Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyulnátok a...

Hogyan viszonyulnátok a következő dolgokhoz?

Figyelt kérdés

Több problémám is lenne a párommal kapcsolatban.

Először is, hogy úgy érzem, hogy cselédként kezel. Vagyis mindig én főzök, utána én mosogatok, reggel, amikor felkelünk, akkor is én mosogathatom el az, amit ő otthagyott korábban. Ugyanígy, csak én takarítok, mert nem hagyom, hogy a kutyaszőrtől minden retkesen álljon... Vagy ha a barátai átjönnek, akkor megkérdezi tőlük, hogy kérnek-e kávét, akkor nem ő csinálja meg, hanem engem küld ki, hogy csináljam meg. Persze a barátok előtt nem rendezhetek jelenetet, hogy "menj, aztán csináld magad!"

A másik, hogyha szóvá teszem neki a dolgokat, hogy ő is segíthetne, akkor egy-két napig változtat, pl. elmosogat, aztán újra én csinálok kb. mindent.

Vagy csak közli velem, értetlenkedve, hogy nem érti mi a bajom, ő nem lát semmi gondot, csak én csinálok problémát. Ma pl. ugyanezt játszotta el. A konyhában voltam, már nem is emlékszem mit csináltam, amikor tányérra pakolta a kajáját, amit megmelegítettem, majd látszott rajta, hogy ideges és a kapkodás közben bevágta a szekrényajtót, a fiókot, leverte a tányérról a villát és káromkodott. Megkérdeztem, hogy ideges vagy dühös vagy mi van? Kibökte, hogy nem, és visszament a nappaliba játszani és közben evett.

Majd amikor ismét felhoztam neki, hogy mi a baja, előadta, hogy ő nem érti miről beszélek, mert semmi baja, és csak én csinálok problémát... és én kiabáltam vele a konyhában, hogy mi a baja. (Nem kiabáltam, normális hangnemben kérdeztem tőle).

A másik ami bánt, hogy néztünk egy filmet közösen. Majd utána láttam, hogy eldőlt a kanapén, mire megkérdeztem, hogy fáradt/álmos. Azt mondta, hogy fáradt és álmos. Átmentem a másik szobába, hogy ne zavarjam. Nem telt el 2 perc és elkezdett újra játszani.

Már felhozni sem merem, mert úgyis az lesz, hogy csak én csinálok problémát.

Nem tudom az egész dologhoz, hogyan viszonyulhatnék? Nem vagyok hárpia, aki a nyakára jár, hogy így-úgy csináljon dolgokat, ne pihenjen, vagy ne játsszon...

Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?


2015. júl. 24. 17:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
63%

Párod milyen kultúrkörhöz tartozik? Már dél-olaszoknál, görögöknél is természetes, hogy a háztartás a nő dolga, törököknél, araboknál meg ugyanez még inkább.


Mondjuk ott ezt társadalmilag elfogadottá teszi az, hogy ha még dolgozik is a nő, a férjéhez képest jóval kevesebbet keres, és annak jelentős részét is magára költi.

2015. júl. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
82%

"Az én párom is kocka."


Jajj de bírom ezt a kifejezést.

Sokan munka miatt ülnek a gép mellett. Ez a "kocka" szó szinonimája annak, hogy semmi értelmes dolog nincs vki életében, csak a gép előtt cseszteti az idejét, dedós játékokkal és fórumokon trollkodással.

Eredetileg a kockák értettek is dolgokhoz, manapság csak unalmukban ülnek a gép előtt, semmit sem csinálva.

2015. júl. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd el. Semmirekellő, önző és érzéketlen. Idővel rosszabbodni is fog. Ne tűrd, hogy ingyen-cselédnek és szex-szolgáltatónak nézzen: menjen, amerre lát.
2015. júl. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

11-es válaszoló: hát ő az északi, skandináv kultúrkörhöz tartozik.

Amúgy a munkáját tekintve kocka.

2015. júl. 24. 20:14
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolgot tudsz tenni, vagy észbe kap, vagy nem.

Szépen éld te is a saját életed. Foglalkozz a munkáddal, hobbiddal, nem kell körülötte ugrálni. Talán észbe kap. Ha nem, akkor menthetetlen. :(

2015. júl. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

És az nem lehet, hogy pont azért keresett magának ottani mérték szerint "kelet-európai" lányt, mert már agyára ment, hogy ott a nők mennyire emancipáltak, és pont egy háziasabb társra vágyik? Egyébként meg örülj neki hogy kicsit kocka, inkább nyomogassa otthon a gépet, mint hogy nőzni meg piálni járjon. Főleg ha jól kereső távközlési mérnök vagy menedzser, örülhetsz hogy kicsit nyomin viselkedik, így kevésbé akarják lecsapni a kezedről.


#11

2015. júl. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"ott a nők mennyire emancipáltak, és pont egy háziasabb társra vágyik? "


Lefordítva magyarra, eg házi rabszolgát.

2015. júl. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten kelet európai lányt keresett, csak így hozta a sors. Volt amúgy romániai és ha jól emlékszem thaiföldi barátnője is.
2015. júl. 24. 21:20
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"ott a nők mennyire emancipáltak, és pont egy háziasabb társra vágyik? "


Jó, hogy nem postán rendelt egy ázsiai nőt, aki kinyalja a kis seggét. De miért is??????

2015. júl. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

"De miért is??????"


Mert valszeg azt hiszi, hogy a nő alább való, és arra termett, hogy a férfit kiszolgálja.


Ja, én hozzá sem mentem volna, nem azért tanultam, hogy kávét főzni küldjenek ki :D

2015. júl. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!