Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a testvéreimről?

Mit gondoltok a testvéreimről?

Figyelt kérdés

Van 2 idősebb testvérem, kb 10 év van közöttünk, közöttük pedig 1,5. Mind a ketten az édesapám első házasságából valók. Már egész kicsi koromban úgy lettek nevelve, hogy ne szeressenek engem. Köszönhetően az anyjuknak, mert mindig ezzel tömte a fejüket, hogy "Bezzeg az a húgotoknak ennyivel jobb, meg annyival több dolgot kap apátoktól" és hasonlók. Mintha kb én lettem volna a hibás, hogy az apukámmal elváltak....

Lassan 4 éve meghalt apu, és az örökségre ők rögtön rá akarták tenni a kezüket. (Aput már életében is rendszeresen hívogatták, hogy adjon nekik pénzt, dehát nem voltunk milliomosok, még ha ők azt is gondolták.) Ilyenkor persze jött az, hogy nekem mennyivel jobb dolgom van, mert én együtt lakom apuval, és ezért sokkal több dolgot kaptam tőle.Pedig amíg járt, addig rendesen fizette a tartásdíjat, elvittük magunkkal őket nyaralni, ha bármire szükségük volt akkor apu rögtön segített rajtuk, vitte az unokákat orvoshoz ha kellett, segített nekik a költözésben stb.

Miután meghalt, jöttek olyan dolgokkal, hogy nekem nem jár semmi abból az ingatlanból ami az övé volt, mert én 22 évig együtt éltem vele, elég dolgot kaptam tőle életében. Ilyenekkel is előjöttek, hogy ők örülnek, hogy meghalt, mert így legalább megoldódnak az anyagi gondjaik. Azóta mintha kivirágoztak volna.


Emiatt sokszor szomorú vagyok, hogy az egyetlen akinek hiányzik az én vagyok...Tényleg, a halálába egy pár hónapig szinte bele voltam betegedve...


2010. márc. 9. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom,hogy meghalt az apukád.

Szörnyű,hogy ilyen haszonleső testvéreid vannak.Undorítóak az ilyen emberek:SPont,hogy őket nem illetné semmi,hiszen megsem érdemelnék!

2010. márc. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom öket védeni kicsit sem, mert gusztustalan amit csinálnak.

De biztos hogy nekik sem lehettt könnyü. Föleg hogy abban nötek fel hogy az anyjuk uszitotta apukád új családjára.

De a barátnömnek is van egy féltestvére úgy mint eked, a korkülömbség is nagy. A kapcsolat mennyei volt, egész gyerekkorukat együtt töltötték, a féltestver anyja is sokszor nyaraltatta a lányokat együtt. Aztán mikor apukájuk meghalt (felnött 30 feletti nök) a féltestvér aki kapott már egy lakást egyszer apukájuktól, azzal a gondolattal hogy így a másik lakást a két másik lánya örökli majd. Ezt mindegyiknek elmondták hogy a két édestestvér kapja majd apuka halálakor az apuka nevén lévö lakást, a féltestvér meg évekkel korábban egyedül kapott egy lakást. (árban a két tester járt volna rosszabbul, mert nekik osztozkodni kellett volna)

apuka nem írt végrendeletet, nem írta idö elöt a lányok nevére a lakást, bízva elsö lányában. Persze elsö lánya egyböl rátette a kezét a másik két lánynak szánt lakásra, így a lányok nem tudtak mit tenni. Apuka biztos forodgna a sírjában ha tudná.


Szóval a pénz mindenkit magváltoztat.

2010. márc. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!