Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Zsebpénz kérdés?

Szülők! Zsebpénz kérdés?

Figyelt kérdés

Mikortól és menyi zsebpénzt adtok a gyermekeiteknek?

Esetemben 10 éves múlt (5.oszt.) fiú, most kezdtem el zsebpénzt adni neki. Heti 500.-Ft-ot kap úgy, hogy a hét végére valamennyinek maradnia kell belőle és azt gyűjtenie kell. Tudnék többet is adni, de szerintem ennyinek elégnek kell lennie. Vagy talán ez sok is?

Nem tudom, hogy ez jó-e így, ezért kiváncsi lennék mások véleményére, tapasztalatára.


2013. febr. 15. 12:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
54%

De a gyerek ötödikes, legalább hadd élvezze a gyerekkorát egy kicsit.


Egyébként nem ettől függ az egész, mert engem sem tanítottak meg a szüleim kezelni a pénzt, meg spórolni, de megtanított rá az Elmű, a Főtáv és a többi havibajom.

2013. febr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
74%

21: engem is megtanított, de addigra elcsesztem egy csomó pénzt.


És attól, hogy ötödikes kisgyerek, még vágyhat bizonyos dolgokra, amit a szülő nem akar vagy nem tud megvenni. Az enyémeknek nagyon jó érzés, hogy gazdálkodhatnak, hogy spórolhatnak és utána megvehetnek egy drágább játékot akkor, amikor nincs szülinapjuk.


Én konkrétan szenvedtem attól, hogy még egy fagyira is kuncsorogni kell. Persze adtak, de ha nagyobbra vagy többre vágytam, azért sosem hisztiztem vagy erőszakoskodtam, de olyan jó lett volna, ha megvehetem magamnak.

Az én gyerekkoromban még volt takarékbélyeg, 10-20 fillérekért gyűjthettük amit a tanév végén beválthattuk. Nagyon irigykedtem arra az osztálytársamra, aki a második tanév végén egy biciklit vett magának. Én is szerettem volna spórolni, de a szüleim szerint ez hülyeség volt.

2013. febr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"De a gyerek ötödikes, legalább hadd élvezze a gyerekkorát egy kicsit. "


és szerinted attól lesz élvezetes h szórja a pénzt?

mert szerintem nem

egy 11-12 éves az legyen gyerek még és nem kisfelnőtt

ennyi idősen nem az a cél h heti szintem elszórjon 2-3ezret és villogjon vele a suliban

másik ezzel szemet szúr a nagyoknak szerintem nem örülnél ha mondjuk minden héten elszednék tőle akár csak a felét is


spórolni nem a közműveknek kell megtanítani valakit hanem a szüleinek

2013. febr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Azért ne ess túlzásokba, 500 forintot nem lehet két kézzel szórni.
2013. febr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Takarékosságra, beosztásra a szülő nevel, nem a zsebpénz.A rendszeres költőpénz sok gyereket elcsábít. A munkám során sok tizenévessel beszélek. Általában tízóraira kapnak pénzt először, de a büfék kínálata és az iskolások csábíthatósága miatt először csak édesség, chips, cola lesz a szendvicsből. Utána a közeli kisboltban energiaital, alkohol, cigi. A határ a gyerek önuralma, ami ugye ebben a korban még ugyancsak fejlesztendő. Így örvendeztet engem a kilencedikesek némelyike: havi 30 000 colára, cigire!? Ráadásul nem a legkirívóbb példát írtam. Ugye nem ezt akarjuk?

Szerintem ha van valami "gyengéje" a gyereknek, akkor jó arra adni a pénzt, pl ruhára, kozmetikumra, amit utána meg lehet nézni és együtt örülni, ha jól választott. De a rendszeres járandósággal nagyot lehet bukni, mert ha nem egy született zsugori a kincsünk, akkor nehéz dolga lesz a mai vegyed-vigyed világban a többi tini heccelése mellett értelmesen költeni.

2013. febr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!