Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem az új nőjét akarja a...

A férjem az új nőjét akarja a gyerekekért küldeni. Erre mit lépjek?

Figyelt kérdés

Férjemmel nemrég elváltunk, ő nem magyar, külföldön éltünk együtt, de most úgy alakult, hogy hazaköltöztem Magyarországra négy gyerekkel. Ehhez ő hozzájárult, a gyermekek felett közös felügyeleti jogunk van, mindig megbeszéljük, hogy mikor jön, vagy mikor mennek ki hozzá a srácok.


Ez utóbbi most lenne esedékes, ugyanis az exférjem és az új párja nyaralni vinnék őket. Ebbe én természetesen beleegyeztem, és úgy volt megbeszélve, hogy az apjuk majd iderepül és elviszi őket, mert én jelenleg a munkám miatt kevésbé tudok utazgatni.


Erre tegnap kaptam tőle egy emailt, amiben közli, hogy "változott a terv", nem tud jönni, és jönne a párja helyette. Én viszont ebbe nem akarok belemenni, nem erről volt szó, a gyerekeknek még elég új az a szitu is, hogy a nő meg az apjuk egy pár, kétszer találkoztak mindössze.


Tényleg igyekszem a gyerekek miatt jó képet vágni az új kapcsolathoz, de ez még nagyon friss, és mindennek van határa.


Amikor közöltem az exférjemmel, hogy nem egyezem bele mert nem ezt beszéltük meg, akkor azzal jön, hogy ő bezzeg elég jófej meg beleegyező volt, mikor támogatta, hogy hazaköltözzek a gyerekekkel, vállalja a plusz költségeket ami ezzel jár stb, és ez igaz is, ezért is bizonytalanodtam el.


Már próbáltam egyezkedni, hogy kérjük meg a húgát vagy valakit, akit jobban ismerünk, hogy jöjjön el a gyerekekért, de az ex most ezen lovagol, hogy ezzel mennyire megsértenénk a barátnőjét, meg hogy ő se szól bele, hogy az én új párom mit csinál a gyerekekkel.


Ti mit gondoltok, mit tennétek? Túlreagálom, engedjek, vagy ragaszkodjak a más megoldáshoz?


2015. júl. 31. 12:49
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Megérthető az érzésed, aggodalmad, de ha így van megoldás, hogy a barátnő jön...

legalább Te is megismered.

2015. júl. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

Nem értek egyet a többiekkel. Én bíznám senkire a gyerekeimet, akit nem ismerek, és akit ők sem ismernek (összesen kétszer találkoztak), ráadásul apuka is csak április óta van vele. Még fél éves sincs.


Vállalom, hogy lepontoztok, de én nem engedném. Oldja meg apuka, vagy kérjen segítséget valamelyik rokontól.

2015. júl. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

22-es, akkor tőled kérdezem meg: ha anyuka felteszi a gépre a gyerekeket, apuka leveszi a gépről őket, a gyilkos nőszemély mit tud művelni velük útközben a replülőn, lehúzza a klotyón?

Ennyire azért nem kell túlparázni a dolgot.

2015. júl. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
82%
ma 16:47-es: ezt ANYUKÁNAK kellene megoldania, mert ö nem viszi el a gyerekeket, mert nem ér rá, viszont neki kötelessége biztosítani azt, hogy a gyerekek idöben ott legyenek az apánál.
2015. júl. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%

Én is vállalom a lepontozást, de én sem bíznám a gyerekeket egy idegenre. 3 hónapos a kapcsolat, az milyen mély lehet? Nem beszélve arról, hogy lehet a gyerekek nem fognak szót fogadni egy idegennek. Én apukát kérném, hogy jöjjön el a gyerekekért.

Más kérdés, hogy felelős apaként, még be sem mutatnék egy 3 hónapos kapcsolatot, csak ha már több idő eltelt, hogy a gyerekek ne kezdjenek el mindenkihez kötődni. De ez tényleg nem ide tartozik.

A másik még, hogy én barátnőként, el se vállalnám 4 gyerek utaztatását. Nem vállalnám a felelősséget, és úgy gondolám, a apjuk feladata, a gyerekek problémáinak megoldása.

Amúgy hova utaznak?

2015. júl. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Mi bajuk lehet?!
2015. aug. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

HA nem akarod, hogy a barátnö jöjjön értük, akkor megoldhatod, hoyg az utaskísérö figyel a gyerekekere: te felteszed MO-on öket a repülöre, az utaskísérö meg a célhelyen átadja az apának vagy az ö megbízottjának.


Akkor nem kell a barátnönek utaznia, viszont a gyerekek tényleg egyedül utaznak, mert az utaskísérö csak arra figyel, hogy nem legyen bajuk, meg hogy személyesen adja át öket, de szórakoztatni nem fogja öket.

2015. aug. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Azért ez nem kicsit lenne röhejes és sértő utolsó. A barátnő, akiben az apa megbizik, nem megfelelő, apa fogadja el ezt, de a vadidegen, sosem látott legikisero az megfelel, apa fogadja el ezt is. Én körbe rohognem anyukat és mondanám neki, hogy vagy küldi a gyerekeket a baratnovel, vagy álljon oda eléjük és mondja meg, hogy az ő kicsinyessege miatt most ezt az utazást bizony kihagyjak.
2015. aug. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Az elözö (27-es) vagyok.


Szerintem is hülyeség a kérdezönek ilyenen cirkuszolni, de ha neki nem tetszik az a nö, akit a gyerekek paja küld, és aki az apa szerint megbízható, akkor megvan a lehetöse´ges egy teljesen idegenre bízni öket, akinek még ezt ki is kell fizetnie.


Mivel a kérdezö (és jópár válaszoló) annyira gondolkodásképtelen az indokolatlan féltékenység miatt, akkor fizessen.

2015. aug. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat.


Leszögezném, nem vagyok féltékeny a volt férjemre, viharos válásunk volt, amely során mint férfiból teljesen kiábrándultam, ráadásul nekem is van egy friss kapcsolatom, úgyhogy felőlem az vigye az exemet, aki akarja.


Én még nem láttam az új barátnőt, így azt gondoltam, természetes a bennem lévő anyai féltés, de lehet, hogy tényleg túlzásba viszem.


Egyébként most úgy néz ki, hogy a barátnő nem vállalja a négy gyereket (én mondjuk az ő szemszögéből ezt is megértem), úgyhogy tárgytalan a dolog. Hirtelen az exem mégis meg tudta oldani, hogy eljöjjön, átíratta a jegyét másnapra.


Én utaztam gyerekkoromban többször is utaskísérő felügyelete alatt, és nem volt jó élmény. Emiatt nem szeretnék ehhez a megoldáshoz folyamodni, ebben az apjuk is egyetértett.


Egyébként, mert valaki kérdezte, Portugáliába mennének.

2015. aug. 1. 12:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!