Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valami tanácsot mondanátok?

Valami tanácsot mondanátok?

Figyelt kérdés
Mostanába sok a családi balhé.. szülök elváltak most anyámnak van egy valakije de ő állandóan ver meg megütt mikor bevan b*szva nah nem is ez a lényeg hanem az h a családból szinte csak a tesóm áll melletem és olyankor olyan érzésem van h szerelmes vagyok a tesómba.. elég rossz érzés mit tehetek hogy elmúljon
2010. márc. 6. 22:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a választ Te adtad meg. Érthető, hogy szeretetéhséged van, és a Tesód az egyetlen, akitől ezt megkapod. De ne keverd össze a testvéri szeretetet a szerelemmel! Ikerként pláne közel vagytok egymáshoz, ez nem is baj, de szerelmet keress máshol. Sajnálom, hogy ilyen zűrös a családod, remélem, javulni fog a helyzet.
2010. márc. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
ha gondolod akkor segítek új világnézetet találni az ürgének... hidd el hogy megvannak a módszereim hozzá, és garantálom a változást :)
2010. márc. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Most ez vadul fog hangzani de ultimátumot kell adnod anyudnak. Mond meg neki, hogy elmész kollégiumba, ha ver a pasija, és megy veled a tesód is, mert ő ki tart melletted. A kollégiumban van gyermekvédelmi kedvezmény az ilyen esetekre. Akár benn is maradhatsz hétvégén is. Bár ez nem az a módszer, ami éppen megoldást talál családon belül.


Előző hozzá szóló: "Vannak módszereim". Hát én is hiszek a felettes bölcsebb én létezésében, de aki ennyire "romlott" azzal nagyon nehéz bánni. Agykontrolloztam is, próbálkoztam viselkedés befolyásolással, hogy jobb útra tereljem az adott személyt , de szerintem ez csak rövidtávú és apró csodákat hoz, alapjában nem változnak a dolgok, ha nincsen egy krízis helyzet. De azért kiváncsi vagyok, konkrétabban mik a módszereid.


Ha hagyod magad kedves kérdező, akkor ez így fog maradni. Már idősebb vagy te is vannak jogaid. Sulin belül családsegítővel, vagy bizalmas tanároddal beszélgess el és emlisd meg, hogy a legfontosabb a testvéred akitől nem akarsz elszakadni.

Bár nekünk normális családunk van, de tudom mi az, hogy testvéri összetartás.Nálam család fogalma szent, még ha van is "betegsége", akkor is.


Próbálj segítséget kérni. Hagyd a pszichológust, semmi baj a fejeddel, csak érzelmileg vagy törékeny ami ebben az esetben teljesen érthető. Fontos, hogy ne szigetelődj el a testvéreddel, barátaid is támaszt adhatnak. Beszélgess minél több emberrel erről, akiben megbízol.


Egyetlen ember akiben megbízunk és szeretünk, többet ér száz pszichológusnál.

2010. márc. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam hogy elvinném kocsikázni... mondjuk egy kukoricaföldre... Ott kezébe adnék egy ásót, és megmondanám hogy áss... Elhihetitek, hogy mikor rádöbben az ember hogy mit is ás, megbánja utána minden bűnét, és gyökeresen megváltozik a világnézete...
2010. márc. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
na akkor te olyan holliwoodi igazságosztó személyiség lehetsz mint a fűrész, hetedik, vagy a fülke "főgonosza"
2010. márc. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!