Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Ne vállalj gyereket, használd...

"Ne vállalj gyereket, használd ki a fiatalságod". Mégis hogyan?

Figyelt kérdés

Amikor kimondom azt mások előtt, hogy gyereket akarok mindig azt mondják, hogy használjam, élvezzem ki a fiatalságomat de nem tudom, hogy ezalatt mire gondolnak. Sose jártam el bulizni mert egyáltalán nem vágyom rá, nincs sok barátom így nem vagyok népszerű és nincs olyan dolog az életembe amire annyira vágyok, hogy esetleg gyerek mellett ne lehetne megoldani. A legnagyobb vágyam az, hogy gyerekeim lehessenek. Van hozzá párom, aki annyira komolyan gondol mint én őt, már 2 éve együtt vagyunk és szinte panaszmentes a kapcsolatunk. Ő is nagyon szeretne már gyerekeket mert ő már benne van a korban, tehát ő se akarja már úgymond kiélni magát. Tudom, hogy egyes emberek szerint nem szerencsés dolog fiatalon gyereket vállalni de ha másoknak sikerült felnevelni a véletlen babát, akkor szerintem nekünk is sikerülne a tervezett. Most leszek utolsó éves a suliban és úgy érzem, hogy már készen állok rá. Természetesen a suli végét megvárnám vele.

18/L


2015. aug. 4. 09:47
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja, mire elvégzem az iskolát 19 éves leszek és nagy valószínűséggel 20 lennék mire megszületne.
2015. aug. 4. 09:49
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne csak a suli végét várd meg, hanem kezdj el dolgozni is. Egyrészt nagyon jó tapasztalat, szerintem akkor válsz igazán felnőtté. Ami azért nem árt, ha gyereket szeretnél. Másrészt ha nincs munkaviszonyod, akkor nem is vagy jogosult bizonyos ellátásokra.

2 év még nem olyan sok idő. Gondolom, még nem éltek együtt. Azt is ki kéne még próbálni, hogy ez hogy menne.

De azzal nem értek egyet, hogy az egész fiatalságodban bulizni kéne, meg ilyenek. Nem mindenkinek az az élet élvezete.

Én megértem, hogy nem akarsz sokáig várni a babával. De azért ne is ugorj bele rögtön suli után.

2015. aug. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez csak annyiból felelőtlenség, hogy semmid nincs ami saját, oké hogy a párodnak van, de vele is történhet akármi (szakítás,halál, vagy akármilyen baleset, hogy nem tud titeket eltartani majd, sőt még ő is segítségre szorul ). Ráadásul nem tudom hogy most mit tanulsz, de ha nem szakmunkásba jársz, akkor még egy szakma sem lesz a kezedben, úgy szülés után is nehezebb lesz elhelyezkedni.

Egyébként szerintem simán lehet fiatalon is szülni, ha megvannak ezek a feltételek, de nagy átlagban 18-20 évesen ezek még nincsenek meg.

21/L

2015. aug. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Használd ki a fiatalságod! mondat nálam egyet jelent a függetlenség kihasználásával. Sajnos ezt csak akkor fogod megérteni, amikor már gyereked lesz, mint ahogy én is :(

Ha már gyereked lesz, nem mehetsz oda és akkor, amikor akarsz, mert a gyerekedre vigyázni kell. Nem lesz olyan, hogy péntek este munka után kitaláljátok a párodal, hogy beültök a kocsiba, és elmentek a hétvégére valahova.

Vagy csak szimplán az első időkben a szülés után még pisilni sem fog hagyni a gyerek, mert mindehova követni fog. Nem lesz egy szusszanásnyi időd sem, sőt, az éjszakák a nappalokkal egybefolynak, mert folyamatos etetés, altatás, pelenkázás lesz az élet pár hónapig.

Aztán nem vállalhatsz akármilyen munkát, mert bölcsibe/oviba kell vinned reggel, délután 4-5 körül meg már menni kell érte. És ami éppen aktuális, 5 hét oviszünetet kell megoldani!!!!

Szóval ki kell használni a gondtalan fiatal éveket, mert az már soha többé nem jön vissza!

2015. aug. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
18%
Én 20 évesen szültem és soha nem bántam meg. Nem értem én sem azokat a nőket, akik azt mondják gyerek mellett nem tud élni, meg "eldob" 15 évet az életéből ha gyereke lesz. Nekem a gyerekek volt maga az élet. Engem sem érdekelt a zajos buli meg az ilyen baromságok, már volt munkahelyem és házam 18 évesen, szóval megtehettem hogy szüljek. Ha neked is ez az álmod és ezt szeretnéd, miért ne? Nekem már felnőttek a gyerekeim, még nem vagyok öreg, mehetnék bulizni most is akár, de nem éreztem soha azt, a gyerekek mellett sem, hogy ne tehetnék azt, amit szeretnék vagy kevesebb lenne a szabadidőm. Sőt több volt, amíg gyesen voltam. Legszívesebben még most is szülnék, de persze anyagilag nem lenne szerencsés, most már a nagyokat kell inkább támogatni.
2015. aug. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk dolgozz, hogy több támogatást kapj.

utazzatok el kettesben, járjatok ahova akartok, csináljátok amit akartok. mert utána sok évig nem lesz erre időtök, kedvetek, pénzetek.


oké. párod most komolyan gondolja. hány éves? ha ő is huszon akkor várjatok, mert cuki egy bébi, de nem ennyi az élet.

2015. aug. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

5ös te írod: "már volt munkahelyem és házam 18 évesen, szóval megtehettem hogy szüljek. "


nos így volt mire szülni. a kérdezőnek lesz egy érettségije, nulla munkatapasztalata. most arra minek szüljön? ha párja meg megunja a babazást akkor mit csinál? gyereket hova teszi amíg tanulna dolgozna?

2015. aug. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Végülis, ha 20 évesen szülsz, akkor a harmincas éveidben lesz lehetőséged mindenre, amiket most kihagysz... ha bulizni nem is akarsz, azért utazgatni, esetleg valami sikert elérni az életben biztos szeretnél majd... bár, ha ilyen ősanya-típus vagy, akkor végülis nem kell megállni 2-3 gyereknél, szülhetsz akár 40 éves korodig is folyamatosan. :D

Mindenesetre azt én is elmondom, hogy nem feltétlenül okos dolog a semmire gyereket vállalnod, csak mert van párod 2 éve. Ahogy írták, bármikor, bármi történhet. Szülsz egy gyereket, aztán úgy összekaptok, hogy egyedül maradsz. És nem lesz se pénzed, se munkahelyed.

Nem leszel lecsúszva 20 évesen se semmiről, szerintem legalább 1 évig dolgozz, tegyél félre, amennyit csak tudsz, aztán mondjuk költözzetek össze, házasodjatok össze, és ha utána is mindent ugyanúgy gondoltok, na akkor már érdemes gyereket vállalni.

Még neked is változhat a gondolkodásod addig, ki tudja mi tetszik meg még, amit mondjuk 20 év múlva már nem csinálhatsz. Idősebb pasik mellett amúgy is gyakran érzik úgy a lányok, hogy nagyon gyereket akarnak. Mennyi idős a párod, hogy annyira benne van a korban?

2015. aug. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem a buliról van szó. Tanulj, dolgozz, igyál egy üveg bort este, utazzatok, aludjatok ameddig akartok hétvégén, csináljatok spontán programokat, költsd magadra a pénzt, halaszd a takarítást, amíg akarod. Élvezd ki, hogy nem tartozol senkiért felelősséggel.
2015. aug. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

miért kell a kiélést mindig a bulival egyenlővé tenni?

kiélés az is, hogy úgy döntötök hajnali egykor hogy lementek a dunapartra egy fagyira. gyerekkel megteheted? nem hiszem.

2015. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!