Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok, és fennáll a...

17 éves vagyok, és fennáll a terhesség veszélye. Ha tényleg az vagyok, hogyan mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés

3 hónapja vagyunk együtt a barátommal, de anyuéknak még nem is mondtam el, mert sajnos csak hetente-kéthetente tudunk találkozni a barátommal, így még nem tartottam fontosnak beavatni a szüleimet is. Viszont két hete találkoztunk és lefeküdtünk. Először használtunk gumit, de nem volt több nálunk, így beleegyeztem én is, hogy a következő megszakításosan legyen.

Most nagyon félek, hogy baj van, mert késik a mensim, és az aktus után 8 nappal kis vérzést tapasztaltam, ami kísértetiesen hasonlított arra, amit a beágyazódási vérzésről olvastam.

Ha tényleg terhes vagyok, hogyan mondjam el a szüleimnek?



2015. júl. 16. 01:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Nézd, nem kell félni, azzal, hogy engedted védekezés nélkül, te hallgatólagosan beleegyeztél, hogy ebből lehet, hogy gyerek lesz.

Szóval nincs mitől tartani, nyilván ha ez bármi problémát jelentett volna, akkor nem engedted volna.

Szóval valahogy így: "képzeld anya, nemsoká nagymama leszel!"

2015. júl. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Ha valóban úgy érzed hogy terhes vagy, akkor csinálj egy tesztet.

2. A megszakításos szex ugyanolyan veszélyes mint a sima gumi nélküli.

3. A szüleidnek mindenképpen kell tudniuk róla. Üljetek le, s úgy beszéljétek meg nyugodtan a dolgot. A teszt előtt tedd fel a gyanúdat. Meséld el nekik a történteket őszintén, ha neked az fáj is, mert a jövőd múlik rajta. Muszáj. Valószínűleg megértőek lesznek.

4. Ha kiderül hogy tényleg terhes vagy, akkor beszéljétek meg hogy életben hagyjátok-e. Azt is hogy ki tudja felvállalni.


Sok sikert! Üdv.

2015. júl. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

1. Veszel egy tesztet.

2. Ha negatív, akkor mindenki lenyugszik a p*csába, a felelőtlen hülye kurafidat kidobod, és soha többé nem csinálsz ilyet.

3. Ha pozitív, akkor szólsz anyunak, apunak, hogy mi a helyzet, és eldöntitek, hogy:

a, kikaparnak

b, megszülöd

Nagyjából ennyi.

2015. júl. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

"a felelőtlen hülye kurafidat kidobod"


Semmivel nem volt felelőtlenebb, mint a kérdező.

2015. júl. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
28%
Tudom nehéz, de ülj le velük amikor jobb hangulatban vannak, mondd el nekik, hogy pár hónapja van egy kapcsolatod és hát becsúszott egy baba. Megesik az ilyesmi még védekezés mellett is. Tényleg. 17 évesen igaz még fiatal vagy, de egyáltalán nem túl fiatal. Igaz én 26 voltam mikor az első gyerekem született és 28 mikor a második, de férjemmel már most megbeszéltük hogyha akármelyik gyereknél kicsit hamarabb jön a baba akkor teljes mértékben mellé fogunk állni és segítünk felnevelni. Remélem a te szüleid is hasonlóan gondolkodnak. Sok szerencsét. Ha pedig bármi kérdésed van akár a terhességről akár a szülésről vagy bármiről, nyugidtan írj.
2015. júl. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Aktus után 2 héttel csinálj egy x-epil, gabriel vagy akármilyen terhességi tesztet. A többit meg tudod már... Az időt találtam fontodnak megemlíteni.
2015. júl. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos fennáll a veszélye, a megszakításos hogy ment? Kivette elélvezés előtt, verte 4-5 mp-ig majd rád élvezett? Vagy beléd kezdte és utána vette ki? Mert azért nem mindegy.

De százezerszer el lett magyarázva 8. osztályban is, hogy előváladék mindig tartalmaz spermát

2015. júl. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

Ezt remekül összehoztad kislányom, gratulálok. De a fiú is megéri ám a pénzét. Ha már szétlövi a kislányt, nem igaz hogy legalább egy esemény utáni tablettára nem futja!

Hidd el, az abortusz ennél sokkalta drágább lesz...

2015. júl. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező, visszaemlékezve arra, amikor a párom járt így, egyszerűen csinálsz egy tesztet, ha pozitív elmész a nőgyógyászhoz, és ha biztos, akkor megbeszélitek a barátoddal, hogy mit is szeretnétek. Ha ez megvan, akkor meg simán, tényszerűen elmondjátok a szüleidnek - akár közösen - hogy ez a helyzet van, és így döntöttetek.

Kb ennyi.

2015. júl. 16. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
98%

- Anya, Apa, ti nagyszülők vagytok, nem?

- ??? Nem.

- De.

2015. júl. 16. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!