Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lesz ez még valaha jobb is?...

Lesz ez még valaha jobb is? Csak 14éves vagyok és lány, de nem tudom meddig birom ezt még, el szeretnék menni innen! Jó messzire! De messze van még a 18szülinapom. Kiskorúan átléphetem a határt?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak,ès èn most anyámmal ès a nevelô apámmal èlek Nèmetországban. Utàlok itt lenni,ès anyám nem enged haza,Mert hogy apám nem engedne vissza.. A nevelôm mindig azt hajtogassa hogy tanuljam a Nèmetet.èn tanulom is,de nem fogom minden nap,fôleg hogy most szünet van.nem szeretek itt lenni.
2014. okt. 19. 02:49
 1/2 anonim ***** válasza:
27%

Esetleg vedd föl a kapcsolatot Apáddal, ha tudod e-mailben, vagy más módon. Mond el Neki, mi a helyzet, próbáljon utána nézni, jogi úton lehet-e valamit tenni. De ez persze csak akkor jöhet szóba, ha Apád hajlandó lenne arra, hogy teljesen Ő neveljen itthon 18 éves korodig.


Még valami: sok kamasz "menekülne" a szüleitől. Ez sokszor csak kamaszos lázadás. De a másik szülő engedélye nélküli külföldre vitel, illetve a láthatás akadályozása valóban jogtalan, úgy tudom.

2014. okt. 19. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A legrosszabb életkorban vagy abból a szempontból, hogy ilyenkor mindenkinek alacsonyabb az ingerküszöbe - meg kell küzdened az identitásodért, el kell kezdened felnőni stb. Ennek ellenére azt javaslom, hogy próbáld kicsit objektívebben megközelíteni a problémát.

Magyarország jelen pillanatban sajnos lejtőn van. Nem lesz ez mindig így, hiszen semmi nem tart örökké, de hogy a mi életünket ez most megkeseríti, az biztos. A fiatalok azon törik magukat, hogy kikerüljenek külföldre, és ezáltal meg tudjanak élni, illetve támogatni tudják az otthon maradott szeretteiket. Németországban sajnos akármilyen képzett is vagy, a magyar képesítéseket informálisan nem tekintik egyenrangúnak (hivatalosan igen, de a többszörösét kell letenned az asztalra ahhoz, hogy embernek nézzenek). Tudnék erről mesélni, de nem akarlak untatni vele. Egy hihetetlenül értékes lehetőség a számodra, hogy a német iskolarendszerben tanulhatsz, német diplomát szerezhetsz, állampolgárságot kaphatsz, és mire felnőtt leszel, anyanyelvi szinten beszélheted a nyelvet (ez nem jelenti azt, hogy nem maradhatsz a szívedben magyar, és később, ha már nem kell "széllel szemben p.sálni", ne jöhetnél haza). Neked már nem lesz hátrány a magyar származásod, mint nekem, aki 27 évesen jöttem ki (jó diplomával, PhD fokozattal, és mégis). Az "utálok itt lenni, ezért hazamegyek" egy gyerek hozzáállása a problémához. Nézd kicsit felnőtt szemmel a dolgot, lásd meg a lehetőséget, és ne sajnáld beletenni a munkát. Többszörösen meg fog térülni, hidd el!

2014. okt. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!