Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólhatnék ehhez? Hogy...

Mit szólhatnék ehhez? Hogy döntsek ilyen helyzetben? Menjek magam?

Figyelt kérdés

A párom , az édesanyja és én együtt lakunk.Az anyós jelölt már nagyon zavar. Hacsak meglátom rosszul vagyok tőle.Nekem már a látványa is sok. A jelleméről és a dolgairól nem is mondok semmit.

Idáig nem költöztünk azzal, hogy nincs pénzünk. A páromnak mostanában tényleg rosszul megy az üzlet, de nekem egy jó munkahelyem van.Egyedül is ki tudnék fizetni egy lakást,rezsivel és még maradna majdnem ugyanannyi, a mindennapokra. Bejelentettem neki, hogy én nem vok hajalndó tovább így élni. 37 évesen külön életet akarok és ezért keresek egy lakást.Megkérdeztem,hogy akar e velem jönni. Nem modott semmit. Aztán rákérdeztem,hogy miért nem válaszol. Erre azt visszakérdezett, hogy gondolkodhat?

Gondolkodni kell ezen neki??? Asszem ebben az esetben ne gondolkozzon......Nagyon szeretem őt, de iszonyatosan szomorúvá tett. Nem szólok hozzá azóta sem. Ő bújik hozzám, kedveskedne, de számomra ez egy elképesztő helyzet.


2010. márc. 10. 20:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Jól látod a helyzetet, de neki ennyi együtt töltött idő után fejbekólintó lehetett amit mondtál. Te menj mindenképp, ha nem megy utánad, anyucival van agyilag "összeházasodva".

Egy anya nagyon tudja ám manipulálni a fiát, lelkiismeretfurdalást keltve benne arra az esetre, ha a fia párja előrébb kerülne mint te. Pedig "a férfi elhagyja apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy test". Ez a házasság definíciója a Genezis könyvében. Aki ezzel nincs tisztában (anyuka gondoskodhatott arról, hogy ne legyen), ott komoly gondok lépnek fel. Adj neki időt arra, hogy feldolgozza a különköltözés gondolatát. Ha nem megy neki végleg, megette a fene az egészet, anyuka nyert, a fia kárára.

2010. márc. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

én ezt 22 évesen se csinálnám,nemhogy 37 évesen...

ha keresel annyit amiből ne ott kelljen laknod,akkor minek vagy még ott ha nem érzed jol magad?

én albérletben lakom,keresek annyit,hogy egyedül tartom fenn..páromnak van kulcsa,jön amikor akar,marad amig akar,de hivatalosan otthon lakik...3 éve együtt vagyunk..DE,tudja nagyon jol,hogy elveimvannak,max még 2 évig viselem el,hogy nem költözik hozzám,ha hozzám akar költözni,akkor az legyen hivatalos,5-6 év mulva gyereket szeretnék,és az ne egy friss kapcsolatba szülessen...


azzal ha látja,hogy csinál amit akar,te vagy neki,nem mész semmire...

2010. márc. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Igazad van! Jól csinálod! Ha ennyire elkeserítő az együtt élés, akkor bizony menni kell, ha megteheted(itek). Én anno nem voltam ilyen erős és nem mentem volna, amíg volt jövője a kapcsolatunknak a volt férjemmel, már csak akkor mentem, amikor már kiszerettem belőle. Ha igazán szeret, akkor követni fog. Nem muszáj anyóssal rosszban lenni, ha ez elérhető úgy, hogy külön vagytok, akkor minden megváltozhat. De együtt élni úgy, hogy nem bírod már, nem túl jó, mert rámegy a kapcsolat. Én így már utólag nem bánom, hogy végül válás lett a dologból, mert a második férjem mellett boldog vagyok, de azért több évem ráment arra, hogy anyós mellett boldogtalan legyek. 10 évet húztam le egy házban vele.
2010. márc. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!