Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Zsebpénz kérdés?

Szülők! Zsebpénz kérdés?

Figyelt kérdés

Mikortól és menyi zsebpénzt adtok a gyermekeiteknek?

Esetemben 10 éves múlt (5.oszt.) fiú, most kezdtem el zsebpénzt adni neki. Heti 500.-Ft-ot kap úgy, hogy a hét végére valamennyinek maradnia kell belőle és azt gyűjtenie kell. Tudnék többet is adni, de szerintem ennyinek elégnek kell lennie. Vagy talán ez sok is?

Nem tudom, hogy ez jó-e így, ezért kiváncsi lennék mások véleményére, tapasztalatára.


2013. febr. 15. 12:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

9: Ez a módszer akkor jó, hogy ha kérsz akkor kapsz is. Nálunk az volt a gond, hogy anyukám eldöntötte, hogy bizonyos dolgokra nekem nincs is szükségem. Nem voltam követelőző gyerek, nagyon-nagyon ritkán kellett valami, ha kértem, akkor is halkan, hogy jaj de szeretném, minden hiszti nélkül. Arra emlékszem, hogy egy trafikban láttam egy apró és viszonylag olcsó játékot. Erre nagyon vágytam, mondtam anyukámnak, hogy azt szeretném, ha lehet. Inkább az kellett volna a cukrászdában a süti, fagyi helyett, amiből mindig vettek nekem. Anyukám meg legyintett, jaj, az olyan kis csúf.

Részéről lerendezte.


Én meg mit csináltam? Kértem pénzt másnap fagyira, még hiányzott pár fillér, azt úgy pótoltam ki, hogy a bevásárlásból maradt aprót lerakta az asztalra, én meg elvettem belőle kb. 20 fillért....

Utána évekig az volt a kedvencem, de kár, hogy ez rossz emlék marad. A gyerekeimet nem kényszerítem arra, hogy trükközzenek, ha akarnak olyat, amit én nem tartok fontosnak. Az se megy, hogy ráböknek valamire én meg azonnal nyitom a pénztárcám.

Erre való a zsebpénz, amiből a plusz igényeiket rendezhetik.


(8-as vagyok)

2013. febr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez úgy van, hogy sulira kapok aprót ha kérek. /ebből kaját veszek/

Egyébként ha van szabadidőm /pl: nyáriszünetben/ akkor melózok. Ha valamit akkor abból kell finanszírozni...

Pl:. most új laptopra gyűjtök.


Mellesleg már egy 10 évessel meglehet azt csinálni ugyan ezt. Jó nem olyan formában még mint ahogy nálunk. De pl:. mosogasson stb. Amit rámersz bízni. Márcsak azértis, hogy érezze, hogy nem csak úgy kapja.


18/l

2013. febr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Nálunk még messze van a zsebpénz kérdése, de jó dolognak tartom - egészséges méretekben. Nekem annak idején nem volt, ha kértem pl kajára, kaptam. De az nem volt, hogy most ezt-meg azt szeretnék venni, és arra külön adnak. "Spórolt" pénzem a szüli -és névnapokra kapott pénzből volt, amiből szinte mindig valami ruhát vettem magamnak. Ettől függetlenül sosem szórtam a pénzt, valahogy én az a spórolós fajta vagyok.
2013. febr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
a heti zsebpénz jó ötlet szerintem, ilyen idősen nekem is így volt, de 500 ft egy hétre borzasztó kevés... pl. a mi büfé árainkkal (jó, én már gimis vagyok) 500 ft-ból vesz 1, esetleg 2 szendvicset és ennyi. naponta 500 ft reálisabb lenne
2013. febr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem kapnak uzsonnát, meg innivalót, és azon felül kapnak heti 500-at.


Amúgy én naponta 100 forintot kaptam suli időben ennyi idősen, tehát nekem is a heti 500 megvolt. Illetve gimi elsőben napi 200, aztán másodikban 300, harmadikban 400 én végzősként 500/nap, de ebből vettem kaját is, innivalót is.

2013. febr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

elsős koruk óta kapnak zsebpénzt

most heti 500.- :-) és nálunk is az a szabály h a perselybe pénteken be kell rakni a maradékot és kell h maradjon valamennyi


a lányom 11éves eddig 33000.- van neki

a fiam 8éves neki 18000.- körül

nagyon ügyesen osszák be van h nem is költenek belőle egész héten semmit sem

2013. febr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
ja azt még hozzá tenném h bent a suliban esznek tehát max nasira kell vagy egy üdcsire
2013. febr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
persze, gondolom én is, hogy kapnak enni meg innivalót, de ha hamarabb elfogy valamelyik az se jó, ha nem tudnak venni :/ mondjuk én szerintem túlaggódós szülő lennék :D
2013. febr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

"a hét végére valamennyinek maradnia kell belőle és azt gyűjtenie kell."


De miért? Kötelezed a gyűjtésre? Saját indíttatásból kéne elkezdenie, nem? A felnőtteket sem kötelezik, hogy legyen tartalékuk.

Hidd el, ha majd nagyon akar valamit, magától elkezdi a gyűjtést.

2013. febr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

#19


engem nem tanítottak meg spórolni

van/volt is hozadéka ennek ...


én inkább megtanítom a gyereknek h ha van egy összeg amit kap abból tegyen félre valamennyit későbbre


tudod nagyon örültem volna ha a szüleim anno megtanítanak a pénz kezelésére ha elmondják h az élet nem ingyen van h mennyi minden van amit ki kell fizetni


ezeket elmondtam nekik megmutattam h mennyi a rezsi a kaja stb....

sőt most h már ekkorák segítenek nekem spórolni :-)

pl anya inkább ezt vedd meg ez olcsóbb, vagy nem kell a drága joghurt mert a másikból 2x annyit tudunk venni és az jobb mert későbbre is marad

ha elmegyünk vásárolni neki alap h megnézik a liszt cukor árát és azt veszik meg ami az olcsóbb ....

2013. febr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!