az időre is. Én úgy gondoltam, hogyha egyszer majd előáll ezzel és már megbízom a srácban is, akkor talán meg fogom Neki engedni, hogy a srác itt aludjon, de nem ilyen 2-3 hónapos kapcsolat után.
2010. márc. 11. 11:51
 10/19 A kérdező kommentje:
*azt mondja, még nem szerelmes. bocsánat, elírtam
2010. márc. 11. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!