Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi 25 ezer zsebpénz sok egy...

Havi 25 ezer zsebpénz sok egy 16 éves fiúnak?

Figyelt kérdés
2015. júl. 31. 01:38
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
95%
szerintem sok. de ha magának kell fizetni a bérletet meg osztalypenzt, könyveket, akkor nem sok. de csak úgy a semmire szerintem sok. de természetesen nem irigylem tőle, de ha van egy kis esze akkor félre teszi a felesleget inseges idokre. :) mert csak ugy kajára es ruhara sztem nem megy el ennyi egy 16 evesnek. ha csak nem mindennap gyrosozik és mekizik
2015. júl. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
95%

Zsebpénznek rengeteg! Ha ez csak a napi piára, és hasonlókra kell!

Ha koleszos, és a havi kajára kap annyit, akkor komoly odafigyeléssel elég, de szűkösen.

Vannak idősek, akiknek havi kaja-tisztítószer-stb. kiadásokra van ennyi!

2015. júl. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim válasza:
74%

Nem tiszta, ki kérdezi, a srác vagy a szülő, de felteszem hogy a szülő.


Először is, nem minden 16 éves srác ugyanolyan. Én még nagyon jól emlékszem magamra 16 évesen, és ha kaptam volna 25 ezret zsebbe havonta, azt bizony egy perc alatt elköltöttem volna italra, cigarettára (és itt erre is kitérek: SOHA ne engedd a fiadnak hogy cigizzen, hidd el, 16 évesen már ki fogja próbálni, lehet hogy már meg is történt), bulizásra.


Nyersen fogok fogalmazni. Ha a fiad nem szocializálódó típus, nincs sok haverja, nem szokott eljárkálni, nincs barátnője stb., akkor van rá esély, hogy ez a 25 ezer forint nem cigire, piára és - isten ments - drogra megy el. Nem kell hátrahőkölni, én nagyon sok 16 éves srácot ismerek aki használ valamit, és nem néznéd ki belőlük soha, mert egyébként jómódú családok normálisnak tűnő sarjai.


Tehát, ha a srác nem járkál el bulizni, és csak 1-2 barátja van akikkel néha összejön egy filmet megnézni, akkor nem fogja ilyenekre költeni.


Ha a srác számítógépfüggő, ami ma nem ritka, akkor számítógépes játékokra fogja költeni, meg hasonlókra. Ezzel nincs baj, költse csak arra - de akkor azon a 25 ezren kívül ne kérjen még pénzt játékokra.


Akkor igazán sok a 25 ezer, és ezt saját példámmal tudom alátámasztani, ha a fiú szociális típus, eljár bulizni, nagy társaság tagja. Ilyen esetben minden a társaságon múlik, és hidd el, a szülő SOHA nem ismeri a társaságot teljesen, csak halvány elképzelése van róluk. Ilyenkor a 25 ezer italra fog elmenni, cigire fog elmenni, és nagy az esélye hogy drogokra fog elmenni.


Én 18 éves srác vagyok, kollégiumban élek, dolgoztam a kolesz előtt suli után és nyáron is, édesapám külföldön sokat keres ezért 130 ezer forint gyerektartást fizet - ami már egy éve az én számlámra jön. Én mindent magamnak veszek, az autómba a benzintől kezdve a telefonom havidíján át az ételig-italig mindent én veszek meg magamnak.


16 évesen jött el az idő, amikor 20 ezret kaptam a hónap első napján, fizetéskor. Én szociális típus voltam, mindig eljárkáltam otthonról. Először jött a cigaretta, ekkor szoktam rá, már korábban kipróbáltam. Ekkor kezdtünk eljárni a belvárosba éjszakánként szórakozóhelyekre. Aztán kezdődtek az egyéb dolgok, amiket nem fogok részletezni.


Hogy ennek mi volt az oka? A 20 ezer forint. Ugyanis ha az nem lett volna, nem lett volna pénzem elmenni a belvárosi drága helyekre, nem lett volna pénzem a vodkára meg a rekesz sörre a házibulihoz, stb. Szerencsére egy drasztikus változtatás segített ezen, amit neked is ajánlok:


ADAGOLD a zsebpénzt.


Ne add egészben oda a fiadnak, ha eljárkál. Adj neki heti 5-6 ezer forintot, Ebből 1-2 ezer már el is fog menni a suli büféjére, a maradék meg semmilyen nagyobb bulira nem elég. Dühös lesz, és fog kérni pénzt tőled. Ne adj. Hidd el, a fiad fog jobban járni.


18/F

2015. júl. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:
15%
Aki azt mondja sok, az csak irigy. Nem az. Ennyiből hétvégéket szórakozással töltheti.
2015. júl. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
66%
Bár én kaptam volna ennyit! :P Én 5000 Ft-ot kaptam, abból vettem mindig a kutyámnak tápot, többit félretettem és abból lett beoltva, szórakozásra pénzt nem költöttem. Nem értem miért ilyen rossz indulatúak sokan. :)
2015. júl. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ mit jelent a zsebpénz. Amit én anno bérletre és ebédre kaptam - du. 4-re értem haza a suliból -, azt nem tekintettem zsebpénznek, mert nem arra költöttem, amire akartam. Arra, hogy szórakozásra, ruhára stb-re költse, nekem soknak tűnik. Ennivaló, bérlet, minden szükséges kiadás viszont simán megvan ennyi.
2015. júl. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy írták ebből mire kellene futnia? Bérlet, minden szórakozás, pipere, ruhák? Én egyetemistaként kapok ennyit, mert más városban tanulok. Ennyiből kell fizetnem a kolit, a kaját, a bérletem, a ruháim, a sulihoz esetleg kellő dolgokat és ha marad a szórakozást. (természetesen emiatt diákmunkázok, de van ösztöndíjam is évközben, így nem ennyiből kell megélnem, hanem 50-60-ból)


Szóval ha csak arra kapja, hogy elverje, akkor sok. Ha a kaján, suli tanszereken, osztálypénzen kívül mindenre kell, akkor reálisnak tűnik.


(egyébként 16 évesen én havi 5 ezret kaptam szórakozásra, sütizésre barátnőkkel, stb , a többi költségem fizették anyuék)

2015. júl. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
54%
Én anno napi 2000ft-ot kaptam, ebből 1000 elment suliban kajára. A ruhákat a szüleim vették ezen felül.
2015. júl. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
54%
Havi 5000ből mit lehet venni? Amikor egy ásványvíz egy beülős helyen 400ft? Plusz egy süti már 1000ft. És akkor ez egy nap.
2015. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 DuplaKV ***** válasza:
87%

Azt merem mondani, hogy sok. Főleg, ha egy összegben kapja meg, mivel nagyon hamar el tudják költeni a kamaszok. Inkább naponta/hetente kéne neki kisebb összegeket adni.

Én anno havi 5-10000 között kaptam, attól függött, hogy akartam-e könyvet vagy valami mást venni a hónapba, de soha nem kaptam meg egyszerre.

2015. júl. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!