Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megpróbálom összefoglalni a lényeget.

Párom a szüleivel él falun, de a házukon van 8M adósság (svájci frank) amit már 6 éve fizetnek.


Mi a szüleimmel, finoman fogalmazva jobban élünk az átlagnál, van egy 25Milliós adósságmentes házunk, csak épp anyám egy hisztérikus iszákos nőszemély.


A helyzet az, hogy párommal becsúszott egy gyerek, aki most 10 hetes bennem.

Apukám mivel nem akar anyám mellett tudni de kidobni sem őt, úgy döntött ad nekünk két milliót, és mi párommal veszünk egy négymilliós lakást. Azaz kapunk 2t aputól, kettőt felveszünk hitelre, amiből lejön a szocpol lenne 1,5Milliós hitelünk amit apu segítene fizetni meg minden egyebet, meg a párom fizetése.


A baj az hogy párom szülei válnak, és ők ottmaradnak az adóssággal ketten, és párom nem hajlandó elköltözni az apjától még a gyerekért sem, sőt mi több, azt várja költözzek oda.

De persze apám nem engedné, hogy 8Milliós adósságba költözzek és szüljek. A két család nem szól egymáshoz nekem viszont választanom kell.

Jövedelmem sajna nincs.


Párom barátai azt mondják, hogy "még szép hogy az apjával akar élni mégcsak 24 éves hova költözzön főleg így" Az én barátnőm és szüleim meg azt "24 évesen saját házat kéne szereznie nem az apja hibáit javítgatni az öreg egye meg amit főzőtt, nem szabad hogy érdekeljen minket ha belerokkan, ő csinálta"


Valaki segítene? :( Már abortuszon is gondolkodom mert elegem van nem tudom mit tegyek.


2015. aug. 6. 09:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
gyereket megtartod?
2015. aug. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
nem
2015. aug. 7. 12:09
 13/14 anonim ***** válasza:
jól meggondoltad? biztos nem fogod később megbánni a gyerek elvetetését, főleg, hogy már nem lehet akkor másik...
2015. aug. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

őszintén? egyedül a családtagok kedvéért vállaltam volna be. Apukám már nagyon idős és örült volna ha még unokázhat, apósom csak szeretné ha tovább lenne vidve a család név a vérvonal... meg hát azért a szülők egyszer akarnak majd unokát, párom is nagyon család centrikus lett mellettem, én viszont soha a büdös életben nem akartam gyereket szülni. Nekem valahogy nem dukál a 9 hónapnyi "ezt ne csináld azt csináld". Csak példa gyanánt, ha én meg kívánnék egy üveg pálinkát nem akarok olyanokat hallani hogy ne csináld mert neked nem lehet, de a haverok azért levedelhetik én meg nézzem sóvárogva. (ez amúgy kizárt mert nem iszom semennyi alkoholt sem). Én mindig is örökbe fogadni akartam. Mert ezzel más gyermeknek adhatok egy esélyt a családra, amit a sors elvett tőle.


De a párom és a családja úgy van vele hogy az nem a vérünk nevelje aki szülte. És ha meghaltak a szülők? Akkor az nem a mi bajunk.


Persze feltettem azt a kérdést, hogy ha mi halunk meg és a mi gyerekünk vár arra hogy családja lehessen?

Na erre értelmes választ még nem kaptam.


100 szónak is egy a vége, mivel tőlem függött mindenkinek ezen boldogsága bevállaltam volna. De így inkább nem.


Ráadásul mivel apám kijelentette hogy a gyerekem apa nélkül kellene hogy felnőjön mert ő a páromat a közelébe nem engedné ezek után, így nyílván párom perre vitte volna a dolgot, a láthatásért, ha meg páromhoz mennék apám pereskedne, hogy adósságba és alig alig fizetésbe gyerek...


Úgyhogy... jobbnak látom így, mint hogy két család egy kisgyerekért veszekedne. Hisz így milyen gyerek kora lenne?

2015. aug. 8. 12:46
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!