Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válságban a házasságom! Hogy...

Válságban a házasságom! Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Férjemmel 6 év után házasodtunk össze, aminek nyáron lesz 2 éve, és van egy gyönyörű 9 hónapos fiúnk. Ezzel Tökéletes is lehetne minden, de...

Egyszerűen nem bírom már sokáig így, ahogy most élünk.

A szülei házában alakítottuk ki magunknak a tetőteret, teljesen külön, saját külső lépcsőfeljáróval, stb, olyan az egész, mintha lenne egy 2 szoba nappalis lakásunk. Annak idején óva intett mindenki hogy anyósommal egy házba költözzek, de mivel a férjemet hat ökörrel sem lehetett volna elrángatni anyuci szoknyája mellől, kénytelen voltam belemenni a dologba, és bízni benne, hogy azért önállóak leszünk, és élhetjük a saját kis életünket.

Persze nem így lett!

Főleg mióta meglett a kisfiam. Anyósom teljesen úgy viselkedik, mintha az övé lenne a gyerek, ha a közelébe kerül, átveszi az irányítást, mintha én nem is lennék. A megkérdezésem nélkül eteti, itatja, tök mindegy, hogy kaja előtt vagyunk-e, nevelni akarja (most tanuljuk, hogy mi a NEM, de anyós már csapkodni akarja a gyerek kezét, ha olyat csinál, amit nem szabadna, stb.) ha van nálunk valaki (valamilyen okból mindig idetéved, ha látja hogy vendégünk van, após ugyan ez) akkor meg aztán teljesen kisajátítja a gyereket, kiveszi a kezemből, sürög-forog vele, csókolgatja, majmolja. Én meg persze nem akarok más előtt cirkuszt csinálni. De már nagyon unom!

A férjemnek hiába panaszkodok, meghallgat, és kész. Egyszerűen még véleményt sem hajlandó mondani úgy, hogy csak ketten vagyunk. Nem kéne anyuci előtt kiállnia mellettem, de hogy még négyszemközt sem hajlandó... ezen totál kivagyok.

Pedig nagyon jó ember, de mint férfi (nagybetűs Férfi, akire fel lehetne nézni) valahogy megbukott előttem. Sokszor 1 hétig nincs itthon a munkája miatt, alig várom hogy hazaérjen, de akkor sem lehetünk hármasban, mert a nyakunkon ülnek az ősök.

Szeretem, de valahogy nem erre vágytam. És sajnos a szex sem megy vele. Szegény állandóan próbálkozik, de egyszerűen nem találok benne semmi izgatót. És pont ezért, mert ilyen anyámasszonykatonája. Pedig ő szeret, (sőt minden nagyképűség nélkül) imád, a fiúnkat is, de én valahogy elhidegültem tőle.

Ma este is, a sikertelen szeretkezési kísérlete után elpanaszoltam neki a heti "termést", mire ő nem mondott semmit, hanem 10 perc múlva már nyugodtan aludt. Én persze jól felhúztam magam, és itt kötöttem ki a gép előtt. Ja, de előtte átcuccoltam az ágyneműmet a kicsi szobájába, mert egyszerűen nem tudok a férjem mellett aludni, miközben ezen kínlódok, és hallgatni, hogy nyugodtan horkol, mintha minden rendben lenne.

Nem tudom mit csináljak. Úgy érzem, elrontottuk az életünket. És ha a férjemen múlik, soha nem lesz jobb, mert nem hajlandó konfliktusba kerülni a szüleivel, megmondani nekik, hogy ez így nem jó, nekem meg állandóan kussba kelljen lennem.

30 éves vagyok, és reménytelennek látom a házasságom.

Sokszor gondolok rá, hogy fogom a Kicsimet, aztán elmegyek anyámékhoz, ha kellünk a férjemnek, majd utánunk jön.

Vagy osszam le én az anyóst, és állítsam fel a határokat?

Főleg a gyerekkel kapcsolatban?

De valahogy belémette magát ez az alárendeltségi poszt.

Otthon-itthon anyósom a főnök, após is úgy ugrál, ahogy a mama fütyül, soha senki nem mer neki ellent mondani, ráadásul valahogy mindig érezteti velem, hogy én nem vagyok itthon, mintha csak megtűrt személy lennék, amolyan betolakodó. (Olyat már visszahallottam, hogy beletettem a seggem a jóba. Pedig a tetőteret is a magunk erejéből csináltuk meg.)

Mit csinálnátok a helyemben?

Mit tegyek, hogy a férjem megváltozzon? Hajlandó lennék bármit elviselni, csak tudjam, hogy mellettem van, úgy, ahogy azt annak idején megfogadtuk... jóban, rosszban...


2010. márc. 3. 00:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Szia!Én is nagyon kivoltam már bukva anyósom miatt. Nem részletezném. Én anyukámnak mindig őszintén elmondom azt is ami nem tetszik. A férjem családjában ez nem szokás. Főleg,hogy anyósom minden miatt megsértődik. Egyszer csak betelt a pohár és kijött belőlem minden. Ha a kicsi fiát hiába kérleltem,hogy beszéljen az anyjával,megtettem én. Igaz,nem esett jól neki,de őszintén elmondtam neki mindent. Neked is ezt javaslom. Legvégső esetben ahogy írtad elköltözhetsz anyukádhoz. Lehet,hogy a te párod se meri megmondani az anyjának a problémákat. A te gyerekedet ne más nevelje. Te vagy az anyukája, ő csak a nagymamája. Azzal meg ne foglakoz mit mond a hátad mögött.Sok sikert!
2010. márc. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
Így igaz fogd a babát és költözz el, hagyj a férjednek egy papírt hogy hol talál. És írd le neki hogy ezt az anyjának köszönheti.
2010. márc. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

A helyedben én is leülnék az anyóssal beszélni, sértődés ide vagy oda, és nagyon-nagyon bekeményítenék! Össze kell szedned minden gondolatodat, minden egyes kis apró részletet, le kell ültetni anyóst, és kőkeményen megmondani neki a magadét, úgy, hogy esélyt sem adsz neki, hogy közbeszóljon.

Sajnos nincs más választásod szerintem, mint a kezedbe venni a dolgok irányítását. Ha a férjed nem tud az lenni, akkor legyél Te a férfi!!!

És miután az anyósnak beolvastál, és helyretetted, még a férjedet is el kellene igazítanod a miheztartás végett. Szerintem adj neki ultimátumot. Vagy megembereli magát, és a sarkára áll, vagy elmész anyukádhoz. Választhat.

Sok sikert!

2010. márc. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Első gondolatom az lett volna, hogy cuccolj el. Hiszen a szereplők közül senki nem fog megváltozni. De rájöttem, hogy akkor már legalább egy kísérletet tehetnél anyósnál, mielőtt elcuccolsz.

Leülteted, hogy beszélnetek kell, majd elmondod, ami a szívedet nyomja. Hogy szeretnéd te nevelni a saját gyerekedet és szeretnétek külön család lenni. Azt gondoltad, hogy tiszteletben tartja a magán életeteket, ezért egyeztél bele az ide költözésbe. Elmondhatod, hogy ha ez nem változik, el fogod hagyni a fiát és akkor nem lesz se meny, se unoka, se boldog fiú. Pláne, ha a fia tudni fogja, hogy anyuci miatt cuccoltál el. Úgyhogy választhat: vagy változtat, de rögtön, vagy elváltok és annyi. Ha megsértődik, ne foglalkozz vele. Legalább békén hagy addig is. Ne aggódj, nem tart majd sokáig nála, úgyhogy nyugodtan légy kemény. Ha észheztér, akkor jó. Ha egy idő után újra kezdi, ismét elmondod neki ugyanazt. Ne hagyd magad elnyomni.


Off:

Én speciel nem értem, hogy ebből vajon mit nem láttál előre? Anyóst ismerted, férjedet ismerted, mit képzeltél, hogy majd egy csapásra megváltoznak a kedvedért? Anyós világ életében megszokta, hogy ő dirigál mindenkinek és senki nem mer neki visszaszólni. A fia meg ezt szokta meg.

De a sorsodat előre láthattad, amikor a férjed nem volt hajlandó anyuci mellől elköltözni. Szóval bennük nincs hiba, ők nem változtak, nem romlottak el, mióta ismered őket, szóval a butaságoddal egy kisgyerek életét teszed tönkre. Mármint ez jó eséllyel válásba fog torkolni, előre szólok, hiszen anyóst nem fogod pont te tudni megnevelni, hiszen magad is bevallottad, hogy megszoktad az alárendelt szerepet. Ezt pedig csak egy határozott csaj tudná megoldani, nem te. De azért tégy egy próbát válás előtt.

Mivel se a szx, se semmi nem tart össze titeket, te pedig kifejezetten rosszul érzed így magad, így ha anyós nem változtat, akkor érdemesebb elválni, mint hogya gyerek ebben a légkörben nőjön fel. Ennél bárhol jobb neki.

2010. márc. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
07:41-es tökéletesen fogalmazott! Abszolút egyetértek minden szavával, ehhez nem is lehet mást hozzáfűzni.
2010. márc. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%

Én sem értem, hogy nem vetted ezeket a dolgokat korábban számításba... Nekem is ment rá ilyesmire kapcsolaton, nem bírtam nézni, hogy a párom olyan lesz az anyja közelében mint egy ötéves gyerek... a csúcs az volt, mikor megláttam, hogy anyuci bemászkál a 33 éves kisfia után a fürdőszobába mikor zuhanyozik és ő vágja a lábkörmét. Még 400km távolságból is úgy éreztem megfulladok attól a nőtől. Az exemnek azóta gyereke született, ahogy az iwiwes képeket elnézem, az anyja hetente rohangál hozzájuk és a sajátjának tekinti a gyereket...

Na de nem is ez a lényeg. Egyetértek az előttem szólókkal, lépj! De mielőtt megteszed beszélj a szüleiddel hogy ők támogatnak, befogadnak-e! Könnyebb lesz úgy belevágni, ha tudod, áll valaki a hátad mögött! Arra vigyázz, ha anyóssal beszélsz, hogy ne legyél indulatos, hanem a lehető leghiggadtabb és összeszedettebb. Nagyon gondolj át minden eshetőséget, hogy gyorsan tudj reagálni, a meglepetés ereje néha óriási! Szorítok!

2010. márc. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Mi is pont így lakunk mint ti,csak mi anyuékkal,de pont ilyen mint anyósod.Hála nekem anyósommal soha semmi bajom nem volt,anyuval annál több.Amikor külön költöztünk,fel az emeletre,én már akkor az elején felállítottam a határaimat.ő pl ha elmentünk itthonról és véletlen nem közöltük,hová minek,mikor jövünk,teljesen kiborult tőle.én meg mondtam,anyu mi egy külön család vagyunk,külön programokkal,külön élettel,külön lakással,minek kéne elkéredzkednem,vagy bejelentenem bármit is.sokszor dacolt e miatt,de kellett,hogy érezze,azért mert fent vagyunk,még külön vagyunk.én pl bezártam az ajtót,és ha úgy éreztem nem jókor jön,nem engedtem be.persze utána szépen mondtam neki,hogy aludt a gyereke,vagy épp a konyhába voltunk és nem halottam stb.így erre is rá jött hogy nem akkor jön megy amikor ő akar.Ha valami volt a kicsivel egyszerűen kivettem a kezéből és mondtam,hogy most ebédelünk,most megyünk aludni,szia mama stb.lehet ezeket kedvesen is,de határozottam,muszáj hogy érezzék,külön család vagytok,ez pedig szerintem egy beszélgetéssel nem megy.viszont amikor csak tehettem mindig lementem,igy szépen kialakult,hogy amikor jó a helyzet megyünk mi.Gondold végig,mit hogyan szeretnél,és mit nem,és határozottan de kedvesen lépj fel,ha valaki túl akarja lépni a határokat.én nem javasolnám hogy cuccolj el,nem könnyű ám egyedül nevelni egy gyereket,mivel alapvetően nem a pároddal van a baj,tehát nem maradozik ki,nem iszik,nem link,csak szereti a szüleit,ami érthető.de próbálj meg te erős lenni,és irányítani az eseményeket.hátha megoldodik.

2010. márc. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%

Szia! Én csak annyit akarok mondani,írni Neked és minden összeköltözés előtt álló párnak: Soha-soha ne költözzetek össze se anyóssal,se szülővel.

Anyukám mióta az eszemet tudom ezt mondja nekem,sőt maga az anyósom is.

Amikor valaki felnő ,,mennie kell"!!!!!!!!!!!

Saját élet,saját család,saját döntések.Tanácsokat a távolból is lehet adni.

Én soha nem fogom azt mondani a lányomnak, hogy lakjanak nálunk a párjával.Isten ments!!!!!!!!!!

Nekem így nagyon szuper a kapcsolatom az anyámmal és a legjobb az anyósommal.

Kitartást!!!!!!!!!!!!Tálalj ki : ) Én is ezt tanácsolom.

2010. márc. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem itt az a gond,hogy a férjed nem tesz köztetek rendet! Ne forduljon anyuka ellen,és nem kell neki senki oldalára se álni,csak mondja meg szüleinek:

Nézzétek,mi így szeretnénk.

2010. márc. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
08,41-es nek.való igaz,hogy jobb külön,sőt igy is kell,viszont sajnos nem mindenki teheti meg,hogy építkezzen,vagy lakást vegyen.nálunk kézenfekvő volt,hogy egy 2 szintem 100 négyzetméteres ház adottságait kihasználjuk.pontosan tudtam mit vállalok,de azt is,hogy a határok felállításával nem lesz gond.17 éve élünk így,és igen ezalatt a 17 év alatt volt,hogy azt mondtam inkább a hid alatt alszom,de de tapasztalat,hogy minden megoldódik.előtted iró voltam.
2010. márc. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!