Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom azt szeretné, ha...

A párom azt szeretné, ha megváltoznék. De pénz nélkül hogyan?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk, spórolunk egy lakásra. Az elmúlt 8 hónap alatt sikerült fogynom, a teljes ruhatáramat ki kellene cserélni. Beszélgettünk a párommal, azt mondta szeretné, ha külsőleg változnék.

Fessem be a hajam, vegyek új ruhákat, csináltassam meg a körmeimet, járjak gyantáztatni és ne borotvával szenvedjek, sminkeljem magam, hordjak tűsarkút és miniszoknyát.

Ezek sajnos mind pénzbe kerülnek, és jelenleg nincs annyi, hogy ezt egyszerre tudjam teljesíteni. A párom meg nem érti, ez a nagy változás külsőleg miért tartana hónapokig.

Én is örülnék, ha nem olyan ódivatú ruháim lennének, nem barna lennék hanem szőke stb. De ezt 1 hónap alatt nem lehet megvalósítani ilyen kevés pénzből. :(


A miniszoknya meg a tűsarkú cipő szerintem nem egy 26 éves nőnek való. :(


2010. márc. 8. 08:31
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

A hajfestést nem tudom itthon csinálni, varrni nem tudok és időm se lenne. Ha a körmeimet saját kezűleg megcsinálom, nem tetszik neki.


(Ja, kimaradt, hogy járjak szoláriumba, hogy májusra szép barna legyek)

2010. márc. 8. 08:38
 2/31 anonim ***** válasza:
73%
En 30 vagyok,tusarkuban es miniben jarok,itthon festem a hajam es a kormeimet is magam epitem.
2010. márc. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég furcsán hangzik, hogy ilyet kér tőled a párod... mintha ezek nélkül a flancok nélkül nem tartana elég vonzónak, értékesnek?

Egyébként nálunk is hasonló a helyzet, már ami a pénzt illeti. Én kb fél éve vettem utoljára magamnak bármit, ami nem az egészséges higiéniához és étkezéshez kell. Szóval abszolút átérzem, hogy nem tudsz "megváltozni".

Én is már vágyom rá, hogy fodrászhoz mehessek, meg én még ott tartok, hogy fogyni szeretnék, szóval jó lenne legalább egy kondi bérlet, meg egészséges kaják (ugyebár a fogyós kaják mindik drágábbak)


Na de visszatérve hozzád, szerintem egyrészt azt kéne átrágni miért olyan fontos most ez hirtelen a barátodnak, ki előtt akar villogni veled? Miért nem vagy jó neki úgy ahogy vagy?

A másik meg szerintem egyszerű, vidd el magaddal vásárolni. Lássa meg, hogy mi mennyibe kerül (lehet nincs is vele tisztába). Csinálj költségvetést előre a hónapra, és számold ki a párodnak, hogy pl.: ebben a hónapban 10ezer ft-ot tudnál magadra költeni. Elmentek együtt és meglátja, hogy ebből max egy szoknyát tudsz venni, ha ügyes vagy... és akkor még nem mentél fodrászhoz.

De az is lehet, hogy ő beérné a lassú változással is, ha meglátna végre egy szexi göncben. Sőt lehet az is poén lenne, ha csak felpróbálgatnád a ruhákat és ő láthatna bennük, kapna egy kis ízelítőt...


De végül azért vannak olcsó megoldások:

pl turkáló, kínai. Ha sokat sikerült fogynod, akkor a kínaiban elég olcsón jó cuccokat tudsz venni.

fodrászkodást csinálhatod otthon, megkéred egy jóbarátnődet, hogy fesse be a hajad... egy hajfesték kb egy ezres.

köröm.. eleinte használj körömerősítőt és festegesd ki magadnak. Szedj kalciumot. Ez is kb egy ezres.


Hirtelen így ennyi. :)

2010. márc. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak tűsarkúban és miniszoknyában lehet nő egy nő. Hosszabb szoknyában és nadrágban is lehet valaki nagyon csinos és nőies. Apránként újítsd föl a ruhatáradat,a hajfestésben pedig a legjobb barátnő is segíthet! :)
2010. márc. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Én kényelmetlenül érzem magam miniszoknyában, és a tűsarkút hétköznapi viseletként értettem.

(pl. abban vezetni, leszaladni a boltban, dolgozni járni..)

2010. márc. 8. 08:45
 6/31 A kérdező kommentje:

Már kérdezgettem a barátnőimet, egyik sem vállalja el, mert mi lesz ha elrontja.

Eddig is kínaiban vásároltam. :) A hétvégén végignéztük a dolgaimat, kb a 80%-át ki akarja dobni.

Fehérneműt vettem magamnak utoljára, januárban. Havonta kb 30 ezret tudunk félretenni a lakásra, ha ebből is elveszünk, elég sokára lesz meg a pénz. :(

2010. márc. 8. 08:49
 7/31 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, hogy minden hónapban veszek egy felsőt meg esetleg egy új fehérneműt, tavaszra naci meg kabát kell, cipőt is szeptember óta nem vettem magamnak, az is szükséges lenne.
2010. márc. 8. 08:50
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint a párod egy egészen másmilyen nőt akar belőled csinálni? Nekem ez jött le, hogy nem felelsz meg neki, valaki másnak a képére akar formálni.

Ő tökéletes? Ha meg ennyire szeretné, adjon rá pénzt!

Megéri a kedvéért teljesen átalakulni? Ha Te is úgy akarsz kinézni, ahogy a párod szeretné, akkor megértem, de sajnos ezek a dolgok tényleg pénzbe, nem kevésbe kerülnek. Valami kompromisszumot kössetek!

Próbáld meg a ruhatáradból kiválasztani azokat, amiket tudsz hordani, vegyél pár kiegészítőt, amivel fel tudod őket dobni és nem kerülnek sokba, pl. egy öv csodákra képes főleg bő ruhánál. Az otthoni hajfestés elkerülhetetlen, próbáld ki, ezer alatt meg tudod oldani, sokféle egyszerűen kezelhető, olcsó hajfesték van.

Esetleg a régi ruháidat el tudod vinni egy varrónőhöz, aki olcsón dolgozik és még mindig olcsóbban jössz ki, mintha teljesen lecseréled őket.

Szolárium helyett próbáld meg a barnítókrémet. Valaki foltos lesz tőle,vagy sárga, de meg lehet találni a számodra ideálisat, az is olcsóbban jön ki, mint a szoli.

És 26 évesen nyugodtan felvehetsz minit és tűsarkút, persze az alakodnak, ízlésednek megfelelőt.

2010. márc. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
95%

Szió,én 34 éves vagyok ,és most kívánok rövidebb ruhákat venni,mint amit eddig hordtam.Kevés a pénzem ezért a hajam magam festem,és VÁGOM,ha kedvem van még melírt is szoktam bele tenni.A ruháim 90%-a turkálós,ki kell találnod,hogy mi áll jó neked,és olyan ruhákat kell venni.A mútkor dicsértek,hogy mindíg milyen csinos vagyok,erre én montam,hogy akinek telik turira annak vannak ilyen klassz ruhái.A körmöm sosem szerettem,ha nagy,ezért vagy avonos polírozó szettel csinálom meg hetente 1x,vagy ha több időm van akkor franciamanikűr.Olcsó avonos festékeim vannak,nem is sok,spirál,rúzs,ceruza,szemhélyfesték.A parfümből is az 1400 ft-asat használom.A szemöldököm magamnak szedem,és sminkhez egy ócska már majdnem kiszáradt szemspirállalhúzom át.A múltkor kérdezték,hogy ki a kozmetikusom.Az avonból szoktam venni egy mélytisztító arcradírt azzal hetente ledörzsölöm az arcom,és utána tonik.

Szóval nagyon sok mindent meg tudsz tenni magadnak,ha nincs pénzed szakemberre,és ezek a dolgok amiket leírtam egyik sem kerül többe 600 Ft-nál.

Neked is jobb kedved lesz,ha nem úgy nézel ki mint egy "letojt tyúk":))

Gratula a fogyáshoz,fiatal vagy igaza van a férjednek,és erre nem kell vagyonokat költeni.Én szoktam nézni a szeretem a testem,meg a mit ne vegyünk fel,a viasat 3-on.Jó ötleteket kapok belőle.

2010. márc. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Jó ég....ez az ember téged gyökerestül akar megváltoztatni?Ha ilyeneket kérne tőlem,mehetne a sunyiba.....viszontlátásra,még integetnék is neki..miért nem úgy szeret ahogy vagy?

Pl. nekem nagyon szép,teljesen természetes csillogó barna hajam van(nem a zsírtól csillog),nadrágot hordok,miniszoknyát SOHA nem vennék fel(nem azért mert dagadt malac vagyok),és magas sarkút sem vennék fel senki kedvvért.Fogadjon el úgy,ahogy vagyok.Ápolatlan nem vagyok,mindig finom illatom van,a külsőm természetes,semmi művi nincsen benne(és nem is lesz!!)...

ÁÁÁÁÁ én a helyedben ugyanilyen elvárásokat kérnék a párodtól....nem teljesíti?Semmi baj arra van az ajtó....

Ja és soha nem mennék senki kedvéért szoláriumba.....imádom a tejfehér bőrömet!

2010. márc. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!