Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi 25 ezer zsebpénz sok egy...

Havi 25 ezer zsebpénz sok egy 16 éves fiúnak?

Figyelt kérdés
2015. júl. 31. 01:38
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

"Havi 5000ből mit lehet venni? Amikor egy ásványvíz egy beülős helyen 400ft? Plusz egy süti már 1000ft. És akkor ez egy nap."


Hát nyilván nem ülsz be minden egyes nap 1000 forintos sütire. -_- Komolyan milyen elkényeztetett kölyök költ napi 1000 forintot valami cukos sz*rra, amivel csak az egészségét teszi tönkre, plusz még a szülei pénztárcáját is leszívja vele, mint egy pióca??? Havi 1-2x megteszed, bőven elég, és még mindig maradt 3-4000 forintod másra!

2015. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:
100%

Én 14 éves vagyok és heti száz forintot kapok, ami igen azg jelenti h nem tudok shoppingolni. Szóval kb a barátnőimnek ajándékra elég. Azt is csak azért mert alsóy korom óta spórolok. De idén tervezek dolgozni, szóval remélem ez megváltozik. Ami meg a sok-keveset illeti ténylev az számít h mit kell belőle fizetnie. Nekem pl a bérletet meg ilyenekeg megveszik. Ha neki is akkor soknak tartom, de remélem jó dologra költi.

14/L

2015. aug. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Jó, hogy nem 5ft-ot kapsz, Ez komoly?
2015. aug. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
100%
Én havi 1000Ft-ot kapok. Emellet heti 2-3 alkalommal elmegyek dolgozni hogy meglegyen a nekem szükséges összeg. Így összesen kb. 25000ft-om van nekem is havonta. Csak annyi a különbség hogy nekem dolgoznom kell érte. De ruhát is pl.általában magamnak szoktam venni. Tehát ha úgy nézzük nem sok. Csak ha majd esetleg nem lesz a gyerek nem fog tudni mit kezdeni. Én a szülő helyében nem adnék ennyit. 15/f
2015. aug. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:
100%
Ha elgondolkodsz azon, hogy ez megközelíti az államilag meghatátűrozott "minimál nyugdíj" összegét, akkor szerintem magad is tudod a választ: eszméletlenül sok, hacsak nem miniszter vagy! :)
2015. aug. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:
100%
hát egyáltalán nem sok!!!! Szerintem pont kell is ennyi. Én 8 éve kaptam 15 körül és jóformán állandóan számolgatnom kellett, azóta meg csak drágult minden. Ha néha elmegy egy hamburgerre a haverokkal vagy hétvégente bulizni (ami uram bocsá', de a kamaszkor része, akár tetszik a fentieknek, akár nem) vagy akár csak beülnek üdítőzni, egy hónap alatt ez pikk-pakk elmegy. Nem beszélve egy moziról, egy pólóról amit kinéz, vagy ha barátnője van/lesz, aki elvinne randizni. Napi lebontásban ez 833 Ft, én egyáltalán nem érzem soknak. Annál meg kevés cikibb van egy kamasznak, ha kunyiznia kell meg lemondani a programokat, hogy áá, most nincs kedve.. Persze... Szerintem a több az már sok lenne, de ennyi éppen ideális egy 16 éves fiúnak, ha a szülei megengedhetik, akkor szerencsés és ezzel csak jól jár. Beosztania meg őben meg kell tanulnia magának!
2015. aug. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
100%
*időben
2015. aug. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

baromi sok!

ennyi idősen talán 1-2ezret kaptam havonta :o

2015. aug. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
100%

Hát nemtom, attól függ, mit kell fizetnie belőle. Én mondjuk zsebpénzből veszek mindent (így egyszerűbb a szüleimnek meg nekem is), bérlet, ruha, bulik, edzés, tisztálkodó cuccok, ha kell vmi a suliba, stb. szal nekem pl. baromi kevés lenne a 25

16/F

2015. aug. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
az heti 6 ezer forint. szerintem rohadtul nem sok, feltételezve, hogy a család megengedheti magának. mondjuk nyilván nem mindegy, hogy kisvárosban vagy fővárosban lakik-e, bejárós/kolis-e, mi az, amit finanszíroznia kell belőle. de még ha ruhát meg bérletet kap is, én azt mondom, 16 évesen heti 6ezer forintja hadd legyen már. a hétvégi buli nekem 6 évvel ezelőtt nem fővárosban nem jött ki 3ezer forint alatt, pedig nem cigiztem. de hát most kamasz, hadd szórakozzon. elmegy egy-egy szórakozóhelyre, koncertre, ott hagy rögtön 2ezer forintot. és akkor ez még csak a szórakozás része volt. millió apró dologra költi mindenki a pénzét, itt egy ásványvíz, ott egy kávé. miért a 16 évestől kéne megvonni ezt, csak azért, mert még nem keres?
2015. aug. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!