Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám hozzáment feleségül...

Az anyám hozzáment feleségül egy tőle 10 évvel fiatalabb férfihoz, aki nem az apám és nem is vagyok jóba vele, mert agresszívra issza magát majdnem minden nap, mit tegyek? Próbáltam már kiabálni, terápiára küldeni, az alkoholt eldugni előle, stb.

Figyelt kérdés
Van egy közös gyermekük(4éves fiú),illetve egy édes testvérem(15éves fiú).Őket nagyon szeretem és nem akarom elveszíteni...Anyukám ellenem van és abban a tudatban él,hogy minden rossz dologért én vagyok a hibás és a párom...Elköltözzek a páromhoz??(akkor az öcséimet hagyom ott)

2014. szept. 8. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2014. szept. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Apukád? A 15 éves öcsédet ő vehetné magához.
2014. szept. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért tesz anyukád felelőssé, mert a férje minden nap agresszívra issza magát? Mégis mivel indokolja ezt?
2014. szept. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező egy 20 éves lány.


Sajnos a helyzeten nem tudsz változtatni, mert ahhoz anyukádnak kellene a sarkára állni, és kidobni a pasit.


Mennyire stabil a párkapcsolatod? A párodhoz költözés azt jelentené, hogy hozzá a lakásába/albérletébe vagy az ő szüleihez? Ha elköltözöl, a tesód meglátogathatna, nálad aludhatna, ha úgy alakul? Párod ebben támogat?

Dolgozol már, fenn tudod magad tartani?


Ezeket gondold végig. Ha tudnál egy nyugodt helyre költözni, és tudnád tartani a kapcsolatot a tesókkal, akkor én mennék. Azzal, hogy te is velük szenvedsz, nem teszel értük semmit, de ha kívülről tudsz segíteni, lehet, hogy jobb lesz.

2014. szept. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
20éves làny vagyok,valóban.Heti nèhàny alkalommal megyek diàkmunkàra,ebből mèg nem tudom teljesen eltartani magam.Apukàval nem tartjuk a kapcsolatot,mert ő nem kívàncsi rànk ès szintén problèmài vannak az alkohollal...Anyukàmra meg nehezen lehet hatni,dehàt milyen jogon is szólnèk bele bàrmibe...Az embere àltalàban velem szórakozik agresszív pillanataiban(pl.kiabàlva követ a fürdőszobàba,megütni nem mer...)Pàrom külön albèrletben èl ès úgy èrzem,hogy tàmogatna mindenben.A sulitól messzebb lennèk ès a csalàd normàlis rèszèt sajnàlnàm otthagyni.Igyekszem helyesen dönteni ès köszönöm a tanàcsokat.
2014. szept. 8. 19:13
 6/7 anonim ***** válasza:
nagykorú vagy. költözz a párodhoz, menj át levelező tagozatra és keress munkát. én ezt tenném.
2014. nov. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kései Sirató ***** válasza:
Szerintem is költözz el, 3 év múla az öcséd is nagykorú lesz, ő is elköltözhet. Én nem várnék a sültgalambra, hanem lépnék.
2014. dec. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!