Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes így összeköltöznünk?

Érdemes így összeköltöznünk?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, jelenleg főiskolára járok, mellette 6 órásban dolgozom. 28 éves barátom dolgozik, viszonylag jól keres. Nyáron szeretne velem összeköltözni (mindketten a szüleinkkel lakunk).

Az lenne a problémám, hogy egy új lakás plusz a felújítása milliókba kerül (kinéztünk egy 1,5 szobásat, ha összejön akkor március végén megvesszük), ő meg fel szeretné újítani az otthoni szobáját, kocsit lecserélni (semmi baja a mostaninak, csak ő valami "menőbbet" akarna vezetni) és elmenni külföldre valahova egy hétre.

Ez így tök jól hangzik, csak ez a felesleges költekezés meg a lakásvásárlás nem fér nagyon össze.

Mindkettőnknek van félretett pénze (illetve én örököltem), a lakás ára épp kijön belőle, és talán 50-60 ezer maradna a felújításra. (Nyárig persze még gyűjtenénk hozzá.) Próbáltam neki utalni rá, hogy felesleges a szobáját felújítani (szekrény és ágycsere, festés, műanyag ablak stb.), hisz úgyis mindjárt elköltözik. Meg amúgy is a szabadidejének 90%-át nálunk tölti. Nyaralni sem kell hogy a legdrágább helyre menjünk, elég ha elmegyünk a helyi strandra egyszer-kétszer, az is megteszi, a lényeg hogy együtt legyünk, az mellékes hogy hol. Kitalálta, hogy hitelt veszünk fel közösen, és így mindenre futja, kivéve az autó-cserét.

Nem akarok hitelt felvenni, hogy ő szórhassa a pénzt. Nagyon szeretem, de nem szeretnék azért havonta fizetni egy x összeget, mert ő most költekezni akar. Szerintetek?

(1,5 éve vagyunk együtt)


2010. márc. 2. 14:08
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj csaj,igazuk van azoknak,akik óvatosságra intenek!Mi úgy vettünk házat,hogy kamaszkorunk óta jártunk,eljegyeztük egymást,és mindketten ugyanazt akartuk az Élettől!CSAKHOGY,ez még egyáltalán nem garancia semmire,mert bármikor beüthet a krach.Ha összevesznénk például,akkor hiába enyém a ház fele,ha ő nem megy bele abba,hogy megvegyem Tőle a részét,vagy hogy kifizessem a felét,és benne maradhassak,esetleg eladjuk,akkor aztán lesz haddelhadd,és alapos szívás lesz.Tudod,ő is egy jóindulatú ember,de egy megbántott ember kifordul magából,és akkor már nincs olyan,hogy jóindulat!Anyagi dolgokban rendkívül óvatosnak kell lenni!Hallgass a többiekre!
2010. márc. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy féltetek. :)

De jogilag biztos lehetne arra kötelezni, hogy a ház értékének a felét fizesse ki, vagy én hadd vegyem meg a másik felét.


Köszönöm a tanácsokat, átgondolom a dolgokat, meg a jogi dolgoknak is utána nézek, hogy ha "szakítunk", megkapjam ami engem illet.

2010. márc. 3. 15:01
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
mielőtt közösen házat vesztek mindenképp próbáljátok ki együtt egy albérletben. úgy még minden rózsaszín ha nem te mosod a gatyáját :)
2010. márc. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Megsúgom, nincs ilyen szerződés, kötelezés.

Olyan van, hogy ha nem juttok dűlőre, lehet bírósághoz fordulni, hogy szüntesse meg a vagyonközösséget. Bíróságtól függően több hónap, mire kitűzik a tárgyalást, de itt sem kötelezhető egyik fél sem, hogy kifizesse a másikat. Mivel mindkettőtök nevén lesz, így mindkettőtök jogosan tartózkodik az ingatlanba, szerencsére nincs tapasztalatod, hogy mi mindennel lehet az ex-et bosszantani...

Ha nagyon nem tudtok megegyezni, a bíróság felajánlja a közös értékesítést, esetleg az árverésre bocsátást. Ez utóbbi esetben nem a piaci értéken történik a vásárlás, hanem amennyit adnak érte, annyiért viszik. Ezzel mindenki rosszul jár.

Gondold meg jó alaposan.

2010. márc. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!