Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Zsebpénz kérdés?

Szülők! Zsebpénz kérdés?

Figyelt kérdés

Mikortól és menyi zsebpénzt adtok a gyermekeiteknek?

Esetemben 10 éves múlt (5.oszt.) fiú, most kezdtem el zsebpénzt adni neki. Heti 500.-Ft-ot kap úgy, hogy a hét végére valamennyinek maradnia kell belőle és azt gyűjtenie kell. Tudnék többet is adni, de szerintem ennyinek elégnek kell lennie. Vagy talán ez sok is?

Nem tudom, hogy ez jó-e így, ezért kiváncsi lennék mások véleményére, tapasztalatára.


2013. febr. 15. 12:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is idén kezdték a felső tagozatot a gyerekeim. Így délután kikerülnek az iskolából, egy bolt mellett mennek el, így felnőttesebb bemenni nekik és megvenni gyümölcslevet, pékárut. 500 Ft-ot kapnak naponta. Ők zsebpénznek hiszik, de akkor is rájuk kellene költeni, ha mi vennék meg nekik :) Ebből pedig még raknak is félre, pár naponta kijön egy csoki ára is. Szerintem a zsebpénznek később lesz jelentősége. Amikor már többet mennek el a barátaikkal.
2013. febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%

Részemről zsebpénz ellenes vagyok, de ez egy hosszabb történet. A legjobb módszer amit hallottam, az a három boríték. Szóval el kell harmadolni a pénzt: 1. azonnali kívánságok, 2. közép távú 3. hosszú távú célok így megtanul a gyerek félre tenni is, és nem csak a pénzköltésre figyel.

Csak költeni sokallom a heti 500-at, de a borítékolással jó egy tízévesnek.

2013. febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
24%

Nálunk nincs fix zsebpénz, ha kell valamire, akkor úgyis adok nekik, de nem szeretném, hogy "elvárás" legyen, mert az "jár".


A pénzzel való bánásmódot (gyűjtés, beosztás, mire költse) van lehetősége gyakorolni így is, mert a nagyszüleitől, rokonoktól szokott pénzt kapni néha.

2013. febr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Zsebpénz nélkül nemt anul meg spórolni.


Napi 500-at adunk mi is,vagyis vasárnaponként 2500-öt egybe,de ebből hétköznap suli után,délutáni program előtt uzsonnát is meg kell oldania (Délig órák vannak,aztán ebéd,majd még 2 óra,2kor végez,fél3-tól van szakkör/tánc,egyéb,ha nem akar éhen maradni,akkor saját pénzből költ)

Nem költi el az egészet,fél év alatt összespórolt egy 25ezres telefon árát (volt telefonjas,nagyonegyszerű,hogy elérhessük egymást ha tovább van szakkör vagy elmarad,stb,szeretett volna komolyabbat,összegyűjtötte)

2013. febr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
24%

Nem szülő vagyok de húgomnál úgy van, hogy akkor kap ha kér... tehát mondjuk felesleges pénzt adni minden nap ha csak hülyeségekre költené. Ha kell neki valami akkor mondja és kap rá pénzt.

Nálam úgy volt hogy minden nap kaptam vagy 500-1000 ft-ot, ami hát nem vált be, mert ezt én kajára kaptam, azért mert az otthonról sose vittem. Viszont a pénzből néha csipszet vettem ami épp nem a legjobb ebéd, vagy néha elmentünk belőle sörözni suli után...

Szóval én úgy gondolom hogy nem jó csak úgy pénzt adni.

2013. febr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Havi 5k-t kap aztán úgy osztja szorozza ahogy akarja.
2013. febr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyereket kis korában már arra kell szoktatni, hogy megtanuljon gazdálkodni a pénzzel. Ebben a korban én azért már lényegesen több pénzt bíznék rá, és inkább kevesebb dolgot adnák neki természetben.


Ha a család anyagi viszonyai engedik, akkor úgy heti 2500 Ft a reális ennyi idős gyereknél.

2013. febr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%

Otthon heti 300 Ft-ot adtam/ gyerek alsóban, viszont ebből nem kellett venniük semmit, amit én amúgy kötelezőnek tartok. Pl. szerintem tízórait kell adnom, étkezés, ruházkodás, stb az én feladatom, de az "extrák", pl. csoki megvásárlása az ő dolga. Ebből pl. a kicsi nagyon sokat spórolt, egyszer megvehetett egy drágább plüsst. Az ilyet nagy becsben tartják, komolyan veszik a spórolást és meggondolják, hogy mire költenek, érdemes-e gumicukrot venni. Szerintem fontos, hogy megtanulják, ha nem költ hülyeségekre, akkor később vehet valami értékesebbet.

Most 3 euró/hét napnak, de itt most más a helyzetünk.



Nálunk otthon az volt a rendszer, hogy ha kell,akkor kérjek. Így nem tanultam meg spórolni. Úgy szerettem volna összegyűjteni valami nagyobb dologra a pénzt, de ugyebár ha van nálam valamennyi, akkor nem kérek....Soha egy-egy fagyinál nem is jutott többre. A vége az lett, hogy nem is tanultam meg beosztani a pénzt, az első fizetéseim kicsúsztak a kezem közül, ott álltam hó vége előtt két héttel, hogy jól keresek, de nekem már nincs semmi... Úgyhogy én zsebpénz párti vagyok. Komolyan veszem, időben fizetem ki nekik, tanácsokat adok, de az ő döntésük, hogy mire megy el, a döntéseik következményeit (elszórom cukorkára vagy gyűjtöm) pedig nekik kell viselniük.


Hallottam olyat, hogy egy szülő azt csinálta, hogy bizonyos időnként megnézte, hogy a gyereknek mennyi pénze van és az összegre egy kis kamatot fizetett. Így ösztönözte a gyereket, hogy érdemes takarékoskodni.


Heti 500-nak szerintem elégnek kell lennie 5.-ben, ha nem ebből veszi a reggelit az iskolában.

2013. febr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
24%
En soha sem kaptam, ha kellett valami, akkor kértem anyukámtól. Szerintem én sem fogok fix osszeget adni agyereknek, de ez még messze van, mert még csak 2 éves.
2013. febr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
53%

12:53:


Ez a kamatot kapjon időnként ez nagyon jó.

Azt hiszem ezt átbeszélem a párommal,és lehet bevezetjük a gyereknél (12 éves,már ki tudja számolni)

12:22 voltam

2013. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!