Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válságban a házasságom! Hogy...

Válságban a házasságom! Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Férjemmel 6 év után házasodtunk össze, aminek nyáron lesz 2 éve, és van egy gyönyörű 9 hónapos fiúnk. Ezzel Tökéletes is lehetne minden, de...

Egyszerűen nem bírom már sokáig így, ahogy most élünk.

A szülei házában alakítottuk ki magunknak a tetőteret, teljesen külön, saját külső lépcsőfeljáróval, stb, olyan az egész, mintha lenne egy 2 szoba nappalis lakásunk. Annak idején óva intett mindenki hogy anyósommal egy házba költözzek, de mivel a férjemet hat ökörrel sem lehetett volna elrángatni anyuci szoknyája mellől, kénytelen voltam belemenni a dologba, és bízni benne, hogy azért önállóak leszünk, és élhetjük a saját kis életünket.

Persze nem így lett!

Főleg mióta meglett a kisfiam. Anyósom teljesen úgy viselkedik, mintha az övé lenne a gyerek, ha a közelébe kerül, átveszi az irányítást, mintha én nem is lennék. A megkérdezésem nélkül eteti, itatja, tök mindegy, hogy kaja előtt vagyunk-e, nevelni akarja (most tanuljuk, hogy mi a NEM, de anyós már csapkodni akarja a gyerek kezét, ha olyat csinál, amit nem szabadna, stb.) ha van nálunk valaki (valamilyen okból mindig idetéved, ha látja hogy vendégünk van, após ugyan ez) akkor meg aztán teljesen kisajátítja a gyereket, kiveszi a kezemből, sürög-forog vele, csókolgatja, majmolja. Én meg persze nem akarok más előtt cirkuszt csinálni. De már nagyon unom!

A férjemnek hiába panaszkodok, meghallgat, és kész. Egyszerűen még véleményt sem hajlandó mondani úgy, hogy csak ketten vagyunk. Nem kéne anyuci előtt kiállnia mellettem, de hogy még négyszemközt sem hajlandó... ezen totál kivagyok.

Pedig nagyon jó ember, de mint férfi (nagybetűs Férfi, akire fel lehetne nézni) valahogy megbukott előttem. Sokszor 1 hétig nincs itthon a munkája miatt, alig várom hogy hazaérjen, de akkor sem lehetünk hármasban, mert a nyakunkon ülnek az ősök.

Szeretem, de valahogy nem erre vágytam. És sajnos a szex sem megy vele. Szegény állandóan próbálkozik, de egyszerűen nem találok benne semmi izgatót. És pont ezért, mert ilyen anyámasszonykatonája. Pedig ő szeret, (sőt minden nagyképűség nélkül) imád, a fiúnkat is, de én valahogy elhidegültem tőle.

Ma este is, a sikertelen szeretkezési kísérlete után elpanaszoltam neki a heti "termést", mire ő nem mondott semmit, hanem 10 perc múlva már nyugodtan aludt. Én persze jól felhúztam magam, és itt kötöttem ki a gép előtt. Ja, de előtte átcuccoltam az ágyneműmet a kicsi szobájába, mert egyszerűen nem tudok a férjem mellett aludni, miközben ezen kínlódok, és hallgatni, hogy nyugodtan horkol, mintha minden rendben lenne.

Nem tudom mit csináljak. Úgy érzem, elrontottuk az életünket. És ha a férjemen múlik, soha nem lesz jobb, mert nem hajlandó konfliktusba kerülni a szüleivel, megmondani nekik, hogy ez így nem jó, nekem meg állandóan kussba kelljen lennem.

30 éves vagyok, és reménytelennek látom a házasságom.

Sokszor gondolok rá, hogy fogom a Kicsimet, aztán elmegyek anyámékhoz, ha kellünk a férjemnek, majd utánunk jön.

Vagy osszam le én az anyóst, és állítsam fel a határokat?

Főleg a gyerekkel kapcsolatban?

De valahogy belémette magát ez az alárendeltségi poszt.

Otthon-itthon anyósom a főnök, após is úgy ugrál, ahogy a mama fütyül, soha senki nem mer neki ellent mondani, ráadásul valahogy mindig érezteti velem, hogy én nem vagyok itthon, mintha csak megtűrt személy lennék, amolyan betolakodó. (Olyat már visszahallottam, hogy beletettem a seggem a jóba. Pedig a tetőteret is a magunk erejéből csináltuk meg.)

Mit csinálnátok a helyemben?

Mit tegyek, hogy a férjem megváltozzon? Hajlandó lennék bármit elviselni, csak tudjam, hogy mellettem van, úgy, ahogy azt annak idején megfogadtuk... jóban, rosszban...


2010. márc. 3. 00:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A különálló életet megfizetni lehetetlen,nem szól bele senki ha egy bugyiba rohangálsz egész nap ,nem érezteti

veled ,hogy megtűrt személy vagy.

Én pasi vagyok de nekem szükségem volt a különálló életre már 18 évesen ,de a te párod is szinte külön él,a napi problémákat nem látja át bármennyit is fogsz neki papolni

nem fog megváltozni.Javaslom valami drasztikus de értelmes megoldást válassz és légy következetes.Vagy hozz olyan szabályokat amit a körülötted élőknek is be kell tartani.Nem irigyellek.

2010. márc. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kedves fiatalasszony ez a házasság úgy rossz, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Kerestem a leírtak alapján azt a kis jót amit fellehetne mentségére hozni, de nincs. Sajnos igen kevés jó kapcsolat anyós és menny között. Anno annak idején az én kedves anyósom mindössze háromszor beszéltünk egymással és kijelentette nem tud elfogadni. Na puff! Pedig nem vagyok egy eldobni való nő, sőt különösen idős ember tisztelő, de amit a hátamögött művelt,maga volt a megtestesült gyülölet felém. De a férjem engem választott és feleségül mentem hozzá az ő tudta nélkül. Én is bekeményítettem, és levegőnek vettem őket apósommal együtt. Az utcán úgy megyek el mellettük mint ha vadidegenek lennének. Ezt érdemlik, hiszen a férjemmel mi szépen elvagyunk, törődök a fiukkal és ő is velem ez a lényeg. De másról is beszéljünk. A férjed is nagyban hibás, hiszen ezt a problémát elsősorban neki kellene megoldani. A másik a szex közöttetek egy nagy nulla!!!!!!! Ez nem házastársi kapcsolat, ez maga a kínszenvedés. Anyós kisajátítja a gyereketeket, a férjed semmi örömet nem nyújt az ágyban, ez kész boldogtalanság. Légy vagány, ha ők nem változnak, változtassál te! Hívd fel anyóskát és szépen beszélgessél el vele. Higgadtan, kész érvekkel, de mond el neki téged mi bánt, de nagyon őszintén. Aztán jöhet a férj. Elképzelhető, hogy a férjednek azért sikertelen a szexuális együttlét, mert ilyen a légkör. Feszült, ideges nem akarja megbántani az anyját, de téged viszont szeret. Stresszes férfi bizony nem tud az ágyban úgy teljesíteni, ahogyan azt kellene. És ha az anyósoddal rendeződnek a komoly problémák, te sem leszel ideges, és nem zúdítod rá a napi problémáidat. Hanem szép lassan visszatér a családi harmónia. Én ezt tudom neked tanácsolni. Azt kívánom legyetek boldogok.
2010. márc. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, elgondolkodtató volt mindegyik. Megteszem ami tőlem telik hisz szeretem a férjem. Anyósnál azt hiszem a "lassú víz partot mos" stratégiát választom, nem rohanom le, hanem majd apránként megjegyzek ezt-azt, ami nem tetszik, nem engedem hogy kivegye a kezemből a gyereket, stb. Majd meglátjuk mi lesz, de küzdeni fogok a gyerekem miatt leginkább.
2010. márc. 3. 11:42
 14/18 anonim ***** válasza:

az elköltözés jó ötlet, mert valószínűleg utánad jönne és akkor végre meg kéne hallania amit mondasz.....ezzel lehet egy kis figyelemre szert tenni, mert egy pár nap után már eszi majd a kefét....ha nem akkor meg leszarni és elvállni.....sajnos anyu nagy kötöttség a férfiaknak, minek álljon ki melletted,ha nem muszáj, így is tök jól elvan .....

az anyóson csak a férjed tud változtatni, csak ő tudja neki megmondani, Te egyedül NE is próbáld, mert ha nincs ki kiálljon melletted, csak rosszabb lesz

sajna ki vagy szolgáltatva, de ha a férjed tényleg szeret akkor meg lehet még oldani

ott van még a párterápia, amire jelenleg még nem lesz hajlandó, de ha elköltözöl és ezt teszed feltételnek, akkor talán....itt legalább végig kell hallgatni és válaszolnia kell a kérdéseidre, konfrontálódnia kell, amit nem szeret

a szexet megértem h így nem igazán találod jónak, mert nem egy anyámasszonykatonájával akar az ember ágyba bújni, hanem egy férfival....ez is terápiával orvosolható

végére meg ha nem jön be semmi, marad a válás, de a gyerek megérdemel még egy kört

2010. márc. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
32%

Értem, hogy a férjed nem tud felizgatni, mert nem Férfi, de hát te választottad őt.

Ez a másik oldalról oda vezet, hogy mivel a férjed szexuálisan nem kapja meg tőled, amit szeretne, így aztán miért is állna ki melletted, minek tegyen meg bármit egy olyan nőért, aki nem kap minden este két kézzel a farka után.

Valószínűleg azt érzi, hogy veled már kudarcot vallott, hát ott van anyuci, akinek mindig kelleni fog.


Szóval elgondolkodhatnál azon, hogy mennyit is érsz úgy a férjednek, hogy nem elégíted ki őt. Talán sokkal többet érnél neki, kiállna melletted, stb., ha harmonikus lenne a szex? Hmm...

2010. márc. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ne is haragudj, de arra befizetek, amint te szép finoman megpróbálod észrevétlenül megváltoztatni anyóst. Nem fog menni.

És nem is ezt javasolta itt senki, nem véletlenül.

2010. márc. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
45%

Muszáj hozzászólnom nekem is, csak most olvastam a kérdést.

Lenne egy-két kérdésem: anyós és após térden állva könyörgött, hogy költözz oda? Mert ha nem és te mégis odaköltöztél, gyereket csináltatok, akkor sajna nincs más hátra, mint szépen, csöndben megszokni, vagy megszökni. Anyóst nagyon nincs jogod a saját házában kioktatnod. Majd ha a saját házadban kapirgálsz, akkor kioszthatod, de addig nem! És csatlakoznom kell az előttem szólókhoz, vagyis ahhoz, hogy neked ezt előre látnod kellett! Nálunk is lakott a családi házban kéretlenül 2 évig egy nő(testvérem nője) és azóta is azon röhögünk, amikor mérgesen kijelentette, hogy márpedig ő ide szülni nem fog ebbe a házba .. Háde kéremszépen, kérte valaki erre? Mert nagyon nem...

2010. márc. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Anyóskérdés valamelyest megoldódott, mert a múltkor sikerült összevesznem vele. 3x szóltam rá én is, meg a férjem is, hogy ne etesse vacsora előtt a gyereket tortával, de csak nyomott a szájába miden kérésünk/figyelmeztetésünk után, és elszakadt nálam a cérna, és beszóltam. Erre ő sírva, dühösen elrohant. Persze mindenki szemében én voltam a bunkó (após, férjem), de teszek rá, így legalább a gyerekkel kapcsolatban tudja hányadán áll. Le kellett nyelnie, hogy valaki mert szólni.

Mondjuk a házasságom ettől még nem lesz jobb, sőt... a szívem szakad meg, hogy a kedves férjem egy szó nélkül végighallgatta a veszekedésünket. Nem kellett volna mellém állnia, csak mondjon véleményt. De miután elült a vihar, sem volt hajlandó beszélni a dologról.

És ezt nagyon utálom...

2010. márc. 16. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!