Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek se költsek ilyenekre?

Szerintetek se költsek ilyenekre?

Figyelt kérdés

Nem iszok, nem cigizek, még koncertekre, moziba sem járok. Nem cserélgetem állandóan az okostelót és a laptopom is 5 éves. Mindig mindenből a lehető legolcsóbbat veszem meg. Még egy csokit, dvd filmet sem engedek meg magamnak.Egyetlen szenvedélyem van, a könyvek. Azokból is az igényes, keményfedeles kiadások. Nagyon vágyok a keményfedeles, illusztrált Tolkien könyvekre, a Trónok harcára (kb. 6000 Ft/db, illetve a Sobotta anatómia atlaszra. Ezekkel megelékszem, más nem kell ilyen formában. A pénzemért megdolgozok, túlórázni is szoktam. A családom mégis fel van háborodva, hogy miért adnék ki annyi pénzt ezekért. Pedig a szüleim dohányoznak és havonta minimum 12 ezerért. A legidősebb tesóm érmeket gyűjt, sorsjegyezik és úgy cserélgeti a telefonjait, mint más a fehérnemüt.

Anyámat azért sem értem, mert neki is rengeteg könyve van. Ő is láthatja, hogy sok puhaborítósból esnek ki a lapok, fedőlap. Ezzel szemben az örökölt, kb. 50 éves keménykötésűeknek semmi baja.

Apám pedig sokat költ sorsjegyekre, horgász cuccokra.

Ezek után komolyan nem értem, hogy miért kell engem leszólni. Én ezekre a könyvekre vágyok, ennyi kell a boldogságomhoz.


2015. júl. 14. 15:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Sajat penzed. Arra koltod amire akarod.
2015. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Ha vagy abban a korban, akkor vállalj diákmunkát (már ha iskolás vagy) és abból pont összejön. Sajnos pont rád esett a fekete-bárányság, mert nem vagy olyan, mint ők. Sajnállak ezért, nagyszülőktől nem tudsz kérni? Esetleg kérj a jó bizonyítványért/szülinapodra/akármidre
2015. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Egyszeru: vedd meg es kesz.
2015. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Jajj ne haragudj, valahogy átugrottam azt, hogy dolgozol :D

A te pénzed, te döntöd el, nekik kuss van

2015. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Kicsit tuskónak, hátrahúzónak tűnik a család. Tervezd úgy az életedet, hogy mielőbb sikerüljön leválni róluk. A Te érdekedben. Menj külön, amint teheted.

Szeretni persze szabad őket, csak ajánlatos észrevenni, hogy hozzád képest más szellemi síkon állnak.

2015. júl. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Ne legyen bűntudatod, neked ez a hobbid, nekik meg más. Ez legalább még hasznos is, a dohányzással ellentétben.
2015. júl. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Igen, az kimaradt, hogy ameddig ki van fozetve a rezs/lakber/kaja/egyebek addig ezzel nincs semmi baj.
2015. júl. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

Ha ennyi kell a boldogságodhoz, ne engedd, hogy bárki beleszóljon.


Nekem az elektronika és a világítás a becsípődésem (autón), az utóbbi 2 évben kb 150 ezret költöttem ilyesmire. Szemmel látható az eredménye, mégis sokan hülyének néznek miatta és ezt el is fogadom. De soha senki nem szólt bele, hogy mit csinálhatok a kocsimon, nem is hagytam volna.

2015. júl. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Lelkiismeret furdalás nélkül vedd meg.

Ha bárki szóvá teszi, mondd el azt, amit leírtál, hogy se cigi, sem horgászcucc, sem új telefon. Helyette könyvek. Teljesen jó!

2015. júl. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon fura a családod hozzáállása. Te csinálod jól ;)
2015. júl. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!