Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Ne vállalj gyereket, használd...

"Ne vállalj gyereket, használd ki a fiatalságod". Mégis hogyan?

Figyelt kérdés

Amikor kimondom azt mások előtt, hogy gyereket akarok mindig azt mondják, hogy használjam, élvezzem ki a fiatalságomat de nem tudom, hogy ezalatt mire gondolnak. Sose jártam el bulizni mert egyáltalán nem vágyom rá, nincs sok barátom így nem vagyok népszerű és nincs olyan dolog az életembe amire annyira vágyok, hogy esetleg gyerek mellett ne lehetne megoldani. A legnagyobb vágyam az, hogy gyerekeim lehessenek. Van hozzá párom, aki annyira komolyan gondol mint én őt, már 2 éve együtt vagyunk és szinte panaszmentes a kapcsolatunk. Ő is nagyon szeretne már gyerekeket mert ő már benne van a korban, tehát ő se akarja már úgymond kiélni magát. Tudom, hogy egyes emberek szerint nem szerencsés dolog fiatalon gyereket vállalni de ha másoknak sikerült felnevelni a véletlen babát, akkor szerintem nekünk is sikerülne a tervezett. Most leszek utolsó éves a suliban és úgy érzem, hogy már készen állok rá. Természetesen a suli végét megvárnám vele.

18/L


2015. aug. 4. 09:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, miért van az, hogy azt hiszik, valakinek vagy uncsi az élete és gyereket akar, vagy minden nap a hányásában fetreng.


Egy tízessel idősebb vagyok nálad, soha nem voltam buliban, otthonülős könyvmoly vagyok, és nekem ez is kiélés. És nem akarok gyereket, pedig nem szakítana félbe semmilyen vad partit.


Szerintem is fiatal vagy, de csak azért, mert így iskolapadból mész babázni, és felnőtt nem is voltál soha. Mármint olyan felnőtt, aki csak önmagáért felelős. Így megint csak kikerülöd, ha eltart a párod, neked meg babázni kell csak.


Nálunk is tervezett mindenki ilyen fiatalon, most 24 lányból 3-nak van gyereke, mert közben a többség megtapasztalt egy csomó dolgot, utaztak, dolgoztak, akármilyen nyálasan hangzik, keresték önmagukat.


Szerintem suliból kiesve nem tudhatod, hogy ki vagy, a gyereked pedig megérdemli, hogy ne egy pótlék legyen, hanem egy olyan szülője legyen, akinek az élete gyerek nélkül is kiegyensúlyozott és boldog volt.

2015. aug. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy mi "vidéken" lakunk. Ő egy kis falucskában, én meg egy kisebb városban. Minden héten nála vagyok 2-3 napot, éjszakát de a hét többi napján is szoktunk találkozni. Amíg középiskolába járok nem akarok hozzá költözni mert így közelebb van a suli is meg jobb az ha még itthon lakok ilyenkor de így, hogy sokat vagyok nála megismerjük egymás szokásait. A korát inkább nem írom le mert akkor rögtön jönnek a támadó hozzászólások, hogy mit akar tőlem meg úgyis elhagy, stb. Körülbelül minden találkozásnál elmondja nekem, hogy gyereket szeretne tőlem és milyen jó lenne ha házasok lennénk, együtt élnénk és az anyukája is sokszor mondja nekem, hogy sokat beszél rólam és odáig van értem. Mivel ő falusi életmódot folytat, így mindig van mit csinálni szóval nincs olyan, hogy gondolunk egyet és megyünk. Ha van akkor ritkán. De nem panaszkodom, nem érzem megterhelőnek és szívesen segítek nekik bármiben. Amikor pedig itthon vagyok tudom csinálni azokat amiket az egyik válaszoló írt. Például a takarítás csúsztatása, sokáig alvás, barátnőzés és ilyesmik.. szóval itthon elég unalmas az életem. Nem miatta érzem azt, hogy gyereket akarok, hiszen már 13-15 éves koromban is tervezgettem, hogy majd fiatalon akarok gyereket vállalni (persze nem akkor) de egyébként nekem komoly terveim vannak a gyerekneveléssel kapcsolatban. Ha összeházasodunk szeretném ha nevelőszülők lehetnénk és a sajátjaink mellett (2-3 sajátot tervezek) más gyerekekkel is foglalkozhatnánk akik rászorulnak. Ezt a párom is támogatja. Tehát én úgy érzem, hogy ilyen téren abszolút fel vagyok rá készülve.
2015. aug. 4. 12:20
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

lakva ismered meg a másikat! nem az, hogy két napig kibírjátok.


oké ő dolgozik.

és te miből akarsz eltartani ennyi gyereket?

majd terhesen kint kapálsz?

kicsit nőjél fel, gondolkozzál, aztán szaporodj!

2015. aug. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
87%
Semmi gond azzal, hogy fiatalon gyereket szeretnél. De ha ilyen komoly terveid vannak, mint a nevelőszülőség 2-3 saját gyerek mellé, akkor te is legyél komolyabb és megfontoltabb. Mindenképpen dolgozzál, legyen munkaviszonyod és csak utána vállalj gyereket. Nagyon kiszolgáltatott leszel és a gyereked, gyerekeid is, ha egy másik embertől függsz teljes mértékben. Ahogy írták már bármi történhet vele, ha boldogok is lesztek, akkor is lehet beteg, elvesztheti a munkáját.
2015. aug. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, a heti 2-3 nap együttlét közel sem jelenti azt, hogy együtt éltek!

A háztartásvezetésen és a családfenntartáson van a hangsúly! Abba bizony bele kell rázódni, évek telnek el, mire belejön egy pár.

Tudod-e például, hogy mennyire "kell" kiszolgálni a párod? (nekem nagy a gyanúm, hogy bizony erősen ki kell, mert ha még otthon lakik ennyi idősen /nyilván 30 felett van, ha nem mered bevallani/ és már az anyukája is odavan érted, mert már szabadulna a fia kiszolgálásából...)

Miből élnétek?

Hol élnétek?

Tudod-e, mi a rezsi? Mibe kerül az élet?

Mibe kerül egy gyerek?

Ezekre a választ csak tapasztalatból tudhatod, ha több évig együtt élsz valakivel külön a családtól.

Jól gondold meg, mert ha most teherbe esel, utána már nincs visszaút, és teljesen kiszolgáltatott leszel a férjednek, mert ő fog eltartani...

2015. aug. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Használd ki a fiatalságod = TANULJ, tanulj, tanulj, szerezz olyan végzettséget vagy szakmát, ami téged tényleg érdekel, amivel biztos jövőd lehet (ez manapság nagyon nem egyszerű). Élvezd ki, hogy van időd új ismereteket szerezni, ismerd meg önmagadat (hobbi, érdeklődés, sport, lelki dolgok) és a világot (utazz, járj nyitott szemmel, ismerj meg új kultúrákat és embereket).

Aztán ha kitanultad amit szeretnél dolgozz, és bizonyosodj meg róla, hogy tényleg ez az, amire vágysz. Keress pénzt, és nőj fel (igen, először akkor nősz fel, amikor végre fenn tudod magad tartani), gazdálkodj a keresetedből, élj és légy független. Légy felnőtt.


Na ekkor és csak ekkor tanulod majd meg mi az a FELELŐSSÉG, ha először MAGAD IRÁNT felelősséget tudsz vállalni, és nem gyerekfejjel várod el másoktól, hogy téged és még egy kisbabát is eltartsanak úgy, hogy te semmit nem adsz ebbe a kapcsolatba.

2015. aug. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell zseninek lenni, hogy kitaláld, hogy azért keres egy idősebb pasas gyereklányt feleségnek, hogy átvegye a mamától a stafétabotot.


Kell neki egy asszonyka, aki kiszolgálja. Azt, hogy ne tudj lelépni, ha besokallsz, bebiztosítja a babával. Egy 25 éves nőnek már lenne annyi esze, hogy elgondolkodik ezen. Addig nem vagy elég érett, amíg nem látod be, hogy nagyon furcsa, ha egy férfi egy 18 évessel tervezi az életét.

2015. aug. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyet kérdeznék, mert a többiek már feltették a többit: mit csinálsz, ha párod megbetegszik, munkaképtelenné válik, vagy esetleg csak pár hónapra kiesik a munkából? Akkor is tudnád fedezni a gyerekkel (gyerekekkel) járó tíz és százezres nagyságrendű kiadásokat úgy, hogy se épkézláb végzettséged, se munkatapasztalatod, se munkád?

Ez is beletartozik a felelősségteljes gyerekvállalásba, nem véletlenül van két szülője a gyereknek.

Amellett nem korrekt dolog egy 18 éves lányt heti szinten gyerekvállalással nyüstölni, még akkor sem, ha te ezt hízelgőnek, pozitívnak érzed. Nem vagyok ellene a nagy korkülönbséges kapcsolatoknak, 15 voltam, amikor párom közel kétszer annyi, és ennek jópár éve, így ismerem is. De ne hidd azt, hogy heti két napból megismered. Mikor egy éve, napi szinten együtt vagytok, kiismered azokat a szokásait is, amit egyébként első időkben takargat az ember (féknyomos gatya, mosatlan edény, kaja közben fingás, orrtúrás - igen igen, mindenkinek van ehhez hasonló heppje! És ez még csak nem is saját példa!) na akkor mondhatod, hogy KEZDED megismerni. Addig ennyi kevés a felelősségteljes gyerekvállaláshoz.

2015. aug. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
83%

Oszinten mit fogsz tudni tanitani a gyerekednek semmi elettapasztalatod iskolad munkahelyed

Semmit nem lattal meg a vilagbol

nem szeretnel utazni idegen kulturakat megismerni?Egy gyerekkel mar tuti nem lehet.

Boven raersz meg tanulj dolgozz tanuld meg magad eltartani mielott egy kisembert hozol a vilagra

2015. aug. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

gyakorlatilag azért akarsz gyereket hogy legyen társaságod

nincsenek barátaid és egy idősebb fazonal jársz üvölt rólad hogy sérült szeméályiség vagy

mégis milyen gyereket tudnál így nevelni...

2015. aug. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!