Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig tudnád eltűrni, hogy a...

Meddig tudnád eltűrni, hogy a párod ismerősei kritizálják a lakásotokat?

Figyelt kérdés

Fél éve költöztünk össze a párommal. Néhány ismerőse mondták, hogy szeretnének meglátogatni minket. azt gondoltuk, majd MI megmondjuk, mikor alkalmas nekünk és úgy HÍVJUK MEG őket. Ehelyett ők tegnap beállítottak, hívatlanul és váratlanul. Éppen vacsoráztunk, és az ágyat is megvetettük már, tehát egy kicsit rendetlenség volt. Ők este fél7kor beállítottak, hogy megnéznék a lakásunkat. Elkezdték kritizálni a húsvéti ajtódíszt, utána a bútorokat, a falak színeit. Majd jött, hogy a párom miért költözött össze egy ilyen igénytelen nővel mint én, mert nincs elmosogatva (2 pohár + 2 tányér meg evőeszközök), az ágy nincs bevetve (péntek este fél7kor miért is van elől az ágyneműnk?!), és persze a kutyánk játéka is szétszórva hever a földön. Meg miért is kell nekünk kutya, mert ők utálják a kutyákat, és keressünk neki új gazdit. (A kutyám barátkozó típus, odament hozzájuk üdvözölni őket, ők meg belerúgtak.)

Megkért a párom, hogy ne legyek bunkó, próbáljak mosolyogni stb. Nem sikerült, elküldtem őket melegebb éghajlatra.

Ma reggel azt hallom a boltban, hogy a "kedves ismerőseink" szomszédai már rólunk beszélnek, hogy én milyen igénytelen és paraszt vagyok, és hogy kivágtam őket a saját lakásomból.


Ti mit tettetek volna? Hasonlóan cselekednétek mint én, vagy jó pofizva kivárnátok míg elmennek?


2010. márc. 6. 09:40
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
44%

Hát mondjuk nálunk is legtöbbször rumli van, és amikor valaki azt mondja hogy jön, akkor kitalálok valamit, hogy később jöjjön. Pl hogy le kell még mennem a boltba mert mindjárt bezár, vagy valami ilyesmit kitalálok.


A lényeg hogy jöjjenek fél óra múlva, hogy nyerjek egy kis időt, addig meg mint az őrült elkezdek takarítani, olyan gyorsan hogy a víz is folyik rólam :D


A mosogatnivalót ha nincs időm elmosni, akkor letakarom egy tálcával ha nincs más megoldás :)


és mindent ami szanaszét van és ha nincs már elég időm akkor azt bebaszom a sufniba, azt meg elbarikádozom egy ruhaszárítóval, vagy egy biciklivel, nehogy oda be tudjanak menni :D


És mikor megjönnek, addigra már nagyjából rend szokott lenni. Fél óra alatt elég jól ki lehet takarítani, látszatra :)


Utoljára hagyom a fürdőszobát, és ha már csöngetnek a vendégek, akkor sincs baj, akkor a barátom ajtót nyit, én meg bezárkózom a fürdőbe, gyorsan lemosom a mosdót, csapokat, wc-t, padlót, aztán rendbehozom az arcomat is és kijövök a fürdőből nagy mosolyogva :)


Így már mindenhol rend lesz, de ha mégis látom hogy valamit kihagytam, és ők is észreveszik, akkor azt mondom: - bocsi a rumliért, nem volt időnk rendet rakni.


Ennyi :)


Így nem szokott gond lenni ebből.



De máskor egyébként azt is csinálhatod, hogy megmondod nekik, ha pl este jönnének, hogy sorry, de nagyon fáradtak vagyunk, már aludni szeretnénk. Sokat dolgoztunk, bocsi, most nem alkalmas, jöjjetek inkább holnap, vagy amikor ráértek. Ezt minden embernek meg kell értenie. Így több időd marad a takarításra :)

2010. márc. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem akkor vágtam volna őket fejbe, amikor belerúgtak a kutyába!!! Mit képzelnek magukról, kik ők?


A párod pedig miért nem szólt egy szót sem? Miért nem állt a sarkára és védett meg téged? Egyáltalán minek engedte be őket? Ha nem akarom, hogy valaki bejöjjön a lakásomba, akkor közlöm vele, hogy "Most nem alkalmas!" és becsukom az ajtót.


Egyébként, ha legközelebb visszahallasz valami pletykát, akkor kérdezz vissza, hogy "És XY azt nem mesélte, hogy péntek este hívatlanul állított be? Vagy azt, hogy belerúgott a kutyába?"


Anyósodnak pedig szépen mesélj el mindent. Mutasson nekem valaki olyan lakást, ahol mindig el van mosogatva, és sosem szalad a nappali.

2010. márc. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem,hogy a párod mért állt ki melletted?Meg mi az,hogy a te lakásodban belerúgnak a kutyádba?!Nem hogy én,de még a férjem is jól beléjük rúgott volna,aztán úgy dobta volna ki őket,mint macskát szarni...!!!!Többet biztos nem engednénk be őket,menjek az anyjukhoz,azt kritizálják azt!!!Felháborító,hogy milyen bunkó emberek vannak.....a párod mért foglalkozik ilyen emberekkel?!
2010. márc. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,bocsi,úgy kezdem,hogy miért nem.....
2010. márc. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyósnak már jó alaposan felfújva adták tovább a mesét. Nyugi, engedd el a füled mellett, és mosolyogva válaszolj nekik valamit, amire nem tudnak mit mondani, ha nem jönnek többé, az meg csak jó, csak ne lássák rajtad, hogy felhúztak, mert annál jobban fogják csinálni, és nem tudsz megszabadulni az ilyenektől. A ti otthonotok, ti dolgoztok érte, legyél büszke rá. Más meg azt mond, amit akar, ne hagyd magad felbosszantani. Tudod, az ilyen embereket az bosszantja legjobban, ha higgadt maradsz. :-)
2010. márc. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Beszéltem anyóssal, teljesen máshogy mondták el neki a sztorit. A párom szerintem nem vette észre, hogy a kutyába rúgtak. Mikor engem ócsároltak, azt mondta, hogy ő így szeret ahogy vagyok.


Délután hívta a páromat ez az ismerős, hogy nincs-e kedve (csak neki) velük vacsorázni. Azt mondta a párom, hogy nélkülem amúgy se megy, a tegnapi viselkedésük után meg amúgy sem mennénk.

2010. márc. 6. 16:12
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
HAPPY END
2010. márc. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Én is kiakadtam volna. Milyen jogon okoskodnak bele más dolgába? Különben nálunk is volt már hasonló helyzet,ez van... :S Egyesek könnyen meg tudnak szólni másokat. Először az ő portájukon kéne rendet tenni,nem pedig a másikat szekálni,de hát ezt a könnyebb...
2010. márc. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Hú ügyes vagy!!!Ne foglalkozz másokkal,én is kitettem volna a szűrüket,sőt...
2010. márc. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Én még durvább lettem volna...dögöljenek meg (bocsi)
2010. márc. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!