Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjjel vagy a feleséggel...

A férjjel vagy a feleséggel értetek egyet?

Figyelt kérdés

Adott egy férfi és egy nő. A férfi informatikus, a nő tolmács, kb ugyanannyit keresnek.


A férfi felveti, hogy kössenek házassági szerződést, mert lassan gyereket akarnak és nem lehet tudni, utána a nő hogy fog keresni, lesz-e munkája. Amíg együtt vannak, addig ez nyilván nem probléma. De ha a nő otthon van 5 évet aztán párat munka nélkül és később elválnak, az már zavarná a férfit.


A nő erre azt mondta, hogy belemegy, ha felezik a gyed-et, a táppénzeket, minden gyerekkel kapcsolatos munkakiesést.


2015. júl. 23. 18:12
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Tudom, hogy ezért most fogok kapni, de egy baráti házaspárról van szó. A férjem ismeri a férj oldalát, én a feleségét.

A feleség nagyon meg van lepődve, ugyanis a férje elég nyiltan szidja azokat a nőket, akik bölcsibe adják a gyereket, mert az milyen rossz a gyereknek. Erre előáll egy ilyennel.

A férj viszont nem érti, hogyha x évig eltartja a feleségét szó nélkül, akkor utána még miért várja el hogy váláskor is adjon neki az ő általa megkeresett pénzből. Inkább hálás lehetne, hogy ilyen sokat otthon lehet, neki köszönhetően.


Igyekszünk nem beleszólni természetesen.

2015. júl. 24. 08:41
 42/49 anonim ***** válasza:
94%

Már ne haragudj de ez a férfi egy barom, nagyon egy oldalról nézi a dolgot, és remélem erre rövid időn belül ráeszmél.

Nem tudom, hogy hány éves a férfi, de felnőtt embertől ezt látni, elég éretlennek, vérlázítónak találom.

2015. júl. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
4%

mind2 hülye...


gyerek vállalás + válás??? MI VAN???

lehet én vagyok a hülye, de ezt a kettőt nem így tervezném...

azon kívül a nő szüli a gyereket, neveli, mellette otthon rendben tartja a háztartást...persze, hogy nem tud dolgozni...


22F

2015. júl. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:
43: senki sem így tervezi nyilván.
2015. júl. 24. 09:31
 45/49 anonim ***** válasza:
89%

A férj helyében azt gondolnám végig, hogy ha szeretném, hogy a gyerekeimmel 3 éves korukig otthon legyen az édesanyjuk, és nem egyetlen ikerterhességből születik meg a tervezett 3 gyerek - ami nem kizárható, de nem túl valószínű - , akkor az azzal jár, hogy több év lesz az életükben, amikor a felesége a jövedelemarányos gyed helyett fix összegű gyest fog kapni, ami jelenleg havi 28.500 Ft.


Arra a kérdésre lenne érdemes egy őszinte választ adni saját magának, hogy szerinte az, amit a felesége azokban az években fog tenni nap mint nap, kevesebb, mint nettó napi 1.000 Ft értéket képvisel-e a szemében.


Ha ő úgy gondolja, hogy szükség van egy ilyen szerződésre azért, hogy őt ne érje anyagi hátrány egy X % valószínűséggel bekövetkező válás esetén, akkor a feleség helyében ugyanezt a mentalitást és felfogást követném, és azt mondanám, hogy én ezt megértem, de én sem szeretném, ha - túl a későbbiekben a munkaerőpiacon engem háromgyerekes anyaként hosszútávon érő nyilvánvaló hátrányon túl anyagi hátrány érjen a ki tudja, hány év otthon, gyerekgondozással töltött év miatt, ezért a házassági szerződésbe szeretném belevenni, hogy a válás estén a vagyonmegosztás folyamatánál, a jövedelmi arányok figyelembevételénél nem csak a férjem 8 órában végzett nettó jövedelmét számítjuk piaci értéken, hanem azt is, amit én végeztem otthon napi X órában, vagyis a gyedemhez/gyesemhez hozzászámítjuk egy bébiszitter megfelelő óraszámmal beszorzott óradíjának összegét.


Amúgy meg nekem is elvenné a kedvem, ha a férjem így állna a kérdéshez. Mármint nem a családalapítástól, hanem a vele való családalapítástól, mert nekem a jóban-rosszban azt is jelenti, hogy ha ne adj isten ő válna egyszer súlyos beteggé, tartósan munkaképtelenné mondjuk pl. egy agyvérzés vagy bármi más miatt, amire sajnos láttam szomorú példákat a környezetemben, akkor természetesnek tartanám, hogy mellette lennék, és megtenném érte, ami az erőmből telik, és nem osztanék-szoroznék, az engem emiatt érő anyagi veszteségeket kalkulálnám.

2015. júl. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%

a pasi tévedésben van

azt hiszi, eltartja a párját, amikor az otthon van a gyerekkel, közben ha azt nézzük, az a nőnek keresetkiesés, magyarán milliós minuszban van, a gyerek miatt(ha évekre összeadjuk mennyi keresete esik ki) magyarán anyagi kár éri.

ami alól teljesen mentes a férfi, aki dolgozik ugyanekkor.


sok férfi el van tévedve a gyerektartással is, amikor pl nála nyaral a gyerek, nem akarják fizetni, holott a nyaralá az nem a gyt ellenértéke...

2015. júl. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
*és amit írni akartam. ez egy önző ember, ilyennek nem lenne szabad szülni, mindent kiforgatna a saját erkölcstelen logikája szerint.
2015. júl. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
Amíg a nő otthon van, mos, főz, takarít, gyereket nevel. Ennek a munkának a díját is számolják bele. Sőt, ha dolgozik a nő, és emellett egyedül látja el a háztartást, annak a díját is.
2021. júl. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
Ilyen férfinak nem szabad szülni. Sőt közös kasszára sem kellene menni vele.
2021. júl. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!