Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek se költsek ilyenekre?

Szerintetek se költsek ilyenekre?

Figyelt kérdés

Nem iszok, nem cigizek, még koncertekre, moziba sem járok. Nem cserélgetem állandóan az okostelót és a laptopom is 5 éves. Mindig mindenből a lehető legolcsóbbat veszem meg. Még egy csokit, dvd filmet sem engedek meg magamnak.Egyetlen szenvedélyem van, a könyvek. Azokból is az igényes, keményfedeles kiadások. Nagyon vágyok a keményfedeles, illusztrált Tolkien könyvekre, a Trónok harcára (kb. 6000 Ft/db, illetve a Sobotta anatómia atlaszra. Ezekkel megelékszem, más nem kell ilyen formában. A pénzemért megdolgozok, túlórázni is szoktam. A családom mégis fel van háborodva, hogy miért adnék ki annyi pénzt ezekért. Pedig a szüleim dohányoznak és havonta minimum 12 ezerért. A legidősebb tesóm érmeket gyűjt, sorsjegyezik és úgy cserélgeti a telefonjait, mint más a fehérnemüt.

Anyámat azért sem értem, mert neki is rengeteg könyve van. Ő is láthatja, hogy sok puhaborítósból esnek ki a lapok, fedőlap. Ezzel szemben az örökölt, kb. 50 éves keménykötésűeknek semmi baja.

Apám pedig sokat költ sorsjegyekre, horgász cuccokra.

Ezek után komolyan nem értem, hogy miért kell engem leszólni. Én ezekre a könyvekre vágyok, ennyi kell a boldogságomhoz.


2015. júl. 14. 15:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%
A szüleid helyében örülnék és nagyon büszke lennék, hogy ilyen gyerekem van. Sőt bíztatnám és magam vennék neki ajándékba. Persze, hogy okozz örömöt magadnak, semmi rosszat nem teszel. :)
2015. júl. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%
Nyugodtan vedd meg a könyveket, hiszen az a hobbid! Amíg nem mész kérni hó végén a szüleidtől, mert elköltötted a pénzed "hülyeségekre", addig semmi gond nincs ezzel!
2015. júl. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az emberek úgy vannak vele, hogy a cigi nekik jár - máshogy nem tudnák elszívni, inkább nem akarnak róla tudomást venni hogy mit tesznek magukkal. A cigi az olyan nekik, mint a víz másoknak. A sorsjegy meg inkább butaság, de aki nem tud a butaságból kilépni, az függő.

A párom dohányzik, és igazából két személyre már nem sok a havi 12 ezer.

Mondd meg a családodnak, hogy tartsák tiszteletben a hobbijaidat, és igazából ne is a pénz oldaláról de hagyd, hogy megismerjenek. Mondd el azt is, hogy te sem szólsz bele a cigi stb mániájukba, ők se tegyék, mert te nem veszel magadnak még egy csokit sem, hogy legyenek könyveid. Végképp nem kell a jóváhagyásuk, mert a te pénzedről van szó, és keményem spórolsz. Ja, és nem biztos, hogy ez segít.

2015. júl. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
65%

Vedd csak meg a könyveket. :)


ujkonyvek.hu én mindig itt vásárolok, olcsóbb, mint sok másik, ha nem találsz vmit, kérdezd meg, hátha be tudják szerezni

2015. júl. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
vedd meg én örülnék a helyükben hogy olvas a gyerek
2015. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nyilván te vagy a legcsendesebb a családban, ezért száll rád mindenki a családban.

Ha legközelebb felhozzák a témát, akkor a sarkadra kell állnod! "Ti 12 ezret költetek cigire, a tesó úgy cserélgetni a telefonját mint más a zokniját, ti mégis engem piszkáltok folyamatosan? Mi bajotok van?"

Nem árt ha néha ők is szembesülnek saját magukkal.

2015. júl. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!