Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyulnátok a...

Hogyan viszonyulnátok a következő dolgokhoz?

Figyelt kérdés

Több problémám is lenne a párommal kapcsolatban.

Először is, hogy úgy érzem, hogy cselédként kezel. Vagyis mindig én főzök, utána én mosogatok, reggel, amikor felkelünk, akkor is én mosogathatom el az, amit ő otthagyott korábban. Ugyanígy, csak én takarítok, mert nem hagyom, hogy a kutyaszőrtől minden retkesen álljon... Vagy ha a barátai átjönnek, akkor megkérdezi tőlük, hogy kérnek-e kávét, akkor nem ő csinálja meg, hanem engem küld ki, hogy csináljam meg. Persze a barátok előtt nem rendezhetek jelenetet, hogy "menj, aztán csináld magad!"

A másik, hogyha szóvá teszem neki a dolgokat, hogy ő is segíthetne, akkor egy-két napig változtat, pl. elmosogat, aztán újra én csinálok kb. mindent.

Vagy csak közli velem, értetlenkedve, hogy nem érti mi a bajom, ő nem lát semmi gondot, csak én csinálok problémát. Ma pl. ugyanezt játszotta el. A konyhában voltam, már nem is emlékszem mit csináltam, amikor tányérra pakolta a kajáját, amit megmelegítettem, majd látszott rajta, hogy ideges és a kapkodás közben bevágta a szekrényajtót, a fiókot, leverte a tányérról a villát és káromkodott. Megkérdeztem, hogy ideges vagy dühös vagy mi van? Kibökte, hogy nem, és visszament a nappaliba játszani és közben evett.

Majd amikor ismét felhoztam neki, hogy mi a baja, előadta, hogy ő nem érti miről beszélek, mert semmi baja, és csak én csinálok problémát... és én kiabáltam vele a konyhában, hogy mi a baja. (Nem kiabáltam, normális hangnemben kérdeztem tőle).

A másik ami bánt, hogy néztünk egy filmet közösen. Majd utána láttam, hogy eldőlt a kanapén, mire megkérdeztem, hogy fáradt/álmos. Azt mondta, hogy fáradt és álmos. Átmentem a másik szobába, hogy ne zavarjam. Nem telt el 2 perc és elkezdett újra játszani.

Már felhozni sem merem, mert úgyis az lesz, hogy csak én csinálok problémát.

Nem tudom az egész dologhoz, hogyan viszonyulhatnék? Nem vagyok hárpia, aki a nyakára jár, hogy így-úgy csináljon dolgokat, ne pihenjen, vagy ne játsszon...

Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?


2015. júl. 24. 17:31
1 2 3
 1/24 Argloss ***** válasza:
100%
Túl sok mindent megcsinálsz neki. Most inkább az anyuka szerepet töltöd be, nem a barátnőét. Legyenek konkrét feladatok és elvárások, mert ilyen formában a kapcsolatod csak addig működik, ameddig élvezed, hogy rabszolga vagy...
2015. júl. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekem az jon le, hogy egyikotok sem boldog ebben a kapcsolatban. Miert nem valtoztattok? Szerintem ezen mar nem lehet javitani, amikor olvasni kezdtem meg azt irtam volna, beszelj vele, mondd el mi zavar. Majd lattam, hogy megtetted, de nem valtozott semmi. Szerintem ne huzzatok egymas agyat es idejet. Ennek a kapcsolatnak igy nincs szep jovoje.
2015. júl. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

"Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?"


Lelépnék. Ez nekem nem fér bele.


"Nem vagyok hárpia"

Azért, mert a párod egy lusta, téged kihasználó alak, nem kell mentegetőznöd.

2015. júl. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagy vele?
2015. júl. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

És te is dolgozol, meg ő is amúgy?


Szerintem ti nem szeretitek már egymást.

2015. júl. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kezel cselédként, csak te úgy viselkedsz, mint egy cseléd, mindent az orra alá raksz. Hagyj fel ezzel, és kész. Szólj neki, ha segítséget akarsz, mondd meg neki, hogy mosogasson, vagy porszívózza össze a kutyaszőrt.
2015. júl. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom is kocka. Mi az összeköltözés után tisztáztuk, kinek mi a feladata itthon, ki mit csinál meg. Persze gyakran nem akarja megcsinálni, de olyankor rászólok és bár morogva, de előbb utóbb megcsinálja. Néha bosszantó, de el lehet viselni. Olyan, mint egy nagy gyerek. :D Viszont azt nem tűrném el, hogy ugráltasson. Én simán megmondanám neki a kávés ügyben, hogy akkor menjen és csinálja meg. Ebben nincs semmi jelenet, csak határozottnak kell lenni. Én a barátai előtt is simán megmondom neki, ha valami nem tetszik. Mondjuk én jóban vagyok a haverjaival, úgyhogy nálunk nincs gond ebből. :)
2015. júl. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ezt látta otthon, hogy "anyu csinál mindent, apu meg semmit", neki ez a megszokott.

Komolyan el kellene erről beszélgetni, írtad hogy mi van ha szóváteszed neki, de akkor azt is kellene mondani hogy ne pár napra változtasson, hanem legyen munkamegosztás...

2015. júl. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Dolgozunk, de most szabadságon vagyunk. Amúgy augusztus végén költöznénk haza ("vegyes pár vagyunk").


Az, hogy játszik nem is zavar, mert nem sűrűn csinálja. Csak az ütött szeget a fejembe, hogy előzőleg jelentette, hogy fáradt és nem telt el 2 perc és játszani kezdett.

Elmentem itthonról, de még azt sem vette észre... Amikor visszajöttem a sétából, akkor meg kikiáltotta, hogy szia.


A barátaival én is jóban vagyok, de mivel ők nem magyarok és az ő nyelvüket beszélem, bár közel sem tökéletes, előttük nem rendeznék jelenetet.


Hogy miért vagyok vele? Ez gondolkozom én is...

2015. júl. 24. 18:56
 10/24 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Otthon ezt nem láthatta nagyon, mert anyukája korán meghalt. Apukája pedig nem nősült újra, helyette ivott, mert azt gondolta a szívroham után már nincs élet.

A nővérével lakott egészen 17-18 éves koráig, amikor a saját lábára állt.

2015. júl. 24. 18:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!