Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karikagyűrű jobb vagy bal kézen?

Karikagyűrű jobb vagy bal kézen?

Figyelt kérdés

A karikagyűrűt a házasságkötéstől számítva a bal kezemen hordtam, de kényelmetlen volt, és már a jobb kezemen hordom. (mint ahogy ez a normális) . A párom is a bal kezén kezdte viselni.

Az baj, ha én a jobb kezemen hordom de neki viszont maradt a bal kezén? Sokan nem tudják megállni hogy ne szólják meg a dolgot, hogy a párom velem ellentétben nem a megszokott helyen hordja, így "nem is a feleséged", a hordás szerint.. :-) Belefáradtam az emberek előtti magyarázkodásba. Ez tényleg ennyire fontos lenne? Szomorú ha ezen múlik :-(


Vélemények?



#házasság #férj #feleség #karikagyűrű #karikagyűrű bal kéz #karikagyűrű jobb kéz
2015. júl. 10. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki foglalkozzon a maga dolgával egy házasság nem a gyűrű helyétől lesz működőképes.

Én megjegyezném az okoskodóknak, hogy remélem nagyobb problémád nincs az életben ez meg a mi dolgunk és kész!!

2015. júl. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdekes emberek vehetnek közül.

Az én jegygyűrűm sajnos elveszett és most nem állunk úgy anyagilag, hogy másikat vegyünk, tehát rajtam mostanában nincs is gyűrű, a férjem pedig eddig is ritkán hordta a munkája miatt, mégsem köt bele senki.

Semmi nem ezen múlik, gondolom, az ismerőseid szeretnek kötözködni.

2015. júl. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hagyományosan eljegyzéskor a karikagyűrűket a bal kézen, esküvő után a jobb kézen viselik.

De ez nem szentírás. Mindenki ott viseli, ahol neki megfelel.

2015. júl. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A legegyszerübb, ha egyikötök sem hordja, akkor nem tudna EBBE belekötni.


Mi 25 éve vagyonk házasok és nekünk nem is volt egyáltalán gyürünk. Eleinte néhányan kérdezgettek, hogy hol a gyürü, mondtuk, hogy nincs, mert szerintünk semmit sem jelent. A gyürü nem tart össze és a hánya nem választ el egymástól.

Az idö minket igazolt, és ma már senki nem foglalkozik ezzel a témával.

2015. júl. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Kötözködő emberekkel vagy te is megáldva...


Én nem hordom, mivel nem szeretem a gyűrűket, férjem az írás miatt a bal kezén, de csak azért, mert pótcselekvésként gondolkodás közben azt pörgeti.

Ahogy már írták, egy ékszertől se jobb, se rosszabb nem lesz a kapcsolat.

2015. júl. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ekkora hülyeséget, mikbe nem kötnek az emberek :)

Nekünk volt kisérőgyűrű az volt bal kézen, a karikagyűrű pedig jobb kézen. De mondok egy még viccesebb dolgot..

Apósomék egyáltalán nem hordanak semmit.. Apukám pedig mióta az eszemet tudom a jobb mutatóujján hordta mindig :D anyukám az évek múlása altt, hol hordja, hol nem .. attól függ, h be van e dagadva az ujja v sem :)

Tipikus kákán is csomót keresők.. Felesleges foglalkozni velük. És valóban, nem a gyűrű helyétől v értékétől fog működni egy házasság.

2015. júl. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!