Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az apának mennyive...

Szerintetek az apának mennyivel kellene beszállnia a beiskoláztatás költségeibe? Mennyivel kell számolni egy elsős gyermek esetén?

Figyelt kérdés

A párom exe most akarja megvenni a lányuknak az iskolakezdéshez szükséges dolgokat, de olyan összeget kér ami nekünk nem fér bele. erre annyi volt a reakciója, hogy a párom költsön kevesebbet az én kölykeimre és akkor majd jut (külön kasszán vagyunk, ő nem költ rájuk).

A párom a fizetése 50%-át utalja gyerektartásként 3 gyermeke után, ez havi 130000Ft körüli összeget takar.

Mi is terveztünk adni valamennyi pluszt, de az ex kiröhögött minket.


2015. aug. 7. 12:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Ti mennyire gondoltatok?
2015. aug. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
alapból semennyivel, hisz a gyerektartást ezért is fizeti... én nőként azt mondom, hogy adjatok amennyit tudtok és gondoltatok , az hogy az exnek ez nem tetszik ne foglalkozzatok vele (én sose kérek ezért plusz pénzt a volt férjemtől)
2015. aug. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem köteles a gyerektartáson kívül senki sem pluszt fizetni. Csupán egyéni hozzáállás dolga, ha valaki az ilyen kiadásokba is belead.
2015. aug. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Tesóméknál az apa fizeti a költségek 3/4-ét. Igaz ott egy gyerkőc van, most megy 4.-be.
2015. aug. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%

Az apa CSAK a gyerektartást köteles fizetni. A havi 130ezer azért igencsak szép összeg, ebböl az anya valamennyit félretudott volna tenni a beiskolázásra.


Az apának SEMMIT nem kell adnia pluszban, ha az exnek meg felel meg, amennyig ÖNKÉNT felajálottatok, akkor ne adjatok semmit.


Ahhoz meg az exnek semmi köze, hogy az apa mire költi a saját fele fizetését - ha ebböl beranyozná a gyyerekeidet, akkor sem szólhatna semmit.

2015. aug. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%
Kérdezzétek meg mi hiányzik még, és ami hiányzik abból vegyétek meg amire futja. Készpénzt én se adnék.
2015. aug. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 kovpet ***** válasza:
58%
Havi 130k fölött én már nem adnék pluszban. Azért ez az összeg nem az, ahol centizni kell a parizerrel. Ossza be és elég lesz az.
2015. aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%
Én sem adnék többet. Sokan nem keresnek ennyit, ráadásul egy gyerek iskolakezdéséről van szó, én röhögnék az Ő képébe mondván, hogyha nem költené el a pénzét magára, hanem a "kölykökre" (--->nyilván nem így), akkor maradna a sulira is. Gyökér. Nőként mondom, hogy ilyenkor olyat leb.snék egyeseknek....
2015. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

szerintem vigyetek el a fiut es vegyetek kozosen neki taskat vagy fuzetet, ceruzát. ez jobb, mintha pénzt adnatok.

havi 130ezer eleg boven harom gyerekre. es a kedves asszonynak semmi koze hozzá, hogyha a parod kolt a gyerekeidre is... törődjön a sajat dolgaval.

2015. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

130e ???

egy fillért sem adnék neki

lévén ennyiből bőven fedezni tudja mind a 3 gyerek költségeit

nem kell anyukának a legdrágább dolgokat megvenni - ennyi


és klasszisokkal kevesebbet kapok a gyerekekre mégsem kértem soha pluszt a suli miatt ... mégis megvolt mindenük

2015. aug. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!