Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történt a családokkal,...

Mi történt a családokkal, szülőkkel?!

Figyelt kérdés
Én már sokszor nekikeseredek, olvasva itt egynémely kérdést. Próbálom a gyerekeimet úgy nevelni, hogy bármilyen gondjuk van Hozzám vagy az apjukhoz forduljanak legelőször. Bármivel. Ahogy én is tettem anno. Legtöbb kérdésre fiatalok válaszolnak, a korukat is odaírják, nagy százalékban lelkesen, segítőkészen... De a problémák megoldásához sosem kezdődik úgy mondat szinte, hogy "menj oda anyukádhoz és meséld el neki..." (a kérdéstől függően). Ehelyett beszélj a barátnőddel/az osztályfonóköddel/a postással stb. Egy "normális "szülő mindent kibír a gyermekéért,sok minden rosszat másképp értékel.(Főleg egy anya) és nagyobb is az esély hogy segíteni tud. Vagy már nincsenek is "ilyen" szülők???
2010. márc. 4. 11:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

hogy menjek oda a saját anyámhoz bármi problémával,ha tudom,hogy ugysem tud értelmeset mondani rá,és max 2 nap,és tudni fog a problémámról a fél falu,vagy az ország másik végéből fog felhivni egy rokon,hogy mi is van (megtörtént)


plussz saját problémáit is velem probálja megoldatni tizenéves korom óta,akkor mit várjak?

ésszerübb volt gimiben egy nagyonaranyos tanárnővel 8pótanyukám volt szinte),most meg párommal megbeszélni,többet segit...

22/L

2010. márc. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

szerintem vannak ilyen szülők,ugyanis az én szüleim ilyenek. Tudom hogyha gondom van,fordulhatok hozzájuk bátran,mert szeretnek és mindent megtennének értem és a húgomért.

Viszont sajnos vannak olyan szülők is,akik nem ilyenek :(

Meg hát persze van olyan probléma,amivel nem mindenki szeretne a szüleihez fordulni.

2010. márc. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Remélem vannak és szinte biztos vagyok benne (én is anyuka vagyok) De itt az is a kérdés miért nem bíznak a gyerekeink a szüleikben miért inkább az internethez barátnőhöz ,tanárhoz mennek segítségért Remélem az én gyerekeim bizalmát mindig élvezhetem (bár sokszor mondom is nekik hogy nekem bármit elmondhatnak )
2010. márc. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

"Meg hát persze van olyan probléma,amivel nem mindenki szeretne a szüleihez fordulni."


Bocs hogy idéztelek, amúgy jót írtál, csak pont erről van szó. Senki sem tévedhetetlen, nekem is voltak orbitális kamaszkori butaságaim (a legtöbb igaz csak akkor tűnt annak...), de anyum mindről tudott.

Az 1 válaszoló hozzászólása meg extrém körülmény, szerintem.

2010. márc. 4. 11:23
 5/18 anonim ***** válasza:

legtöbb gyerek épp azért tesz fel kérdést itt, mert a szüleivel nem tud beszélni a dolgairól vagy konkrétan arról a problémáról. vagy épp azt kérdezi, h hogy ossza meg a szüleivel...

és megmondom őszintén: nekem sem az jut először eszembe, h ha vmi bajom van, a szüleimmel beszéljem meg. mert nekik még más problémáik voltak ennyi idősen, mint nekem. vagy MÁR más problémái. más volt a világ. ők az 50-es, 60-as években voltak fiatalok, amikor még az is megbotránkoztató volt, ha egy nő kicsit rövidebb szoknyát vett fel, vagy kilátszott a válla.

érted, mire gondolok, vagy miért mondom ezt?

nem biztos, h a kapcsolatukkal van baj, hanem inkább a problémával...

23/L - és én is lelkesen ide írom.

2010. márc. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Mint pont ilyen szituációban vagyunk. Az ikerhúgomnak baja van, konkrétumot nem tudok, de a viselkedéséből rájöttem, hogy valami nem stimmel és ő is elmondta tegnap, hogy problémája van, de fél beszélni róla.

Amiatt nem szeretné elmondani anyuéknak (és tiszteletben tartom ezt a kérését, ráadásul kicsit jogosnak is érzem), mert anyuék így is sokat dolgoznak, rengeteg problémájuk van, nem szeretné megijeszteni őket, még több problémát a nyakukba varrni. Így is ketten élünk itthon a szüleinkkel, diákmunkánk van, de az édeskevés a kiadásokhoz. Rengeteg terhet cipelnek a szüleink, nem akarjuk még jobban leterhelni őket. Pont mert szeretjük.


20/F

2010. márc. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
:) oké, oké, én megértem az ifjúságot, higgyétek el, valahol jogos amiről írtok, hogy más volt régen a világ, meg sok a gondjuk így is.... De Ti, "gyerekek" gondolkoztok így róluk! :))) Ha Nektek, valami nagyon nagy problémátok van és olyanok a körülmények, hogy el tudtok róla beszélgetni a szülőkkel (legalább az egyikkel), egyrészt adhatnak tanácsot tapasztalatból /mert az a60-as évekből is lehet ám :))), másrészt a szülők akkor félretolják a problémáikat és arra koncentrálnak hogy a gyermekükét segítsék. Sok gondja van egy felnőttnek igen, de egyik sem lehet fontosabb , mint a gyermekeié!:)
2010. márc. 4. 11:36
 8/18 anonim ***** válasza:
Átestem mindazon szituáción, amit felvetettél kedves kérdező. A lányom már felnőtt, de neki is voltak tini évei.És volt ám egy nagyon jó barátnője, aki rettenetesen befolyásolta. Neki mondott el mindent, és nagyon megbízott benne. És láttam hogy ez csak lehuzza a gyerekemet. Leültem a lányommal és feltártam előtte mindazokat a dolgokat, amiket nem láttam helyesnek. Mert egy kivülálló mégis jobban átlátja a helyzetet,mint ő akkor aki már szinte a csicskása lett a barátnőjének.Ellenérveim között szerepelt az, hogy ne hidje azt, ha bajba kerül, ne adj isten terhes lesz a barátnője kifogja segíteni a bajból, vagy ha beteg lesz az soha nem fogja ápolni, az első kis problémánál nem fog mellette állni. Ne legyen az életben senki kiszolgáltatottja, és ne hallgasson rá, ha fiú ügyben tanácsokat ad neki, mert az a barátnő ám váltogatta a fiúkat rendesen. Sőt volt időszak amikor a lányomat ellenem uszította, holott én mindig törődtem vele, és mindenben támogattam őt. Eljutottunk arra a szintre, szerencsére hogy a lányom kezdett tisztán látni, szép lassan de igencsak rájött, mi a valódi helyzet. Amikor velem teljesen egyetértett, otthagyta örökre a barátságukat! Azóta sem foglalkozik azzal a lánnyal, van más barátnő az életében, akit már felnőtt fejjel választott ki magának, mert akkor tudott mérlegelni.
2010. márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én sajnos nem tudok a szüleimmel beszélni.Anyám alkoholista,őt csak azt érdekli,hogy mit lehet eladni a piáért cserébe.Apám már nem bírta így jó messzire lelépett.nekem csak a barátnők,esetleg tanárok maradtak.A pszichológus szintén ki esett,mert fiatal nőként nekem nincs erre pénzem,és személy szerint felesleges pénzkidobásnak tartom..De a legtöbb információt,tudnivalót innen az internetről szedem össze..(nem a gyakori kérdésekről,mert itt a legtöbb válasz csak piszkálódásról ,megbántásról,és megalázásról szól) Ritka egy értelmes kérdés,és válasz is.Ez a kérdés értelmes.

22/L

2010. márc. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én az apukámmal nem sokat beszéltem a problémáimról,de biztos vagyok benne,hogy ha kérdeztem volna,vagy elmondtam volna neki a problémám,segített volna nekem.

Anyukám igaz alkoholista volt,mégis bármiről beszélhettem vele,bármit elmondhattam neki,egészen 15 éves koromig amig mindketten meg nem haltak. :(((((

Senki meg ne sértődjön,de jobban örülnék neki,ha a net helyett,ahelyett,hogy ide írok nektek kérdést inkább hozzájuk fordulhatnék!!!!

üdv

21/L

2 gyermek és egy 27 hetes pocaklakó anyukája

Egyébként remélem nekem is sikerül arra nevelnem a gyermekeimet,hogy ha problémájuk van bátran forduljanak hozzám és az apjukhoz!

2010. márc. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!