Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek 19 év alatt van a...

Akiknek 19 év alatt van a gyerekük. Egyszer akartok majd unokákat?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, legalább még 10 évig nem is akarok gyereket.

Komolyabban csak 1 barátom volt, akivel fél évig voltunk együtt, de vele se történt semmi olyan. 17 lettem, mikor összejöttünk és 4 hónap elteltével már készen álltam rá, amit anyának is mondtam. De nagyon nem örült a gondolatnak se és csak annyit mondott, hogy ha terhes leszek kivág. Anyám kétségeket is éreztetett bennem, hogy hiába védekeznénk, akkor is becsúszhat véletlenül, mert volt már olyan, aki tablettát szedett és óvszerrel is védekeztek, mégis terhes lett. Emiatt egy kicsit kialakult bennem, hogy nem merem elveszíteni, mert mi van, ha mégis lesz valami, hiába tudom, hogy hogy ne legyen.


De ez csak egy kis kitérő volt. :)


Azt vettem észre, hogy ha 30 évesen leszek terhes, a szüleim akkor se örülnének neki. Valahogy ez felhozódott témaként és nekem álltak, hogy én nem tudom milyen nehéz kihordani, főleg felnevelni. És ha tehetné, ő se csinálná újra ezt végig.(Én vagyok az egyedüli gyerekük és ez a mondata egy kicsit rosszul esett, mert a viselkedésemmel úgy általában nem is volt gond, eléggé zárkózott és csendes vagyok, senki se panaszkodott soha rám és szinte mindig itthon vagyok, sokszor nem is engednek el sehova, csak kiskoromban sokat kellett járkálni velem a kórházba.)


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy már gyereket szeretnék, de egyszer az életemben talán én is akarok majd.


2015. aug. 11. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen szeretnék. Persze nem mindenáron. Nem fogom nyaggatni. Nyilván normális körülmények közé jó ha érkezik.

Mire gyereked lesz, felnőtt, önálló nő leszel, csak a férjed és a te döntésed lesz, hogy vállatok-e gyereket és hogy mikor.


Szerintem egyébként szüleidnek semmi bajuk az unokával, csak így akarnak elriasztani, hogy nehogy túl fiatalon legyél anyuka és inkább tanuljál még :)

2015. aug. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
76%

én 16 vagyok és én 10-15 évig nem akarok gyereket, én azért félek a terhességtől, de aki 15-18 évesen terhes lesz az vagy rosszul védekezik vagy egyáltalán nem.

Meg kell tanulni a gumi használatát mert az ritka esetben az ember hibája miatt és még ritkábban a gyártó miatt lesz kilyukadva.

Én azért nem merek szexelni mert ha az otthon kiderül..., meg a terhesség

én is régebben csendes és félénk voltam de ez kezd erősen javulni, de nincs barátom mert nem adnak okot a tetsszésük elnyerésére

ha meg saját életed lesz akkor meg majd te döntsd el hogy akarsz-e gyereket vagy nem.

2015. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Öööö... nekem 2,5 éves a gyerekem, szóval 19 év alatti, így válaszolhatok, ugye? :))))

IGEN, én szeretnék majd unokát!!!! :)

Az egy dolog, h ha 17 évesen lesz vki terhes, akkor a szülei nem örülnek, de ha megalapozott élete van, meg 30 !!! éves már, akkor miért nem?...

2015. aug. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én pont 19 éves vagyok és Anyukám nagyon szeretne unokákat! Én is úgy gondolom, hogy minimum 10 év múlva szerenék csak 1-et. Mivel Anyum annak idején 21 évesen, nagyim 20 évesen szült, ők azt szeretnék, hogy már most terhes legyek! :O Időnként mondják is... ! :O

L

2015. aug. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%

Gondolj csak bele. Szerinted kikre mondják, hogy nagymama, nagypapa, stb. Akiknek van unokájuk. Ez eddig oké, viszont ha pl. beírjuk a gugliba hogy "nagymama", akkor nem 30-40 éveseket dob ki, hanem inkább időseket. Ha neked gyereked születne, attól valószínűleg ők öregnek éreznék magukat hogy máris unokájuk született..


Kedves #4!

Neked meg azt tudom mondani, hogy valószínűleg azért akarják a szüleid, hogy inkább fiatalon szülj, mert azért ugye minél fiatalabb az ember, annál egézségesebb a babája.(: Másrészt azért még mindig jobb 17-18 évesen szülni, mint 40 évesen.^^

2015. aug. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

helyesen szedett tabletta és óvszer mellett komolyan mondom,hogy 0 esélyed van a babára!!!

szerintem egyértelmű,hogy nem akarják,hogy mindenféle végzettség nélkül,egy pár hónapos kapcsolatba szülj.

de biztosan szeretnének majd unokát valamikor. ha már 22 évesen mondjuk lenne munkád és komoly kapcsolatod,együtt élnétek, akkor 0!!! beleszólása lenne a szüleidnek,sőt szerintem örülnének is.

de sokan tényleg a szülői házba szülnek mindenféle háttér nélkül,ez teljesen érthető,hogy a szülőnek nem tetszik.

de hidd el nekem, nem kell félni a terhességtől ha normálisan használjátok és biztonságos módot válaszotttatok

2015. aug. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

43 éves vagyok. 2 gyerekem van. 20 éves fiam, és 18 éves lányom. Egyenlőre örülök annak, hogy nem vagyok nagymama mert bevallom el se tudnám magam képzelni nagyi szerepben. Köszönhető a sok olyan szülőknek akik képtelenek a gyereküket nevelni, én most kimondottan a falra mászok a gyerekektől. Egyszerűen kiakadok, hogy nap mint nap sehová nem tud az ember elmenni úgy, hogy ne visítson, hisztizzen egy gyerek.

Így én támogatom mindkét gyerekemet amikor azt hangoztatják, hogy nem akarnak gyereket. Rendben ha nem akarnak akkor ne legyen.. Ha mégis meggondolnák magukat akkor nem baj ha kicsit később lesz, és nem 20-22 évesen..

2015. aug. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

A szülők néha mondanak olyasmit amit később megbánnak, de ha esetleg tényleg így is érzi anyukád, ez a te életed, nem neki szülsz unokát elsősorban hanem magadnak gyereket. Nyilván vannak nehézségei egy (vagy több) gyerek felnevelésének, nagyon megváltoztatja az ember életét, anyagilag is nagy elköteleződés, de azért nem leküzdhetetlen, a többség megbirkózik vele :).


A védekezés meg úgy van ahogy előttem írták, legtöbbször a helytelen használat okozza a gondot (tabletta mellett antibiotikum, óvszert esetleg fordítva próbálja meg feltenni valaki így a külseje hozzáér az előváladékhoz, majd amikor konstatálja hogy így nem jó simán csak megfordítja stb).

2015. aug. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én se érzem még késznek magam arra, hogy nagymama legyek.:-) Úgy vagyok a kérdéssel, hogy ha eljön az ideje, és megfelelő körülmények közé érkezik, biztosan örülni fogok neki, ha meg nem, akkor nem, a gyerekeim döntése, akarnak-e gyereket és ha igen, mikor (már amennyiben készek a felnevelésére is, és nem nekem akarnak még egyet-kettőt.) Nyaggatni nem fogom őket, az biztos.

Azt azért nagyon rossz dolognak tartom, ha egy anya azt mondja a gyerekének, hogy tulajdonképpen megbánta, hogy megszülte. Ilyet még mérgében sem mond az ember. Lehet, hogy a gondolat egyszer-egyszer átsuhan nagyon gubancos, kemény helyzetben, (aztán ahogy jött, el is múlik:-)), de legyen már annyi önuralom a szülőben, hogy nem gázol bele a gyerek lelkébe egy ilyen mondattal.

2015. aug. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerettem anyuka lenni, nagyi is szívesen lennék. 22 és 23 évesek gyerekeim, tőlem jöhetne akár egy unoka is, bár ebben ők döntenek. Se sürgetni, se lebeszélni nem akarnám őket. A gyereknevelés nem habos cukortorta, előtte fel kell nőni lelkileg, különben nem megy.
2015. aug. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!