Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon jobb lesz majd akkor,...

Vajon jobb lesz majd akkor, ha messzire költözöm?

Figyelt kérdés

Huszonéves fiatal vagyok, aki még a szüleinél él. Van egy húgom, aki tizenévesen odaszült egy gyereket a szüleim nyakára a nála sokkal idősebb pasijától. A pasas is a szüleim nyakán él már több éve, ami a szüleimet nem tudom, hogy zavarja-e vagy sem, de eléggé asszisztálnak a testvéreméknek mindenben. A szüleim vagy élnek-halnak az unokáért, annak ellenére, hogy szülőként sosem foglalkoztak velünk, mindig tehernek éreztük magunkat a számukra. Nemrég egy vita miatt a húgomék úgy döntöttek, hogy elköltöznek a szüleimtől, így elmentek a gyerek apjának házába, ami már 1 éve még mindig felújítás alatt áll. Kb. egy hónapig nem is beszéltek a szüleimmel a vita után, azután anyám kereste meg őket, hogy hadd lássa már az unokáját. Előttem végig hazudott, többször rákérdeztem, mindig tagadta, hogy kibékült volna a testvéremékkel, holott így volt. Mikor hozzájuk ment látogatóba, mást hazudott nekem...stb. Aztán egyszer csak beállítottak a testvéremék a gyerekükkel mihozzánk (vagyis a szüleim házába), ekkor esett le az egész, hogy átejtett engem anyám, bár ő még a mai napig tagadja, hogy visszaédesgette volna őket. Százszor megkértem, hogy ha jót akar, ne hívja őket ide vissza, mert én nem bírok velük egy fedél alatt élni, erre csak azt választ kaptam, hogy ő is a lánya, nem csak én. Míg itt laktak 2-3 évig, nem volt életem, sem éjjelem, sem nappalom, mert folyton zajongtak, éjszakánként üvöltöztek, veszekedtek, nappal lépni nem lehetett tőlük a házban, nekem kellett utánuk takarítani, mosogatni még egyetem, munka után, mert ők egy kézmozdítást soha nem tettek a házban. Éjszaka a gyerekük sírt, nappal a kutyájuk ugatott egyfolytában, sem aludni, sem pihenni nem tudtam soha, már majdnem minden nap sírtam az idegességtől és a kimerültségtől. Mind a testvérem, mind a párja támadt már rám (testvérem testileg is bántalmazott, a párját meg 2x is apám kapta el az utolsó pillanatban, mielőtt megütött volna). Ki nem állhatom őket, csak élősködnek a szüleimen. Anyám mindezek ellenére vissza akarja őket csalogatni. Most, 2 hónappal a vita után minden nap idejárnak hozzánk, a gyerek már egész nappal itt sír, zajongnak, koszolnak, csak épp nem itt alszanak. Mi a párommal költözni tervezünk, csak munkát kellene hozzá találnunk messze innen, de mindenképp el akarunk innen menni. Kicsit tartok a dologtól, pályakezdőként egy idegen helyen, ismerősök nélkül, de már nem bírom ezt a környezetet. Félek attól is, hogy a család ott is utolér... nemrég elutaztunk a párommal 2 hétre, direkt megkértem anyámat, hogy a testvéreméknek még csak a nevét se említse, mert nem vagyok rájuk kiváncsi a történtek után. Ennek ellenére 2 hétig majdnem minden nap csak a húgomékról tudott beszélni a telefonban. Abszolút nem érdekli a szüleimet, mi van velem, hogy lassan belebetegszem a helyzetbe (pláne, hogy a munkahelyem is borzalmas), hogy lassan úgy érzem, megfulladok a sok gondtól. A kérdés csak az, hogy ha elmenekülök ez az egész elől, jobb lesz-e.

Volt valaki esetleg hasonló helyzetben? Mérgező szülők, illetve ilyen testvér elől el lehet egyáltalán menekülni?


2015. aug. 9. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát figyu, vannak sokan akik örökre megszakítják a kapcsolatot a közvetlen családdal és van hogy az a jobb. Aztán persze tudni kell, hogy lesznek ezek a szülők idős, beteg emberek, akkor már lehet hogy tesódék se ragaszkodnának annyira, te meg, korábbi sérelmek fényében azért lehet hogy néha rájuk nyitnád az ajtót, de az is lehet hogy soha mégcsak igényed se lenne erre. Én azért úgy gondolom, itt nem arról van szó, hogy egy életre le kéne mondani róluk. Huszonévesen vágj bele az életbe, mégha tanulsz is, akkor kolesz, vagy vmi munka és szobát bérelni. Biztos hogy ilyen családdal lesz még bajod, itt a gyk-n is rengetegen vagyunk akiknek mérgező a családja - de akkor már le tudod szabályozni velük a kapcsolatot. Telefont akkor veszed fel ha akarod, hazalátogatni akkor fogsz, amikor akarod. Kezdetnek szerintem lehetne ez a cél.
2015. aug. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is költözz el és szakítsd meg velük a kapcsolatot.
2015. aug. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Anyámék tudják, hogy kárt tesznek nekem azzal, hogy visszahívják a húgomékat lakni, hisz a tudtukra is adtam. Tudják, hogy nem bírom őket elviselni (normális szülő már akkor kitette volna őket, mikor a pasas nekem akart jönni). Ugye tényleg megérdemlik a haragomat és az emiatt később történő kapcsolat megszakítást?
2015. aug. 9. 12:38
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy a húgomékkal akárhányszor gond van, anyám mindig nekem jön sírni miattuk. Szóval nem lesz könnyű megszabadulnom tőlük... Én meg még néha egy-egy percre el is hiszem, hogy anyám sajnálja, hogy ilyenek. Pedig csakis ők tehetnek róla.
2015. aug. 9. 12:39
 5/12 Költőnő? ***** válasza:
h lelkileg h kéne ezt feldolgoznod, azt most hagyjuk. De igazából mi a kérdés? Ha otthon ennyire szar, akkor másutt csak jobb lehet.
2015. aug. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok benne biztos, hogy ha elköltözöm, nem fogom-e ugyanolyan rosszul érezni magam. Pl bűntudatom lehet, mert elmenekültem a gondok elől, ahelyett, hogy megoldottam volna őket. Magamból ezt is kinézem...
2015. aug. 9. 14:00
 7/12 Költőnő? ***** válasza:

olvass sokat ilyen témában. Kezdetnek: Janet Geringer Woititz: Alkoholbetegek felnőtt gyermekei

illetve: Susan Forward: Mérgező szülők

Ezek a lelki dolgokban, azok megértésében, önnön működésed felismerésében sokat segítenek. Ha Pesten kötsz ki, akkor pedig: www.magadert.hu

2015. aug. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bűntudatod örökre lesz. Minden olyan embernek van, aki mérgező szülőktől és m családból származik, egy életen át elkísérhet, de azt tudnod kell hogy sokkal könnyebb és jobb életed lehet, ha ezt a bűntudatod az évek során vmennyire feldolgozod, de közben függetlenedtél, munkád lett és esetleg a rossz minták ellenére neked sikerül egy szerető családot alapítanod. Míg, ha folyton megsajnálod anyukádat, és ezzel odaláncolod magad, ez akár egy életen át így marad. Tesódék hol ilyen-hol olyan viszonyba a szülőkkel, és te örökre ott leszel hogy amikor anyukád ki van akadva tartsd a vállad? Ennél többre születtél és szerintem 18-20 éves kor után már a te felelősséged hogy mit kezdesz ezzel. És tudod, az sztem sose jó mikor vki 30-60 évesen is még a szüleire meg a rossz gyerekkorára mutogat, hogy neki azért rossz az élete, mert ilyen olyan családból származik. Van lehetőséged hidd el, élj vele! :)
2015. aug. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Én is úgy érzem, hogy a bűntudat örökké megmarad. Most is, ha beszélek anyámmal, azért érzem magam hülyén (mert minek szólok még hozzá, meg sem érdemli, hogy keressem a társaságát, hiszen ő telibe tesz az én fejemre), ha nem szólok hozzá, akkor azért érzem magam rosszul, mert ennyit azért lehet nem érdemel, ha meg bunkózom, vagy akármilyen formában megmondom neki a magamét, akkor meg tagad mindent és azért jövök ki a végén én hülyén. Mintha annak örülne, ha megalázhatna és rossz érzést kelthetne bennem.

A másik meg, hogy mióta a húgom terhes lett és megszülte a gyereket, én kb. csak arra kellek neki, hogy cipeljem őt ide-oda a kocsimmal, mert apám már sehova nem akar vele menni. De egyébként nagy ívben tesz rám, sokszor ha hozzászólok, oda sem figyel, vagy ha kérdezek tőle valamit, nem válaszol. Van, hogy beszélek hozzá, erre kivonul a házból szó nélkül, a mondatom kellős közepén. Teljesen bele van bolondulva az unokába meg a húgomékba, már a párom és a családja szerint is irreális mértékben, ők is elképedve hallgatják már, mit művelnek a szüleim. Pl ha a kisgyerek ittvan, anyámhoz nem lehet szólni, mert folyton csak a gyereket bámulja és vele próbál kommunikálni, teljesen kizárja a külvilágot, akár fél nap hosszatt is, úgy, hogy semmi sem érdekli, csak fekszik meg sétálgat a gyerekkel. Se házimunka, se foglalkozás a többi felnőttel... És ezt újabban minden nap. Szerintem ez már az abnormális kategória.

2015. aug. 9. 20:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Költözni.

A te/ti életeteket nem hagyhatod, hogy tönkretegyék. A bűntudat meglesz, ha mész, ha maradsz. Érdemben segíteni nem tudsz, legfeljebb meghallgatod anyukádat, de ha maradsz, akkor a ti életetek fogja megsínyleni.


Anyukád akkor boldog, ha tyúkanyóként körülötte az egész család és közben belerokkan, a tesód ezt ki is használja.

2015. aug. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!