Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjjel vagy a feleséggel...

A férjjel vagy a feleséggel értetek egyet?

Figyelt kérdés

Adott egy férfi és egy nő. A férfi informatikus, a nő tolmács, kb ugyanannyit keresnek.


A férfi felveti, hogy kössenek házassági szerződést, mert lassan gyereket akarnak és nem lehet tudni, utána a nő hogy fog keresni, lesz-e munkája. Amíg együtt vannak, addig ez nyilván nem probléma. De ha a nő otthon van 5 évet aztán párat munka nélkül és később elválnak, az már zavarná a férfit.


A nő erre azt mondta, hogy belemegy, ha felezik a gyed-et, a táppénzeket, minden gyerekkel kapcsolatos munkakiesést.


2015. júl. 23. 18:12
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
88%
Hát a nő jó nagy hülye, ha egy ilyen sutyeráknak purdét ellik.
2015. júl. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
79%

En nem szeretnek hozzamenni egy ilyen férfihoz.

Aki meg azt ecsetelte, hogy lusta az a nő, aki 3 gyerekkel otthon van, es azt érzékeltette, hogy ha a gyerek mar ovis, akkor az olyan, mintha nem is lenne, az egy majom.

2015. júl. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
50%
Egyikkel sem. Engem elszomorítana, hogy a férjem már most azon gondolkodik, hogy ha majd x év múlva netán elválunk, nehogy osztozkodnia kelljen a pénzén........ Ne haragudj, de én így nem terveznék vele nem 3...de még 1 gyereket sem. Ennyi. Nekem ilyen pasi nem kell. Még ha valami kimagasló fizetésű milliomos lenne..szóval ha nagy lenne a keresetünk közt a kontraszt.....na de így.. Hát menjen a pi.csába!
2015. júl. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
81%
Én dolgoztam aztán GYED-re mentem (informatikus vagyok). Most a második babánkat várom viszont kiderült egy olyan betegség ami miatt elvagyok tiltva gyógyszer mellett is a számítógépektől (vagyis max 3-4 órát ülhetek elötte de akkor se telefon se tv se semmi más,mert rohamom lehet). Erről szakvéleményt kaptam és 500%,hogyha ezt leadom a munkáltatómnál amint visszamennék dolgozni kirúgnak,mert nem dolgozhatok rendesen ahogy ők azt elvárják. Több babánk se lehet. A férjemet ez nem zavarja és nézni fogunk másik szakmát de nem hagyna el,mert nem vesznek fel sehova dolgozni emiatt. Szóval ha esetleg a nőnek ilyen előjön a pasi váljon,mert nem lesz 3 gyerek és a nőnek valószínüleg melója se? Ilyen pasi nem is kéne. Én se eltartatom magam de ez van
2015. júl. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
86%
Valóban, nem érdemes össze hasonlítani a 40 órás munkahettel. Hány óra is pontosan egy hét? 168? Szabadnap nélkül, éjjel is készenlétben, természetesen hétvégén is.Apuka majd fel kel éjjel és megszoptatja a gyereket? Ezek szerint a játékon meg a tanuláson kívül nem óhajt részt venni a gyerek nevelésben. Nyilván te vagy férfi. Neked nem való gyerek. Remélem mielőbb rá döbben a feleséged is
2015. júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
94%

Tehát az apuka elvárná anyukától, hogy háztartásbeli legyen, mert neki úgy kényelmes.

Elvárná, hogy a beteg gyerekkel anyuka foglalkozzon, mert neki az úgy kényelmes.


Váláskor konkrétan azt lenne a forgatókönyv, hogy hülyeribi, nem dolgoztál, ahogy kértelek, ezért nem kapsz pénzt. Mert kérésem szerint otthon ültél és nevelted a gyerekeimet.


Nem mennék soha egy olyan férfihoz, aki szerint nőnek meg férfinak van dolga. Ez nem a Szex és New York, nem egy béna pasik-csajok film.

2015. júl. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
91%
Hát ilyen férj mellett se szeretnék súlyos fekvőbeteg lenni...akkor mi lenne? Kiteszi a szűrömet, mert drága a kezelés, vagy kifizeti és utólag, ha már munkába álltam, benyújtja a számlát? Vagy megelmíti, hogy "Drágám, esetleges váláskor majd annyival kevesebbet kapsz amennyivel több volt a keresetem, mint a táppénzed, jó? Itt írd alá, szívem." Hát kösz, de nem, inkább maradnék egyedül:-)
2015. júl. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
81%

Az ilyen pasitól mentesen meg az ég...Mert még ha a tízszeresét keresné annak, amit a nő...de nem! Hogy lehet valaki ennyire számító?

Tudod mit, akkor írják bele a házassági szerződésbe azt is, hogy mennyit fizet ki kompenzáció gyanánt a nőnek válás esetén, ha bizonyíthatóan azért nem halad a karrierje, nem kap munkát stb., mert kisgyerekes. Fizesse meg annak az eszmei értékének a felét, hogy a nő kimarad egy időre a munkából, fizesse meg a nőtestének amortizációjának felét. Aztán foglalják bele, hogy abban az esetben, ha fordulnak az erőviszonyok, ne adj isten anyuka fizetése megnő, akkor 15 napon belül módosítsanak a szerződésen, nehogy a nőt kár érje, vagy a férfi jogtalan haszon, illetve azt is pontosítsák, hogy a munkanélküliség, betegség miatti munkakiesést miként szankcionálják a másik számára válás esetén, valamint azt is, hogy ha esetleg valamelyik fél véglegesen munkaképtelen lenne, és nyilván a másik nem fogja drága pénzen tartani, akkor mennyi időn belül válnak. Nonszensz. Ilyen kicsinyes pitiáner alakkal ki a fene akarja összekötni az életét? Basszus, és mégcsak nem is valami milliomos, hogy megértené az ember, hanem azonos kategória...

2015. júl. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen pasinak értelmes nő nem szül gyereket, főleg nem hármat. Tipikus anyuci pici fia, akinek tálcán bevitték az ebédet a tévé elé, és életében nem pucolta ki a saját cipőjét. Ugyanezt a kiszolgálást várná el az asszonytól is, úgy, hogy ez és a gyerekei nevelése neki egy fillérjébe se kerüljön, semmibe veszi az ezzel járó munkát, fáradságot, és eszébe se jut kivenni a részét belőle. Nekem akkor se kéne ilyen lúzer, ha aranyból lenne a micsodája, drágakövekkel kirakva, ha csak magamnak akarok gyereket szülni, fölösleges még egy javíthatatlanul önzőt és elkényeztetettet (értsd: a pasit) a nyakamba vennem, csak addig kell, amíg megtermékenyít.
2015. júl. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
63%

Háromszor meggondolnám, hogy egy ilyen palinak szüljek-e egyáltalán gyereket, nemhogy egyből hármat. Nem tudom van-e fogalma róla, hogy mennyi munka van egy, kettő, sőt három gyerekkel. 3 gyerek mellett nincs tovább karrier, mert egy munkahelyen sem tolerálják tartósan, ha anyuka kéthetente otthon van valamelyik beteg gyerekkel.


Aki 3 gyereket bevállal, az azt is bevállalja, hogy x évig bizony függ a férjétől, mert neki nem lesz lehetősége pénzt keresni, meg karriert építeni.

És apuka még feltételeket diktál? Ne nevettessen már.


Nem írnék alá semmit, ez biztos. Azt meg nehezen tudom elhinni, hogy majd apuka otthon marad gyed-en, meg táppénzen (ilyen pénzéhes hozzáállással)

2015. júl. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!